לימודי חוץ במכללה האקדמית סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי חוץ במכללה האקדמית סמי שמעון

המרכז ללימודי חוץ ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - באר שבע ואשדוד


על מוסד הלימוד


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מפעילה מרכז ללימודי חוץ בו ניתן ללמוד בקורסים מקצועיים בשלל תחומים. המרכז מתמחה בפיתוח ובארגון של תכניות עבור אקדמאים בענפי ההנדסה השונים ועבור עובדים בתחומי המנהל וההנדסה בתעשייה הישראלית. תכניות הלימוד מאפשרות למשתתפים לרכוש כישורים מקצועיים עדכניים שיכולים לסייע להם לקדם את הקריירה. הסגל במרכז ללימודי חוץ כולל מרצים מן הסגל האקדמי במוסד הלימוד וגם מומחים במקצועות השונים מן התעשייה.


כמו כן, מתקיימים במרכז גם כנסים, ימי עיון והשתלמויות שמטרתם לסייע לבעלי מקצועות שונים להיחשף לחידושים במדע ובטכנולוגיה, לפי הצורכים המשתנים של המשק. ישנה אפשרות לקיום של קורסים פנימיים עבור מוסדות ומפעלים אשר מותאמים במיוחד לצורכים הייחודיים של החברות. המרכז פועל בשתי השלוחות של המכללה, בבאר שבע ובאשדוד.


מסלולי לימוד

 

אלה הן ההכשרות המקצועיות שמתקיימות במרכז ללימודי חוץ SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון:


קורס אוטוקאד למהנדסים


קורס תוכנת AutoCAD מעניק לתלמידיו כלים לשרטוט אדריכלי ממוחשב וליצירה של סקיצות ותכניות עבודה. לאורך המסלול מכירים שיטות לעבודה עם טכנולוגיות חדישות ומתוודעים לממשק התוכנה ולאפשרויות השונות שלו, כגון עבודה בשכבות וניהול טקסט. המסלול מתאים במיוחד למהנדסים ומותאם לדרישות העכשוויות במשרדים. היקפו הוא כ - 40 שעות לימוד אקדמיות אשר מחולקות לעשרה מפגשים.


קורס בקרים מתוכנתים


במרכז מתקיים קורס בקרים מתוכנתים לבקרים של Siemens, בו לומדים לעומק על תחום הבקרה התעשייתית ומתמקדים בבקרי PLC ובפלטפורמת S7 של סימנס. התלמידים לומדים כיצד לתכנת את הבקרים לפי דרישות הייצור ומתוודעים לחידושים הטכנולוגיים האחרונים בתחום הבקרה האוטומטית. המסלול מיועד למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה ותיקים ומנוסים שמחזיקים בניסיון בניהול של פרויקטים מקומיים ובין לאומיים והבנה במחשבים, שברצונם להתמקצע בתחום הבקרה. היקפו של הקורס הוא כחודשיים וחצי.

 

קורס מורשה נגישות מבנים מתו"ס


קורס ההכשרה למורשי נגישות מבנים, תשתיות וסביבה מתקיים בפיקוח של משרד הכלכלה והתעשייה והוא מעניק למשתתפים ידע על תהליכי רישוי לעסקים ולתהליכי בנייה במטרה להנגישם לאנשים עם מוגבלות. כמו כן, הוא כולל דיון בשיטות לקידום של שוויון זכויות לבעלי מוגבלות במרחב הציבורי. התכנית מקיפה כ - 33 מפגשים בשעות הבוקר וכוללת 200 שעות. היא כוללת תרגולים מעשיים וגם ימי סיור. המסלול מוצע בקמפוס באר שבע.


קורס ממונה אנרגיה


קורס הכשרת ממוני אנרגיה מעניק למשתתפיו את הכלים הנדרשים בחוק לפיקוח ולמעקב על צריכת חשמל ואנרגיה של ארגונים עסקיים. בתכנית לומדים כיצד ליזום שלל פעולות לייעול של צריכת האנרגיה ולחסכון כלכלי. מסלול זה מתאים במיוחד למהנדסי חשמל ולמהנדסי מכונות, הוא כולל כ - 60 שעות אקדמיות שמחולקות ל - 12 שיעורים במתכונת ערב. הבוגרים זכאים לתעודת מטעם המכללה ולדיפלומה מטעם משרד האנרגיה.

 

קורס רוויט לקונסטרוקטורים

 

קורס ללימוד תוכנת REVIT אשר מותאם במיוחד לקונסטרוקטורים ומהנדסי בניין. בקורס לומדים על הדמיית תלת ממד באמצעות התוכנה תוך התנסות מעשית.

 

קורס רוויט לאדריכלים

 

קורס רוויט זה מותאם במיוחד לאדריכלים והנדסאי אדריכלות. בקורס לומדים לתכנן בתלת ממד ולהפיק חתכים ורשימות באופן יעיל ומהיר בעזרת התוכנה.

 

קורס מנהל עבודה בבניין

 

קורס מנהלי עבודה בבניין מתאים למהנדסי בניין, הנדסאי בניין וטכנאים אזרחיים. זהו מסלול מואץ המותאם במיוחד לידע הקודם שברשות אנשי המקצוע.

 

קורס סולידוורקס

 

במהלך קורס זה מכירים את תוכנת Solidworks לעיצוב, תכנון ושרטוט מוצרים תעשייתיים. המסלול מותאם למעצבים תעשייתיים ולמהנדסים והנדסאים בתחום זה.

 

עוד מסלולי לימוד - סמי שמעון - לימודי חוץ