קורס מורשה נגישות מתו"ס SCE המכללה האקדמית ע"ש סמי שמעון חוץ באר שבע

שירות אישי - צור קשר
קורס מורשה נגישות מתו"ס SCE המכללה האקדמית ע"ש סמי שמעון חוץ באר שבע

קורס הכשרת מורשי נגישות מבנים, תשתיות וסביבה במרכז ללימודי חוץ ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - קורס מורשים לנגישות מתו"ס - באר שבע

 

לקדם מקצועיות ונגישות

 

מורשי נגישות מבנים, סביבה ותשתיות אחראיים על הנגשה של אזורים המשרתים את הציבור עבור אנשים עם מוגבלויות חושיות, פיזיות, קוגניטיביות ונפשיות. בין היתר, הם עוסקים בהנגשה של מבני ציבור, כבישים, בנייני מגורים ומגרשים ובהתאמתם לצורכיהם של אנשים עם מוגבלות. זאת כחלק מקידום מדיניות של הגברת הנגישות בחברה, כדי לאפשר גישה שווה לכל אדם לתשתיות ולאזורים ציבוריים.

 

קורס הכשרת מורשים לנגישות מבנים, תשתיות וסביבה (מורשי מתו"ס) שמתקיים במרכז ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתקיים בפיקוח של האגף להכשרה מקצועית במשרד הכלכלה והתעשייה, הוא מותאם במיוחד למהנדסים ולהנדסאים ומכין אותם לקבלת תעודה מקצועית בתחום הנגישות.

 

באמצעות הסמכה זו הבוגרים יכולים לנהל ולפקח לפי תקנות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות, וכן היא מעניקה להם סמכות לתת אישורים בתהליכי בניה ורישוי, רישוי עסקים ומתן של היתרים לפעולות בנייה במבנים קיימים או כאלה שנמצאים בשלבי תכנון ובנייה. בין אפשרויות התעסוקה שנפתחות בפני הבוגרים, נכללת הפעילות במסגרת הליכי תכנון, רישוי עסקים ובניה וכן פעילות במוסדות חינוך והשכלה גבוהה.

 

הקורס מתקיים בקמפוס באר שבע של מוסד הלימוד.

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בהכשרה המקצועית לומדים בהרחבה על אפשרויות להנגשתם של מבנים ותשתיות ציבוריות עבור אנשים עם מוגבלות. הם מתוודעים לתקנות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות ומכירים שיטות ונהלים שנוגעים להנגשה. כמו כן, הם דנים בתהליכי הרישוי לעסקים ולפרויקטים בבנייה כדי לוודא כי הם מתקיימים באופן המקדם נגישות.

 

מתכונת הלימוד


תכנית זו מתפרשת על פני כ - 200 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. נוסף על ההרצאות העיוניות, הקורס משלב גם תרגולים ועבודה ומעשית וימי סיור, שמאפשרים להכיר מקרוב את מיומנויות העבודה בתחום הנגישות.

 

על מוסד הלימוד

 

במכללה ישנו מרכז ללימודי חוץ. במרכז, שפועל בשני הקמפוסים של המכללה באשדוד ובבאר שבע, מתקיימים קורסים שונים שמותאמים למהנדסים ולעובדים בתעשייה שמעוניינים לקדם את הקריירה ולצבור כישורים מקצועיים חדשים. בין הקורסים שמוצעים במרכז נכללים קורס בקרים מתוכנתים, קורס תוכנת Solidworks וקורס אוטוקאד. מסלולי ההכשרה המקצועית מותאמים להתפתחויות ולשכלולים האחרונים בתעשייה הישראלית.

 

תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה לאדריכלים, לאדריכלי נוף, למהנדסי בניין ולהנדסאי בניין שברשותם תעודת השכלה גבוהה ממוסד אקדמי מוכר בארץ או בחו"ל. כמו כן, כליהם להציג תעודת רישום בפנקס המקצוע הרלבנטי ולהיות בעלי ניסיון מקצועי של לפחות שלוש שנים בתכנון ובנייה.


תעודה


בוגרים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת מורשה נגישות ורשאים להירשם ברשימת מורשים לנגישות מבנים, תשתיות וסביבה. כדי לסיים בהצלחה את הקורס, המשתתפים צריכים לעמוד בכתיבה של פרויקט גמר והגנה, להשלים מספר מבחנים לאורך הקורס ולעמוד במבחן חיצוני מקצועי. כמו כן, הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים משעות הלימוד (יש לציין כי היעדרות של למעלה מ - 15 אחוזים שוללת את הזכאות לגשת למבחן בתום הקורס).