הטכנולוגית אורט בראודה - תנאי קבלה

שירות אישי - צור קשר
הטכנולוגית אורט בראודה - תנאי קבלה

תנאי קבלה הטכנולוגית אורט בראודה


תנאי הקבלה למסלולי לימודי ההנדסאים השונים המתקיימים במכללה הטכנולוגית אורט בראודה מותאמים לדרישות מה"ט לתנאי הקבלה להנדסאים. משום כך הם זהים במרבית המסלולים. הקבלה נעשית בדרך כלל על סמך הישגי המועמדים במקצועות מרכזיים בתעודת הבגרות, אולם ניתן להתקבל גם על סמך ציונים במכינות שונות.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת וממסלול למסלול. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני ביותר אודות תנאי הקבלה. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים אפשרית במספר מסלולים בתאם לרקע הלימודי הקודם של המועמדים. המועמדים בכל מסלול נדרשים להגיש את כל המסמכים הנדרשים לרבות אישורים מוכרים על ההשכלה הנדרשת, גיליונות ציונים עדכניים ומסמכים נוספים בהתאם לדרישות מוסד הלימוד.


קבלה על סמך תעודת הבגרות והציונים בה


כדי להתקבל ללימודי ההנדסאי, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית. יש צורך באישור משרד החינוך על ציון עובר - כלומר 55 ומעלה - במקצועות בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד, כלומר בגרות בספרות או בגרות בלשון או בגרות בלשון והבעה.


במקרים מסוימים יכולים להתקבל גם מועמדים שברשותם ציון 54 בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד בהתאם לשיקול מה"ט והמוסד המלמד.


קבלה על סמך מכינות


ללימודי ההנדסאי ניתן להתקבל גם על סמך מעבר מוצלח של מכינה טכנולוגית להנדסאים וטכנאים. במכינה הטכנולוגית לומדים קורסים במתמטיקה, אנגלית ועברית ובסיומה מתקיימים מבחנים ממשלתיים. יש צורך באישור מטעם מה"ט על ציון 55 ומעלה בכל אחת ממבחני הגמר במכינה.


נוסף על כך, יכולים להתקבל מועמדים בוגרי מכינה ללימודים אקדמיים במוסד אקדמי מוכר, או מעבר מכינה 30+ למועמדים מעל גיל 30. מכינה זו צריכה לעמוד בכמה תנאים, עליה לכלול את המקצועות הבאים - מתמטיקה בהיקף שך 200 שעות, הבעה עברית או כתיבה אקדמית ברמה של 100 שעות ואנגלית ברמה של 200 שעות. על המועמדים לעמוד בכל דרישות המכינה ולעבור בציון 55 לפחות את המבחנים במקצועות הנלמדים. יש לציין כי בוגרי מכינה 30+ צריכים לצרף גם אישורים על השלמת 12 שנות לימוד.


קבלה על סמך גיל


מועמדים שבעת תחילת הלימודים יהיה גילם 35 ומעלה פטורים מהצגת הציונים בבגרויות. נם צריכים לעבור קורס השלמה בתחום המתמטיקה ולהציג תעודה על השלמת 12 שנות לימוד המוכרת על ידי משרד החינוך.

 

מסלולי לימודי הנדסאים


במכללה הטכנולוגית אורט בראודה ניתן ללמוד במספר מסלולי הנדסאים. תנאי הקבלה למסלולים הללו הם ככתוב לעיל. יש להדגיש כי לעיתים נדרשים תנאים נוספים וכי תנאי הקבלה עשויים להשתנות. המסלולים הנלמדים במכללה כוללים:

 

  • הנדסאי בניין
  • הנדסאי תוכנה
  • הנדסאי חשמל
  • הנדסאי מכונות
  • הנדסאי כימיה ומים
  • הנדסאי עיצוב המדיה
  • הנדסאי אדריכלות נוף
  • הנדסאי תעשייה וניהול
  • הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית אורט בראודה הוקמה בשנת 1988 והיא ממוקמת בכרמיאל. במכללה זו יכולים סטודנטים מהעיר כרמיאל ומסביבתה הקרובה ללמוד בתכניות לימודי הנדסאים (לימודים טכנולוגיים) המוכרים על ידי מה"ט המתקיימים בשלל מגמות. כמו כן, במכללה ניתן לקחת חלק בקורסים לתעודה בענפים מבוקשים כגון הכשרות טכנאים, חשבונאות ומינהל.


במוסד הלימוד שואפים לסייע בקידום התעשייה באזור כרמיאל והצפון דרך הכשרת דור הנדסאים מיומנים. המכללה מתחזקת קשרים גם גורמים בתעשייה כגון מפעלים וארגונים עסקיים, במטרה לפתוח עבור הבוגרים דלתות לתעסוקה. תכניות הלימודים המתקיימות במכללה מותאמות לדרישות התעשייה ולהתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות בה.

 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל