לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה


במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה ניתן לקחת חלק בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול. במהלך הלימודים, המתקיימים בהתמחויות שונות, הסטודנטים יכולים להכין עצמם להשתלבות בתפקידים מבוקשים בתעשייה, בסקטור הציבורי והפרטי. בין הענפים שבהם נדרשים הבוגרים נכללים ניהול תפעול, פיקוח על ייצור, בקרה ותיאום, שיווק תעשייתי, תפעול ועיתוד של מערכות מלאי, אבטחת איכות ועוד מבחר תפקידים. התעשייה של היום מאופיינת בשינויים רבים בזירה המקומית והגלובלית, מה שמעלה את הביקוש לעובדים שבקיאים בתפעול וייעול של תהליכים מורכבים. דרישה זו צפויה להמשיך ולעלות הן בארגונים תעשייתיים והן בארגוני שירות ממבחר סוגים.

 

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול רוכשים מיומנויות ניהול ופיקוח על תהליכי ייצור ותפעול בתעשייה. הם לומדים כיצד להפעיל מערכות מידע מתקדמות ולהטמיע אותן לצורך ניהול שיווק בארגונים. כמו כן, הם בוחנים את התהליכים השונים במערכי שיווק, תפעול, ייצור ומידע מנקודת מבט כלל ארגונית נרחבת.


במהלך לימודיהם הם יכולים לקחת חלק באחת מבין כמה התמחויות, שבכל אחת מהן מעמיקים בהיבט מסוים בתפקוד ארגונים:


התמחות שיווק וניהול: לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק מתמקדים בתהליכי שיווק ומכירות בארגונים ובמערכי שיווק טכנולוגי. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים המשלבים עקרונות ניהוליים ושיווקיים, בנושאים כגון אסטרטגיה שיווקית, ניהול מכירות, ניתוח מערכות ועוד.


התמחות ניהול ייצור: במהלך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ניהול ייצור הסטודנטים לומדים להפעיל ולתחזק מערכות מורכבות ובוחנים דרכים לשיפור של שיטות עבודה. נלמדים בהתמחות קורסים בענפי המימון, אבטחת האיכות, החשבונאות, התמחיר ועוד. בהתמחות מכינים את הסטודנטים לקראת תפקידים בענפים כגון ניהול ייצור, אבטחת איכות ועוד במוסדות ציבוריים ופרטיים.


התמחות לוגיסטיקה: סטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה מתוודעים למגוון כלים ושיטות מן התעשייה שבעזרתן אנשי לוגיסטיקה מספקים שירותים וחומרים לפי צורכי ארגונים. הם בוחנים היבטים בכמות, זמנים, איכות ועלויות אשר חשובים לעבודתם של הנדסאי לוגיסטיקה. כמו כן, הם לומדים כיצד להעלות את יעילותן של מערכות לוגיסטיות וכיצד לעמוד ביעדים ארגוניים בתנאי השוק הדינמיים.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מתקיימים במסלול משולב ללימודי ערב וימי שישי שאורכו כשלוש שנים, או לחלופין בתכנית לימודי יום שנפרשת על פני כשנתיים.


במהלך לימודיהם הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בסיורים לימודיים ופרויקטים מעשיים במעבדות. כמו כן, לקראת סיום הלימודים עליהם לערוך פרויקט גמר שבו הם מפתחים פתרונות בתחום התעשייה בעזרת הידע שנצבר במהלך המסלול.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאי הנלמדים במהלך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול נכללים:

 

 

 • סחר בין לאומי
 • ניתוח מערכות
 • ניהול שיווק ומכירות
 • שיטות ניהול וארגון
 • מערכות מידע SAP
 • תוכנת MS PROJECT
 • שיפור שיטות העבודה
 • ניהול שרשראות אספקה
 • סטטיסטיקה ובקרת איכות
 • מחקרי שוק והתנהגות צרכנים
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית אורט בראודה שבכרמיאל מתקיימים שלל מסלולים נוספים ללימודי הנדסאים, ביניהם לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי כימיה ומים, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי בניין ועוד מבחר מגמות. לימודי ההנדסאים במכללה מותאמים לדרישות מה"ט ומכינים את הסטודנטים לקראת השתלבות במגוון אפיקים בתעשייה.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי ההנדסאים, על המועמדים לעמוד בדרישות מה"ט וביניהן בגרות בציון חיובי במקצועות הבאים: בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות, בגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות. כמו כן, יכולים להתקבל ללימודים גם בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות ומגיעים לרף הציונים הנדרש.

 


תעודה


בתום התכנית מקבלים הבוגרים דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול המוענקת על ידי מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור בהצלחה את כל המבחנים הפנימיים ואת הבחינות החיצוניות של מה"ט. כמו כן, עליהם להשלים את פרויקט הגמר.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל