רוצה פרטים על קורס התייעלות אנרגטית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס התייעלות אנרגטית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס התייעלות אנרגטית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהלי התייעלות אנרגטית


בעידן שבו המודעות הסביבתית הולכת ועולה בציבור הרחב, גם במגזר העסקי והתעשייתי מתגברת הדרישה למעבר לדרכי ייצור ועבודה ירוקות יותר. תחום ההתייעלות האנרגטית מתמקד הן בפן הסביבתי של שילוב טכנולוגיות ירוקות והן בפן הכלכלי הנלווה לתהליכים אלה ולדרכים בהן חברות יכולות לחסוך בעלויות דרך המעבר לטכנולוגיה חדשנית.


ענף הייעול האנרגטי רלבנטי למגוון עובדים בארגונים. מנהלים בענפים כגון תפעול ואחזקה פועלים בפועל להטמעה של הטכנולוגיות החדשות, ולצדם עובדי הכספים והרכש מתכננים את המדיניות והנהלים החדשים ומנתחים את ההשלכות הכלכליות של המעבר לפעילות הירוקה.


עובדים המעוניינים לרכוש ידע למימוש הפוטנציאל לחיסכון באנרגיה בחברות שלהם יכולים ללמוד בקורס התייעלות אנרגטית המתקיים במסגרות שונות. בקורסים אלה לומדים כיצד להוביל תהליכים של ייעול כלכלי שיש לו כוח לתרום לאיכות הסביבה. דרך הידע הנלמד בקורס יכולים העובדים לשדרג את הקריירה, להרחיב את תחומי הסמכות שלהם בחברה ובמקביל להצטרף למאמץ הסביבתי הלאומי לשמירה של הכדור. עובדים אלה הם בעלי תפקיד חשוב בשורות החברה והם לוקחים חלק בקבלה של החלטות משמעותיות ורבות השפעה בשטח.

 

למי מיועד הקורס


לימודי התעודה מיועדים לעובדים ובכירים מהתעשייה ומהגזר העסקי. הם מתאימים בעיקר למי שעוסקים בתחום האנרגטי במסגרת תפקידם השוטף, כגון ממוני אנרגיה, מנהלי פסולת ומנהלי תחזוקה. כמו כן הם מתאימים מאוד לעובדים בתחום הפיננסי, בענפי הרכש והלוגיסטיקה. אלה הם לרוב קורסי עבודה שנערכים באופן ייעודי לצורכים של מגזר או תעשייה מסויימת במשק.


לעיתים תכניות אלה מתקיימות במתכונת של קורסים על חשבון המעסיק או כהכשרות פנים ארגוניות. העובדים המתאימים נשלחים למסלולי הלימוד הללו מטעם מעסיקיהם כחלק מתהליכי הייעול שעורכת החברה ומרצונה לשפר את התפקוד השוטף שלה. מסלולים אלה מתקיימים בעיקר במגזר הציבורי.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס מתמקדים בתהליכי ייעול של צריכת אנרגיה ובוחנים דרכים שבהם ניתן לסייע לחברות בתעשייה ובעולם העסקי לעבור לפעילות חדשנית, כדאית וירוקה יותר. הם בוחנים את מכלול השיקולים הטכנולוגיים והכלכליים הרלבנטיים לעובדים במשק בתחום הסביבתי. לאור מסקנות אלה הם דנים בהרחבה במכלול של כלים שניתן להטמיע בארגון לצורך ייעול פעילותו. כלים אלה מתייחסים לשיטות כלכליות וקביעה של נהלים ותקנות וכן לכלים טכנולוגיים וממוחשבים שניתן לשלב בפעילות החברה.


הסטודנטים לומדים על מערכות שונות בתעשייה הצורכות אנרגיה כגון מתקני קירור ומיזוג, מנועים ומשאבות ובוחנים כיצד ניתן לייעל את פעילותן לצורך מניעת בזבוז משאבים, חיסכון בחשמל ומניעת זיהומים. בין היתר נלמדות שיטות כגון הכנת סקרים, דרכים למדידה וניטור של צריכת חשמל ואנרגיה בחברה וכלים נוספים שבהם ניתן להשתמש לצורך ניתוח כדאיות ושקילת עלויות ותקציבים. כמו כן, דנים בשיטות לבקרה שוטפת על התנהלותן של חברות לצורך ניטור יעילות הפרויקטים וכן סוקרים שיטות למימון וייזום של פרויקטים חדשים עתידיים.

 

מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה בין המוסדות, בדרך כלל הם נפרשים על פני פרק זמן של כמה חודשים. ניתן למצוא במקרים מסוימים קורסים מרוכזים המתקיימים בפרק זמן של כחודש ולחלופין מסלולים ממושכים יותר שאורכם מעל חצי שנה. מכיוון שמדובר בקורסים לאנשים עובדים, מתכונתן לרוב גמישה ומותאמת לצורכי העובדים. בדרך כלל מתקיים שיעור שבועי אחד, בשעות הערב או הבוקר.


בקורסים משולבים תכנים פרקטיים רבים מתוך שאיפה לסייע למשתתפים בהם להרחיב את סל המיומנויות היישומי שברשותם. המשתתפים לוקחים חלק בסימולציות של תהליכי ניתוח פעילות ארגונית ותכנון של תכניות ייעול בהתאם. כמו כן, מתקיימים דיונים שבהם בוחנים תקנים ושיטות עבודה מן השטח. המשתתפים יוצאים גם לסיורים לימודיים שבהם הם מבקרים בחברות שיישמו תכניות התייעלות. בחלק מן הקורסים, המשתתפים יכולים לערוך גם פרויקט מסכם שבו הם מתבקשים ליישם את העקרונות הנלמדים על הארגונים שבהם הם עובדים ולהכין עבורם תכניות ייעול המותאמות במיוחד לצורכיהם. את התכניות הללו הם יכולים ליישם בפועל בחברה אחרי סיום הקורס.

 

נושאי לימוד


בין הנושאים שבהם דנים המשתתפים במסגרת הקורסים אפשר למנות את התחומים הבאים:

 

 

  • חיסכון במים
  • כלכלת אנרגיה
  • מערכות תאורה
  • שימוש במנועים
  • מדידה של ייעול אנרגטי
  • מתקני דחיסה ומשאבות
  • מערכות קירור ומיזוג אוויר
  • ועוד

 

תנאי קבלה


לקורסים מתקבלים עובדים בתחומים רלבנטיים שלהם ניסיון מקצועי משמעותי בתחום עבודתם. בין בעלי התפקידים שיכולים להתקבל להכשרות אפשר למנות מנהלי תפעול, מנהלי אחזקה, מנהלי רכש, ומנהלי כספים המעורבים בתהליכים של התייעלות במסגרת תפקידם.


כמו כן, גם ממוני אנרגיה העוסקים בהטמעה של מערכות לניהול וייעול אנרגטי יכולים להתקבל. במוסדות הלימוד מתקיימים לעיתים ראיונות אישיים או מבחני מיון לצורך בדיקת הרקע המקצועי וההתאמה של המועמדים לתכנית.


יש לציין כי מעת לעת עורכים משרדי הממשלה קורסים ייעודיים לעובדיהם בתחום זה. בדרך כלל הכשרות אלה מנוהלות על ידי משרד האנרגיה בשיתוף עם גורמים כגון משרד האוצר או נציבות שירות המדינה. תכניות אלה מתאימות בדרך כלל למנהלי לוגיסטיקה במשרדי ממשלה על יחידותיהם השונות ובמהלכן מתמקדים בדרכים להטמעה של חדשנות וערכים ירוקים במסגרת הפעילות במגזר הציבורי. תכניות אלה אינן פתוחות במרבית המקרים לציבור הרחב והן ייעודיות לעובדים במשרדי הממשלה.

 

תעודה


בסיום הקורסים מקבלים הסטודנטים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. את התעודות מקבלים מי שעומדים בכל תנאי המסלול, לרבות נוכחות והגשת פרויקטים ומטלות. במקרים מסוימים בעלי תפקיד ממונה בטיחות יכולים לקבל הכרה בהשתתפות בתכנית במסגרת ימי כשירות, מטעם מפקחים על העבודה.

 

אפשרויות תעסוקה


מסלולי הכשרה אלה מיועדים בדרך כלל למי שפועלים בפועל בתחום האנרגיה במסגרת תפקידם ואחראיים על תהליכי ייעול באופן שוטף, בוגרי ההכשרות יכולים ליישם את הידע הנרכש במהלכן במסגרת עבודתם השוטפת וכך לסייע לארגונים שלהם לייעל את פעילותם ולהגדיל את הרווחיות.


נוסף על כך, עובדים בתחומים רלבנטיים כגון לוגיסטיקה, אחזקה ותפעול יכולים להשתמש בידע הנרכש כדי להרחיב את תחומי הסמכות שלהם במסגרת הארגון בו הם עובדים. הם יכולים להתחיל לסייע לחברה בתחום האנרגיה ולתרום לתהליכי קביעת מדיניות וניהול פרויקטים.


בוגרים המעוניינים להמשיך להרחיב את הידע שברשותם יכולים ללמוד בקורסים נוספים לתעודה. בתחומי הסביבה והאנרגיה ניתן למצוא מגוון של הכשרות במוסדות השונים, בין הקורסים הללו אפשר למנות קורס קלינטק שבו לומדים על טכנולוגיות ירוקות והטמעתן בתעשייה, קורס כלכלת אנרגיה המתמקד בהיבטים פיננסיים של איכות הסביבה, קורס בריאות הסביבה המתמקד בתחום התברואה ועוד.

 

מוסדות


מכון התקנים הישראלי – מרכז ההדרכה (תל אביב): במרכז ההדרכה מציעים קורס בהיקף של חמישה מפגשים שמיועד לבכירים ועובדים בתחומים כתחזוקה, תפעול וכספים. בקורס סוקרים הן סוגיות סביבתיות והן סוגיות כלכליות הרלבנטיות בתחום. במכון נלמדים מגוון קורסים נוספים בתחומים כגון בטיחות, איכות, מבדקים פנימיים, אש, מזון וסייבר. כמו כן מפתחים במכון הדרכות והכשרות לצורכים ממוקדים של ארגונים ומוסדות וכן השתלמויות שבהן יכולים עובדים להרחיב את הידע המקצועי.


המועצה הישראלית לבנייה ירוקה (תל אביב): המועצה היא ארגון ללא כוונת רווח הפועל לקידום בנייה בריאה וידידותית לסביבה. במועצה עורכים מעת לעת הכשרות עבור אנשי מקצוע בתחום איכות הסביבה והתשתיות, ביניהם גם קורס בתחום זה שבו המשתתפים יכולים לבנות תכניות התייעלות ייעודיות לארגונים שבהם הם עובדים. כמו כן נלמדות שיטות לשיווק התכניות הללו לגורמים במשק. בין ההכשרות הנוספות שעורך הארגון אםשר למצוא קורס בניה ירוקה וכן הכשרות ייעודיות לרשויות מקומיות וארגונים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס התייעלות אנרגטית?

רוצה לדעת יותר על קורס התייעלות אנרגטית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס התייעלות אנרגטית