קורס עיצוב פנים - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס עיצוב פנים - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס עיצוב פנים - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


מעצבי פנים יכולים לשנות לחלוטין את מראם החיצוני של חללים באמצעות התאמת ריהוט, צבע, ותאורה לתפקיד שאותו ממלא החלל, כמו גם שימוש באלמנטים עיצוביים נוספים. כל חלל הוא בעל תפקיד פונקציונלי אחר: חדר שינה מעוצב באופן שונה ממטבח או ממשרד, ולכן כדי לעצב בצורה המתאימה לאפיונים הספציפיים של כל פרויקט נדרשת הבנה אסתטית ועיצובית.


נוסף על כך, מעצבי פנים כיום צריכים לשלוט במגוון יישומי מחשב המייעלים את עבודתם ומאפשרים הדמיה של החללים אותם הם מעצבים.


כדי לרכוש את הידע והכישורים הנחוצים למעצבי פנים, ללמוד כיצד להשתמש בתוכנות מחשב שנמצאות בשימוש נרחב בתעשייה, וכן להבין את תהליכי העיצוב משלב גיבוש הרעיון לפרויקט ועד ליישומו, ניתן להשתתף במגוון של הכשרות מקצועיות וקורסים לתעודה.


בטכנולוגית אורט בראודה הממוקמת בכרמיאל, ניתן ללמוד בקורס עיצוב פנים, במהלכו מתמקדים בהקניית שליטה בטכנולוגיות עדכניות וכן בפיתוח היצירתיות והסגנון האישי של כל אחד מהמשתתפים.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים בקורס בנויה סביב קורסי ליבה תיאורטיים, במהלכם הסטודנטים רוכשים עקרונות ויסודות בסיס בתחומי עיצוב הפנים, האדריכלות, והעיצוב, וביניהם שילוב של ריהוט ותאורה וכן תורת הפנג שוויי. הם לומדים כיצד לבצע רישום ושרטוט ידניים, וכן כיצד להשתמש באמצעים ממוחשבים לצורך עבודתו של מעצב הפנים, כמו התוכנות אוטוקאד וסקצ'אפ המשמשות להדמיה בדו מימד ובתלת מימד. כמו כן, הם רוכשים ידע נחוץ על תורת הבנייה, מבנים וחללים מסוגים שונים, וכן על בקרת אקלים, תברואה, ומיזוג אוויר.


חלק מהקורס עוסק גם בתכנון ותחיקת בנייה, ובתחום הבנייה הירוקה שנמצא כיום בתנופה. הסטודנטים לומדים גם כיצד להתנהל מול לקוחות וספקים, ולצורך כך רוכשים כישורים נדרשים במשא ומתן.

 


מתכונת הלימודים


היקף הלימודים הוא כ - 400 שעות אקדמיות. נערכים במסגרת הקורס 80 מפגשים, והם מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב.


הסטודנטים בקורס משלבים בין הלימודים העיוניים לבין ההתנסות המעשית בעבודה בתחום. הם רוכשים ידע בשימוש ביישומי מחשב נפוצים, משתתפים בסדנאות ולימודי סטודיו, ומגישים פרויקט גמר המסכם את החומר הנלמד במהלך הקורס.


נושאי הלימוד

 

 

 • פנג שואי
 • בנייה ירוקה
 • מבוא למיתוג
 • יסודות הרישום
 • תולדות העיצוב
 • תוכנת פוטושופ
 • עקרונות בעיצוב פנים
 • שילוב ריהוט, צבע ותאורה
 • שרטוט אדריכלי באמצעים ידניים
 • שרטוט דו מימדי ותלת מימדי באוטוקאד
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


סגל המרצים מורכב מאנשי מקצוע המתמחים בעולמות עיצוב הפנים והאדריכלות, בעלי ניסיון בהוראה ובעבודה בשטח. המרצים מקנים לסטודנטים מניסיונם בעבודה מול לקוחות וכן בשימוש במגוון הפונקציות שמאפשרות תוכנות המחשב המובילות בתחום.


על מוסד הלימודים


המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה נמצאת בכרמיאל, ופועלת בהכשרת הנדסאים מאז שנת 1988. נוסף על מסלולי ההנדסאים השונים שמתקיימים במסגרת המכללה, מי שרוצים להתמקצע בתחום עיסוקם, להתקדם בקריירה, לבצע הסבה מקצועית או להרחיב את אופקיהם, יכולים להשתתף במגוון של קורסים ללימודי תעודה.


באשכול הקורסים לעיצוב במחלקה ללימודי תעודה מוצע מבחר קורסים בתחומי העיצוב, תוך שימת דגש על שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. בין הקורסים הנלמדים במכללה, ניתן למנות: קורס רוויט בסיסי, קורס פאוור פוינט למעצבים, וכן קורס אוטוקאד וסקצ'אפ למעצבי פנים.


תנאי קבלה


קורס עיצוב פנים מיועד למי שרוצים לפתוח אשנב לעולמות העיצוב והאדריכלות. מהמועמדים נדרש להחזיק בתעודת סיום 12 שנות לימוד לפחות מטעם משרד החינוך, וכן לעבור בחינה הבודקת את התאמתם לקורס.


תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישותיו זכאים לתעודת סיום קורס עיצוב פנים מטעם המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה כרמיאל.


אפשרויות תעסוקה


מעצבי פנים יכולים לעבוד במגוון של מקומות עבודה: כשכירים בחברות לעיצוב פנים ועיצוב הבית, משרדי אדריכלות, וכן לעסוק בתחום באופן עצמאי ולייעץ ללקוחות פרטיים.


השכר של מעצבי פנים עולה עם צבירת הניסיון והותק המקצועי, לאחר כ - 5 שנות ניסיון הוא יכול להגיע ל - 8,000 שקלים בחודש, ולאחר 10 שנות ניסיון יכול לעלות אף ל - 12,000 שקלים בחודש.


מי שרוצים להתקדם בקריירה ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם, יכולים להשתתף בהכשרות נוספות ולהתמחות בעוד תחומים, כגון עיצוב מטבחים.
 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל