קורס מנהל עבודה בבניין למהנדסים SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהל עבודה בבניין למהנדסים SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לימודי חוץ

קורס מנהלי עבודה בבניין למהנדסים והנדסאים ביחידה ללימודי חוץ - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

ביחידה ללימודי חוץ של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתקיים קורס מנהלי עבודה בבניין, אשר מיועד למהנדסים ולהנדסאים. מדובר בקורס מקוצר, אשר מותאם במיוחד לאנשי המקצוע בתחום הבניין ובו הם יכולים להרחיב את הידע המקצועי ולשדרג את הכלים שברשותם. המסלול מרוכז בזמן קצר ובו מסתמכים על הידע הקודם ועל הניסיון המקצועי שברשות המשתתפים תוך קבלת ההכנה הנדרשת לקבלת הסמכה לתפקידים אלה.


כיום, הגוף האחראי על הסמכת אנשי מקצוע בתחום זה הוא משרד העבודה והרווחה. כדי להשתלב בתפקיד זה בשוק העבודה יש להשלים קורס ייעודי, לעבור וועדת קבלה ולעבור מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי משרד העבודה. מי שעומדים בכל אותם תנאים יכולים לקבל תעודה המעידה על ההסמכה ומאפשרת השתלבות בשוק.


במסגרת קורס ההכנה, המשתתפים מתכוננים לבחינות משרד העבודה והרווחה. תכנית זו מותאמת לדרישות המשרד ולצורכים בשטח בענף הבנייה הישראלי. בעזרת הדיפלומה המוענקת לבוגרים העומדים בתנאים יכולים הבוגרים להשתלב כמנהלי עבודה במגוון של אתרים ופרויקטים, לפי דרישות החוק. הם יכולים ליישם את הידע והכלים הנלמדים כדי ליישם את נהלי הבטיחות בעבודתם ולוודא כי העבודה נעשית באופן יעיל ובטוח. כיום הביקוש לעובדים אלה בתעשייה רב למדיי, שכן קיים מחסור במנהלים אלה בענף הבנייה באזורים שונים בארץ.

 

הקורס מתקיים ב - ZOOM

 

תכנית הלימודים


קורס מנהלי עבודה בבניין הנערך ביחידה ללימודי חוץ מותאם במיוחד לאנשי מקצוע בתחום הבנייה בישראל. במהלכו הם מכירים את תחומי האחריות של מנהלי העבודה ואת חשיבותם הרבה של אנשי מקצוע אלה לביצוע הפרויקטים באתרים. כמו כן, הם מתוודעים לנהלים ולחקיקה עדכניים הנוגעים לבטיחות באתרי הבנייה, הנחוצים לשמירה על שלום העובדים ולפיקוח על איכות ויעילות העבודות. בין היתר לומדים במהלך הקורס עקרונות בתורת הבנייה, מתוודעים לסוגי חומרים ורוכשים מיומנויות הנחוצות לניהול של עבודות וצוותי עובדים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים ב – ZOOM. היקפו 60 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל – 15 מפגשים. בקורס נכללת הכנה למבחני משרד העבודה והרווחה הנחוצים לקבלת ההסמכה במקצוע. המשתתפים מכירים את מבנה הבחינות ומתנים בפתרון שאלות משאלונים קודמים.

 

 

על מוסד הלימוד


ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון פועלת היחידה ללימודי חוץ, שבה נערכים לימודי תעודה במגוון תחומים. קורסים אלה מותאמים במיוחד לאקדמאים בענפי ההנדסה השונים, כדי לסייע להם לפתח את סל הכלים המקצועי ולקדם את הקריירה. תכני הקורסים מותאמים להתפתחויות בתעשייה ולצורכים בשטח ונכללים בהם תרגילים מעשיים שונים כדי לסייע למשתתפים להתכונן לקראת המשך דרכם המקצועית לאחר ההכשרה.


בין הקורסים הנוספים אשר נערכים ביחידה אפשר למצוא קורס REVIT ייעודי לקונסטרוקטורים ולאדריכלים; קורס ממונה אנרגיה שמותאם במיוחד למהנדסי מכונות וחשמל; קורס מורשה נגישות מתו"ס להכשרת מורשי נגישות למבנים ולתשתיות; והכשרות נוספות. חלק מאותם קורסים נלמדים באופן מקוון באמצעות זום. למוסד הלימוד שלוחות בערים באר שבע ואשדוד, יש לציין כי לא כל ההכשרות מתקיימות בכל עת בכל השלוחות.


תנאי קבלה


התכנית מיועדת לאנשי מקצוע בעלי ניסיון ורקע בתחומים הנדסיים ובענף הבניין. יכולים להתקבל מהנדסי בניין והנדסאי בניין המחזיקים בדיפלומה מתאימה, ורשומים בפנק המהנדסים או בפנקס ההנדסאים. כמו כן, יש צורך בניסיון מעשי של לפחות שנתיים בתחומי הבנייה ההנדסית והבנייה, על המועמדים להציג מסמכים אשר מעידים על ניסיונם המקצועי בתעשייה.

 

תעודה


בתום הקורס המשתתפים נדרשים לגשת לבחינות חיצוניות ולעבור וועדה מקצועית. מי שעומדים בדרישות אלה מקבלים תעודת "מנהל עבודה בבנייה ובנייה הנדסית" אשר מוכרת על ידי משרד העבודה והרווחה.