הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

מסלול הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת באורט בראודה הנדסאים


תחום האלקטרוניקה, בדומה לתחומים טכנולוגיים אחרים, הוא תחום שנמצא בהתקדמות וצמיחה מהירות. בתעשייה דרושים אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ידע עדכני, עבור העיסוק במחקר, פיתוח וייצור של מוצרים שונים בענפים מגוונים: ביטחון, רפואה, הייטק, ועוד.

 

הנדסאי אלקטרוניקה עוסקים בתכנון ובפיתוח מבחר רחב של מוצרים, כמו גם בעבודה במעבדות חקר ובפרויקטים שונים בתחומי האלקטרוניקה והמחשבים. על מנת לקבל את ההשכלה הטכנולוגית הרחבה הנדרשת לצורך עיסוק במקצוע זה, יש להשתתף בהכשרות מקצועיות ולעבור את בחינות מה"ט (המכון להכשרה טכנולוגית).

 

במסלול הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה, ניתן לקבל הכשרה כהנדסאי אלקטרוניקה ולהתמקצע בעבודה עם מערכות תקשורת מסוגים שונים.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת הלימודים במסלול, הסטודנטים רוכשים הבנה מקיפה בתחום המעגלים האלקטרוניים, ולומדים כיצד לתכנן ולפתח תוכנה, וכן מערכות משובצות מחשב. הדגש המרכזי במסלול, שתכנית הלימודים בו נקבעת על ידי מה"ט, הוא על הקניית כישורים לסטודנטים בפיתוח פרויקטים בתעשייה, החל משלבי התכנון ועד לשלב הביצוע.

 

השנה הראשונה ללימודים מוקדשת לרכישת תשתית ידע מדעי ומתמטי, תוך התמקדות בנושאי חשמל ואלקטרוניקה. לצד זאת, הסטודנטים סוקרים מונחים נחוצים באנגלית טכנית, וכן לומדים לפתח אלגוריתמים וכיצד לתכנת באמצעות שפות תכנות שונות, ביניהן שפת C.

 

לאחר מכן, מוקנה לסטודנטים ידע מתקדם באלקטרוניקה ובמחשבים. הם משתתפים בקורסים כמו קורס אלקטרוניקה תקבילית, קורס אלקטרוניקה ספרתית, וקורס אנטנות ומיקרוגלים. נוסף על כך, הם לומדים קורסים במקצועות משלימים, כגון מבוא לבקרה, ואלקטרוניקה של מערכות הספק. כמו כן, קיימים קורסים ייעודיים להתמחות בתקשורת, וביניהם קורס תקשורת אנלוגית, מבוא למיקרומחשבים, קורס תקשורת ספרתית, ועוד.

 

 

מתכונת הלימודים


משך המסלול הוא 8 סמסטרים, כאשר שניים מתוכם מתקיימים בקיץ. סך שעות הלימוד במסלול הוא 2,176 שעות לימוד. המפגשים בקורס נערכים במתכונת ערב, במסגרתה מתקיימים שני מפגשים בערב במהלך השבוע, שאורך כל אחד מהם הוא 6 שעות אקדמיות, ועוד מפגש ביום שישי בשעות הבוקר, שאורכו הוא 7 שעות אקדמיות.


הלימודים במסלול משלבים התנסות מעשית ויישום של החומר התיאורטי והעיוני הנלמד בהרצאות הפרונטליות. הסטודנטים משתתפים במעבדות בנושאי אלקטרוניקה, חשמל, תקשורת ומחשבים. כמו כן, הם נדרשים להגיש פרויקט מסכם לקראת סוף לימודיהם, המדמה את עבודתם של הנדסאי אלקטרוניקה בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

 • מבוא לבקרה
 • מבוא לפיזיקה
 • תקשורת אנלוגית
 • מיקרוגלים ואנטנות
 • מבוא למיקרומחשבים
 • אלקטרוניקה תקבילית
 • עקרונות בסיס בתורת החשמל
 • אלקטרוניקה של מערכות הספק
 • מבוא למחשבים ותכנות בשפת C
 • מתמטיקה למקצועות החשמל והאלטרוניקה
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


אורט בראודה, המכללה הטכנולוגית להנדסאים, ממוקמת בכרמיאל ופועלת מאז שנת 1988 בהקניית השכלה טכנולוגית במסלולי הנדסאים בתחומים שונים: הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי ביוטכנולוגיה, הנדסאי מכונות, הנדסאי חשמל, הנדסאי תוכנה, ועוד.


מסלולי ההנדסאים מוצעים במתכונות בוקר ומתכונות ערב בשילוב עם יום שישי. בחלק מהמסלולים קיימת אפשרות לבחור בין שתי המתכונות, וכך ניתן לשלב בין הלימודים ובין עבודה וחיי משפחה.


כמו כן, פועלות במסגרת המכללה תכניות לימודים מיוחדות למצטיינים, כמו התכנית "אופק אקדמי" שמאפשרת לסטודנטים לעבור ממסלול הנדסאים ללימודי הנדסה לתואר ראשון B.Sc.


תעודה


דרישות המסלול כוללות, בין היתר, הגשת פרויקט גמר מסכם, וכן מעבר בהצלחה של 5 בחינות חיצוניות של המכון להכשרה טכנולוגית (בחינות מה"ט).


בוגרי המסלול שעומדים בדרישות הפדגוגיות של המסלול זכאים לדיפלומת הנדסאי אלקטרוניקה שמוענקת מטעם משרד התמ"ת.


אפשרויות תעסוקה


קיים מבחר של אפשרויות תעסוקה עבור הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת: הם יכולים להשתלב בעבודה בחברות הייטק וארגונים טכנולוגיים בתעשייה במגוון של תפקידים: הנדסאי אלקטרוניקה מתכננים ומבצעים בדיקות תכנות למערכות טכנולוגיות מסוגים שונים, כגון מערכות תקשורת, מערכות משובצות מחשב, מערכות אבטחה, מערכות בתחום הרפואה, ועוד. נוסף על כך, הם יכולים לעסוק באחזקה ובתפעול של מערכות ציוד אלקטרוני בקרב חברות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי כאחד.


קיימת גם אפשרות להשתלב בתחומי הדרכה והוראה, כמדריכים להפעלה של ציוד אלקטרוני.

 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל