הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים במכללה הטכנולוגית אורט בראודה

 

המעוניינים לפתח קריירה המשלבת בין תחומי התעשייה, הטכנולוגיה והמחשוב יכולים ללמוד במסלול ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים של המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה. במסגרת התמחות זו בלימודי הנדסאי אלקטרוניקה יכולים תושבי כרמיאל והסביבה להכיר מקרוב פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים בעולם המחשבים שבהם משתמשים כיום בתעשיית האלקטרוניקה.


תעשייה זו נמצאת לאחרונה בפריחה ויש בה דרישה רבה להנדסאים איכותיים שיכולים להשתלב בתפקידי פיקוח ובקרה בשלל מסגרות. בין היתר באפשרותם לפעול כחלק מצוותים לפיתוח של מערכות אלקטרוניות מתקדמות בהייטק בהן הנדסאים לרוב אחראיים על מערכות משובצות מחשב, מערכות תקשורת מחשבים, וטכנולוגיות נוספות. באפשרותם גם לפעול בתחזוקה ותפעול של ציוד אלקטרוני ממוחשב בתעשיות נוספות כגון בתחום הביטחוני או הרפואי.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים נחשפים לשלל תהליכים וכלים מעולם המחשבים שהם בעלי חשיבות בתעשיית האלקטרוניקה. הם מתחילים בלימוד מקצועות כלליים בשנה הראשונה ללימודיהם, לרבות ענפים במדעים ובתורת החשמל החשובים להבנת תחום האלקטרוניקה. הם גם רוכשים ידע בסיסי בתכנות ובמחשבים.


בשנה השנייה בתכנית נלמדים מקצועות ההתמחות, כך הסטודנטים יכולים להעמיק בנושאים באלקטרוניקה תקבילית וספרתית ובתחומים כגון בקרה בתעשייה, תקשורת מחשבים ואלקטרוניקה במערכות הספק. הסטודנטים גם מכירים את שפת VHDL המשמשת לתיאור חומרה ולומדים על יישומיה בתעשייה האלקטרונית.

 


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים מתקיימים במסלול יום. הם נפרשים על פני כארבעה סמסטרים ואורכם כשנתיים. התכנית כוללת כ - 2176 שעות בהתאם להנחיות מה"ט להכשרת הנדסאים.


במהלך לימודיהם הסטודנטים לוקחים חלק בשלל קורסים עיוניים וכן מתנסים בעבודה במעבדות בתחומים כגון חשמל ומדידות, אלקטרוניקה תקבילית ואלקטרוניקה ספרתית. בשנת הלימודים השנייה הם גם עורכים פרויקט גמר שבו הם יכולים ליישם את הידע הנלמד בתכנון של פתרונות בתחום האלקטרוניקה.

 

נושאי הלימוד


במהלך הלימודים בתכנית זו הסטודנטים עוסקים במגוון רחב של נושאים, ביניהם התחומים הבאים:

 

 

  • תורת החשמל
  • מערכות תוכנה
  • מיקרו מחשבים
  • מערכות ספרתיות
  • תקשורת מחשבים
  • אלקטרוניקה תקבילית
  • אלקטרוניקה במערכות הספק
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית אורט בראודה ממוקמת בעיר כרמיאל והיא נוסדה בשנת 1988. במכללה להנדסאים פועלים שלל מסלולי לימוד המפוקחים על ידי מה"ט, בהם מסלול לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת הנלמד כמסלול ערב. כמו כן, פועלות מגמות כגון לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר ועוד.


במגמות ההנדסאים השונות יכולים הסטודנטים להכיר תהליכים מתקדמים בתעשייה, להיחשף לטכנולוגיות חדשות ולפתח מיומנויות טכנולוגיות החיוניות לעובדים בתעשייה של היום. הלימודים משלבים תכנים פרקטיים כגון פרויקטים ומעבדות כדי לסייע לסטודנטים להיחשף לאתגרים מן התעשייה ולצבור ניסיון לקראת המשך דרכם המקצועית. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גופי תעשייה באזור כרמיאל במטרה לסייע להשתלבותם של הבוגרים לאחר סיום לימודיהם ולחשוף אותם לאפשרויות התעסוקה השונות הקיימות באזור, בהתאם לתחומי ההתמחות שלהם.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה מותאמים להנחיות מה"ט. מועמדים יכולים להתקבל על סמך תעודת בגרות מלאה או לפי בגרות חלקית אשר מכילה ציון חיובי בבגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד, בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד.


נוסף על כך, יכולים להתקבל בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים או מכינה אקדמית מתאימה שעומדים בהצלחה בכל בחינות הגמר הנדרשות באותה מכינה. מועמדים מעל גיל 35 מתקבלים גם ללא תעודת בגרות אם ברשותם אישור על סיום 12 שנות לימוד. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בסיום התכנית הסטודנטים במסלול היום ניגשים לחמש בחינות חיצוניות שנערכות על ידי מה"ט, בהן גם פרויקט הגמר. מי שעוברים את הבחינות הללו ועומדים בכל החובות הנדרשים זכאים לקבל תעודת הנדסאי אלקטרוניקה המוענקת על ידי מה"ט.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל