הנדסאי מכשור רפואי הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי מכשור רפואי הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

הנדסאי מכשור רפואי במכללה הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


סטודנטים במכללה הטכנולוגית אורט בראודה שבכרמיאל המעוניינים לרכוש ידע וכלים להשתלב במקצוע טכני מבוקש יכולים ללמוד במסלול הנדסאי מכשור רפואי. התכנית מיועדת למי שברצונם למלא תפקידים שונים במוסדות רפואיים, כגון תפקידי תפעול, ייצור, הדרכה, מכירה ושיווק. אנשי המקצוע עוסקים בתפעול בציוד הרפואי, בתחזוקתו השוטפת ובטיפול בתקלות שונות.


בוגרי לימודי הנדסאי מכשור רפואי יכולים לפתוח דלת לקריירה במגוון של מסגרות כגון בבתי חולים, בקופות חולים, במכונים פרטיים בתחום הבריאות ובחברות בענף המכשור הרפואי. באפשרותם גם להשתלב בחברות הייטק שבהן נדרשים אנשי מקצוע למילוי תפקידי ייצור המכשור ושיווק. בשוק של היום ישנה דרישה לאנשי מקצוע אלה, ובוגרי הלימודים יכולים להשתמש בידע ובכלים שברשותם כדי לפתח קריירה טכנולוגית מבוקשת.

 

תכנית הלימודים


במהלך הלימודים במגמה זו, הסטודנטים מתמקדים בתהליכי התפעול והתחזוקה של מכשור רפואי, הם לומדים על אופן בדיקת תקינותו של הציוד, על פתרון של בעיות וכשלים טכניים ועוד, תוך היכרות עם סוגי המכשירים שבהם משתמשים במערכת הבריאות וסוגי הבדיקות הרפואיות המבוצעות באמצעותם. בין היתר הם לומדים על מכשור כגון אולטרסאונד, דיאליזה, א.ק.ג וטכנולוגיות נוספות.


הסטודנטים מתחילים מהיכרות עם מקצועות הבסיס לתחום, בהם מדעים שונים כגון פיזיקה, מתמטיקה, כימיה, מחשבים ואלקטרוניקה. בהמשך הם לומדים את מקצועות ההתמחות ונחשפים להיבטים בפיזיולוגיה, נוירולוגיה, אנטומיה, פרמקולוגיה ומדעים נוספים שנדרשים להנדסאים במסגרת ביצוע תפקידם.


יש לציין כי תכנית הלימודים מותאמת לדרישות מה"ט והיא נתונה לשינויים בהתאם להנחיותיו.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים והם נערכים במתכונת יום. בשנתיים הראשונות לתכנית הסטודנטים לומדים לימודים מלאים במכללה. בשנה השלישית מתקיימים לימודים בהיקף של עד יומיים בקמפוס המכללה וכן התמחות מעשית במוסדות רפואיים, כגון בתי חולים. הסטודנטים גם מבצעים הכשרה מעשית במסגרת מעבדות, בהן מעבדת מכשור ומעבדת אלקטרוניקה. במסגרת הדרישות לקבלת ההסמכה בתחום, הסטודנטים עורכים גם פרויקט גמר מסכם במהלך ההתמחות הראשונה.

 

נושאי הלימוד


הסטודנטים במסלול זה לומדים מגוון נושאים במסגרת מקצועות בסיס וקורסי התמחות. הנה כמה מן הנושאים הנלמדים:

 

  • מתמטיקה
  • קרדיולוגיה
  • פרמקולוגיה
  • אלקטרוניקה
  • מכשור רפואי
  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל נערכים לימודי הנדסאים במגוון של מגמות נוספות, המוכרות על ידי מה"ט. בין המסלולים שבהם ניתן לקחת חלק במכללה אפשר למצוא הנדסאי חשמל, אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, תוכנה, מכטרוניקה, סייבר, ביוטכנולוגיה, כימיה תרופתית ועוד.


נוסף על כך, במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק בקורסים לתעודה במקצועות שונים כגון הכשרות טכנאים, חשמל, חשבונאות ועיצוב. קורסים אלה יכולים להתאים לאנשי מקצוע המעוניינים לפתח עצמם ולשדרג את הקריירה, וכן למעוניינים להשתלב במקצוע חדש שיש לו ביקוש בשוק העבודה. ברבים מבין הקורסים הללו מתכוננים הסטודנטים לקראת מבחני הסמכה של משרד העבודה לקבלת דיפלומות מוכרות.

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה, המועמדים נדרשים לתנאים הבאים:

 

  • תעודת בגרות מלאה
  • או בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בבגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד ובבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד
  • מעבר ראיון קבלה אישי או מכינה

 

 

תעודה


בסיום לימודיהם, הבוגרים זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי מכשור רפואי מטעם מה"ט, וכן תעודת טכנולוג רפואי מטעם מכללת אורט. כדי לקבל את התעודות, יש לעמוד בכל חובות הלימודים, לרבות מעבר של בחינות חיצוניות שעורך מה"ט, המבחנים כוללים בחינה בתחום מדעי הרפואה אשר מתקיימת בסיום שנה א', ושני מבחנים במקצועות קליניים ובמכשור רפואי שנערכים בסיום שנה ב'. כמו כן יש להשלים את הסטאז' המעשי בבתי חולים ולהגיש את פרויקט הגמר המסכם.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל