קורס בקרים מתוכנתים במכללת סמי שמעון - לימודי חוץ באר שבע

שירות אישי - צור קשר
קורס בקרים מתוכנתים במכללת סמי שמעון - לימודי חוץ באר שבע

קורס בקרים מתוכנתים במרכז ללימודי חוץ ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון באר שבע

 

מביאים את הקדמה והטכנולוגיה לתעשייה


בקרים מתוכנתים הם רכיבי חומרה מתקדמים שמטרתם לבצע פיקוח על תהליכי הייצור שמתרחשים במפעל. את המשימות עליהן אחראיים הבקרים לפקח מגדירים מראש באמצעות תכנות. תפקידם של התכנתים הוא לתפעל את הבקרים באופן המיטבי ולהגדיר את התכנות שלהם לפי הדרישות של תהליך הייצור. התפעול של הבקרים מצריך הבנה בתחומים שונים ושליטה בכישורי תכנות, הנדסה ובקרה תעשייתית. ההתקדמות של העולם הטכנולוגי היום והמעבר של תהליכים רבים לבקרה אוטומטית הופך את הבקרים המתוכנתים למצרך מבוקש מאוד ומפעלים רבים מטמיעים אותם כדי להביא לחיסכון בכוח האדם ובעלויות וגם לייצר מוצרים באופן מדוייק ואיכותי יותר.


במרכז ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון אפשר ללמוד בקורס בקרים מתוכנתים Siemens. תכנית זו עוסקת בהיבטים שונים של תחום הבקרים ומאפשרת למשתתפים לקבל כלים פרקטיים לתחום שהביקוש לו בתעשייה הולך ועולה. דרך הכלים שנלמדים במהלך הקורס יכולים מהנדסים ועובדים בתעשייה לרכוש כלים מקצועיים רבים ולקדם באמצעותם את הקריירה.

 

הקורס מתקיים בקמפוס באר שבע


תכנית הלימודים


לאורך הכשרה מקצועית זו המשתתפים עוסקים בהיבטים מגוונים של תחום הבקרה התעשייתית באופן כללי ומתמקדים בענף הבקרים המתוכנתים PLC. הם דנים בהרחבה בפלטפורמת S7 של חברת סימנס (Siemens) ומכירים את הציוד המקצועי של חברה זו ואת יכולות ההתקנה והתחזוקה השוטפת של מערכות אלה. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות תכנות ראשוניות אותן הם יכולים ליישם בעבודה השוטפת עם הבקרים בתעשייה.


מתכונת הלימוד


תכנית לימוד זו מקיפה כ - 60 שעות לימוד אקדמיות, היא מחולקת ל - 15 מפגשים שבועיים בשעות הערב. הקורס משלב הרצאות עיוניות לצד תרגולים פרקטיים של העבודה עם הבקרים והציוד המקצועי בתחום הבקרה.


סגל הוראה


המרצים המלמדים בתכנית זו הם מהנדסים מנוסים בתחומי הנדסת החשמל והנדסת האלקטרוניקה, אשר ברשותם ניסיון מקצועי רב בניהול של פרויקטים בישראל ובמדינות בחו"ל.


על מוסד הלימוד


ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון פועל מרכז לימוד חוץ שבו מתקיימות הכשרות מקצועיות מגוונות. תכניות אלה מתאימות במיוחד לעובדים בתחום ההנדסה והניהול בתעשייה הישראלית ומטרתן לסייע להם לרכוש כלים חדשים ולשדרג את הקריירה. תכניות הלימוד מותאמות לתהליכים העדכניים בשוק וחושפים לטכנולוגיות וליישומים חדשניים לפי צורכי התעשייה המקומית. המרכז פועל בשתי שלוחות המכללה, בשלוחה באשדוד ובשלוחה בבאר שבע. בין הקורסים ותכניות ההכשרה שניתן ללמוד במוסד לימוד זה אפשר למנות קורס תוכנת AutoCAD וקורס תוכנת סולידוורקס.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל מועמדים שברשותם רקע מקצועי קודם בתחום החשמל והאלקטרוניקה. כמו כן, עליהם להיות בעלי ידע בסיסי בהפעלת מחשב והבנה בעבודה עם מעגלי בקרה ופיקוד.


תעודה


תעודת גמר מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - המרכז ללימודי חוץ מוענקת לבוגרי הקורס שעומדים בהצלחה בכל הדרישות הלימודיות.

עוד מסלולי לימוד - סמי שמעון - לימודי חוץ