הנדסאי מכונות מכטרוניקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי מכונות מכטרוניקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

 

ענף המכטרוניקה מתמקד בשילוב אלקטרוניקה ומחשבים בייצור המכני, כדי לייעל ולקדם את פעילותו. מערכות מכטרוניות משולבות כיום במרבית המפעלים וגופי הייצור בתעשייה. מערכות אלה פועלות בתעשיות מסוגים שונים, מתעשיית המתכת, דרך ענף הרכב ועד לתעשיות כגון הייטק וטכנולוגיות רפואיות. בכל הענפים הללו, יש צורך בהנדסאי מכטרוניקה מיומנים, שברשותם הידע הטכנולוגי המתאים והראייה המערכתית הנחוצה לתפעול המערכות המכניות המתקדמות. בדרך כלל ההנדסאים פועלים בצוותים שבהם מספר אנשי מקצוע עובדים יחד ומקבלים החלטות טכנולוגיות וניהוליות משותפות וחשובות.


המעוניינים לקבל את הכלים הנדרשים להשתלבות בתפקידים בתעשייה המכנית בשלל תפקידים יכולים ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה המתקיים בטכנולוגית אורט בראודה שבכרמיאל. בוגרי תכנית זו מחזיקים בסל נרחב של כלים וידע, שיכול לשרת אותם בעת ההשתלבות בתפקידים שונים במפעלים, ארגונים יצרניים ומסגרות נוספות בתעשייה הטכנולוגית.

 

תכנית הלימודים


במסגרת לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, הסטודנטים מעמיקים בעולם המכונות ובתת תחומים כגון מערכות אלקטרוניות ומערכות המבוקרות על ידי מחשב. הם לומדים כיצד כלל המערכות הללו פועלות יחד כדי ליצור מערכות הנדסיות הפועלות ביעילות בתעשייה, ותך היכרות עם פיתוחים טכנולוגיים ושיטות עבודה עדכניות. הם שמים דגש גם על פיתוח של ראייה מערכתית ולימוד כלים בתכן הנדסי לצורך בנייה יעילה של פרויקטים.


כחלק מתכנית לימודי ההנדסאי, הסטודנטים נחשפים לשלל כלים הנחוצים להנדסאי מכונות לביצוע תפקידם. הם לומדים כיצד מתכננים, מפעילים ומתחזקים מערכות מכניות המשלבות בין רכיבים אלקטרוניים, מכניים והידראוליים וכן רכיבים ממוחשבים ובקרים. כמו כן, הם לומדים על מערכות ייצור מתקדמות שבהן משולבים רובוטים ויישומי CNC, לצורך ייעול הייצור.

 

 

מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה מתקיימים במתכונת יום שאורכה כשנתיים או במסלול משולב שאורכו שלוש שנים. המסלול המשולב מתאים לאנשים עובדים שברצונם לשלב בין הלימודים לעבודתם.


הלימודים משלבים בין שיעורים עיוניים לבין תרגולים במעבדות מכטרוניקה שבהן הסטודנטים מכירים מקרוב את המערכות הנלמדות. לקראת סיומם של הלימודים עם עורכים פרויקט גמר שבו הם מדמים תהליכים מן התעשייה.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בהתמחות במכטרוניקה מותאמים לדרישות מה"ט לתכנית זו, בין התחומים אותם לומדים הסטודנטים במהלך לימודיהם נכללים:

 

 

  • רובוטיקה
  • חוזק חומרים
  • מיקרו בקרים
  • מכלולים מכניים
  • בקרים מתוכנתים
  • מערכות בקרה ומכשור
  • תהליכי ייצור ממוחשבים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית אורט בראודה יכולים תושבי כרמיאל ללמוד במבחר תכניות נוספות ללימודי הנדסאים, בין היתר מתקיימים לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים ועוד שלל מסלולים. בכל אחד מן המסלולים הללו מקבלים הסטודנטים את הכלים הנדרשים לצורך השתלבות בתפקידים טכנולוגיים מבוקשים בתעשייה.


כמו כן, ניתן לקחת חלק בתכניות לימודי תעודה במוסד הלימוד. מסלולים אלה מתאימים בין היתר לאנשי מקצוע שברצונם לפתח ולהעשיר את הידע המקצועי שבידיהם, וכן למעוניינים ללמוד לקבלת דיפלומות ממשלתיות. בין התחומים הנלמדים במסגרת לימודי התעודה במכללה ניתן למנות טכנולוגיה, חשבונאות, עיצוב, לוגיסטיקה ועוד.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים במסלול זה מותאמים לדרשות מה"ט, על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה או להיות בעלי בגרות חלקית ובה ציונים חיוביים במקצועות הבאים - בגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות, בגרות בעברית (הבעה או ספרות) ברמה של 2 יחידות לימוד.


מי שאינם עומדים בדרישות בתעודת הבגרות יכולים להתקבל ללימודים על סמך הישגים במכינות. ניתן להתקבל לאחר סיום מוצלח של מכינה טכנולוגית ומעבר כל הבחינות הנדרשות במסגרת מכינה זו, או על סמך הישגים במכינה אקדמית אוניברסיטאית המוכרת על ידי מה"ט. מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל לפי ציונים במכינה 30+.

 

תעודה


עם תום הלימודים מוענקת לבוגרים דיפלומת הנדסאי מכונות מטעם מה"ט. כדי לקבל את דיפלומת ההנדסאים עליהם להשלים את פרויקט הגמר ולעבור את הבחינות הממלכתיות. המבחנים מתקיימים בסיום כל אחת משנות הלימוד, בין תחומי הבחינות נכללים מכטרוניקה, חלקי מכונות, מכניקה טכנית ומקצועות נוספים.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל