קורס סולידוורקס SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - המרכז ללימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס סולידוורקס SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - המרכז ללימודי חוץ

קורס תוכנת סולידוורקס במרכז ללימודי חוץ ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

צעד קדימה בתחום השרטוט בתעשייה


תוכנת סולידוורקס (באנגלית SolidWorks) מתמקדת בתחום השרטוט המכאני ומיועדת לעוסקים בענף ההנדסה המכנית ובענפים משיקים כגון עיצוב תעשייתי. באמצעות הכלים שבתוכנה זו, אפשר לתכנן ולעצב באופן תלת ממדי מודלים של חלקי מכונות גדולות ורכיבים מכניים רבים ושונים.


היום סולידוורקס נחשבת לאחת מתוכנות השרטוט המוכרות והמבוקשות בתעשייה הישראלית. היא מועדפת על אנשי מקצוע רבים שכן היא מאפשרת להגיע בקלות ובמהירות רבה יחסית לפתרונות יעילים ולנהל בהצלחה את תהליך ההדמיה על כל שלביו.


במרכז ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון אפשר ללמוד בקורס Solidworks, בו יכולים המשתתפים ללמוד כיצד לשרטט, לעצב ולהכין הוראות ייצור עבור מוצרים תעשייתיים בעזרת הכלים השונים בתוכנה. המסלול מעניק למשתתפיו כלים מקצועיים רבים אותם הם יכולים ליישם לאחר תום ההכשרה וכך להשתלב בתחומים כגון שרטוט טכני, תכנון מכני וניהול הפיתוח של מוצרים.

 

הקורס מתקיים בקמפוס באר שבע

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס לומדים בהרחבה על תוכנת סולידוורקס ועל אפשרויות השימוש המגוונות שהיא מציעה. כך בוחנים כיצד לערוך שרטוטים ממוחשבים וסקיצות, איך לעצב מוצרים וחלקים מכניים וכיצד ליישם את הפעולות השונות בתהליך ההדמיה בעזרת התוכנה. נוסף על כך הם מעמיקים באפשרויות התוכנה בתחום התכנון והייצור הממוחשב, תיב"מ ולומדים ליצור מודלים שונים בתלת ממד.


מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס 15 מפגשים בשעות הערב.


קורס זה משלב בתוכו למידה עיונית דרך הרצאות פרונטליות לצד תרגול מעשי של עקרונות בניית המודלים ועיצוב חלקי המוצרים באמצעות תוכנת סולידוורקס, דרך התרגולים הממוחשבים המשתתפים יכולים ליישם ולהטמיע את החומר הנלמד. המסלול מתקיים במתכונת נוחה לאנשים עובדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת הקורס אפשר למנות תחומים כגון:

 

  • עקרונות שרטוט טכני
  • שרטוט ועריכת סקיצה
  • בניית מודלים בתלת ממד
  • מבנה התוכנה ושימוש בה
  • יישום פעולות בסולידוורקס    
  • הרכבת חלקים
  • עיצוב מוצר וחלקיו
  • תכנון וייצור מוחשב    
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מרכז לימודי החוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מפעיל מערך של קורסי בתחומי ההנדסה והתעשייה, שמותאמים במיוחד לצורכיהם של אנשי מקצוע שמעוניינים להעשיר את סל הכלים שברשותם. הקורסים שמתקיימים במרכז כוללים קורס תוכנת אוטוקאד לשרטוט בדו ממד וקורס בקרים מתוכנתים של חברת סימנס. מלבד הכשרות אלה, מוסד זה מקיים גם ימי השתלמות ועיון וכנסים מקצועיים שמתאימים לעובדים בתעשייה שמעוניינים להתעדכן בתהליכים ומגמות עכשוויים בטכנולוגיה לפי צורכי השוק.


תנאי קבלה


תכנית הכשרה מקצועית זו מתאימה למהנדסים, להנדסאים, למעצבים תעשייתיים ולעובדים בתעשייה אשר מעוניינים לרכוש ידע בתחום תוכנת סולידוורקס למטרות מקצועיות.


תעודה


למשתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות והחובות במהלכו מוענקת תעודת גמר על ידי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון המרכז ללימודי חוץ.

עוד מסלולי לימוד - סמי שמעון - לימודי חוץ