רוצה פרטים על מכללות בצפון הארץ?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים אקדמיים בצפון - איפה הכי כדאי ללמוד?

רוצה לדעת על מכללות בצפון הארץ? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללות אקדמיות בחיפה והצפון - חוות דעת של סטודנטים


מה באמת אומרים הסטודנטים על לימודים בצפון הארץ?


בעיר חיפה ובאזור הצפון בכלל קיימות אפשרויות רבות ומגוונות ללימודים אקדמיים. בין אם אתם מכוונים ללימודי חינוך, ללימודי הנדסה, לימודי מדעים או תואר בענפי מדעי החברה, תוכלו למצוא מבחר מסלולים לתואר ראשון. אז מה חושבים הסטודנטים בצפון על הלימודים?

 

קורונה ולימודים

 

הקורונה שינתה את חיי היום יום בכל המובנים וגם הסטודנטים בצפון מתמודדים עם השלכות התקופה המאתגרת הזו במובן האקדמי, המקצועי והאישי. מסתבר שלמרות המשבר, המצב החדש פותח לא מעט הזדמנויות מבחינת לימודים ושינוי קריירה.

 

לימודים מרחוק: הסגר וההגבלות החדשות משנים באופן משמעותי את אופן הלמידה, כשמוסדות רבים עוברים למתכונן של למידה מרחוק דרך המחשב. מעבר זה מאפשר ללמוד מהבית ובעצם מכל מקום. גם זמני הלמידה גמישים יחסית בחלק מן התכניות. כך יכולים תושבי הצפון לנצל את תקופת הסגרים המורכבת כדי ללמוד ולפתח עצמם מבחינה מקצועית ואישית.

 

הסבה מקצועית ושינוי כיוון קריירה: מי שהוצאות לחל"ת בעקבות משבר הקורונה יכולים למצוא בצפון אפשרויות רבות לשינוי הכיוון המקצועי וללימוד מקצועות מבוקשים כקריירה חדשה או שניה. בין האפשרויות המבוקשות להסבה נכללים הסבה להוראה - מסלולים להכשרת מורים במסלול מקוצר, שבהם ניתן להתמודד עם המחסור באנשי הוראה בעידן הקפסולות והלימודים בזום; הסבה לסיעוד - תכניות שמטרתן התמודדות עם המחסור בכוח אדם במערכת הבריאות, שבהן ניתן לקבל הכשרה כאחים ואחיות בבתי חולים; הסבה להייטק - תכניות בתחומי המדעים וההנדסה שבהן ניתן לקבל כלים להשתלבות באחת התעשיות שנפגעו באופן מופחת בזמן המשבר; ועוד.

 

ללמוד בכל גיל: לימודים בזמן קורונה ממש לא מיועדים רק לצעירים בצפון. גם מי שמעוניינים לשנות כיוון בקריירה בגיל מאוחר יחסית יכולים למצוא לא מעט אפשרויות שיכולות להתאים להם. מדובר במסלולים שמותאמים לשילוב בשגרת חיי המשפחה והעבודה המתקיימים גם במתכונת ערב. אפשרויות שעשויות להתאים למעוניינים בהסבה אחרי גיל 30 נכללות הסבה להייטק, הסבה להוראה ועוד.

 

איפה אפשר ללמוד באזור?

 

תושבי הצפון יכולים למצוא מוסדות לימוד באזורים שונים וכך ללמוד סמוך למקום מגוריהם.

 

בגליל: בגליל העליון והמערבי ניתן למצוא מגוון של מוסדות לימוד, כגון האקדמית גליל מערבי שבעיר עכו, המכללה האקדמית כנרת הממוקמת בסמוך לטבריה, המכללה האקדמית צפת, המכללה האקדמית אורנים לחינוך שבקרית טבעון. תושבי אצבע הגליל יכולים ללמוד גם במכללה האקדמית תל חי שבסמוך לקריית שמונה.

 

בגולן: סטודנטים תושבי המושבים והערים בגולן יכולים ללמוד בין היתר בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה, זוהי מכללה לחינוך הממוקמת בקצרין שבה מתקיימים מסלולים להכשרת מורים לתואר ראשון ושני.

 

עמקים: תושבי העמקים יכולים למצוא מסלולי לימוד בקרבת מגוריהם, כגון המכללה האקדמית עמק יזרעאל שבה ניתן ללמוד לתואר ראשון ושני במקצועות שונים כדון כלכלה וניהול, עבודה סוציאלית, סיעוד, חינוך, מערכות בריאות, מערכות מידע, תקשורת ועוד. נוסף על כך, לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד במספר יישובים באזור.


אוניברסיטאות בצפון


אוניברסיטת חיפה


האוניברסיטה מציעה מגוון תכניות לתואר ראשון וכן מסלולים לתארים מתקדמים. ניתן ללמוד בפקולטות השונות שכוללות פקולטה למדעי החברה, פקולטה למדעי הטבע, פקולטה לחינוך, פקולטה לניהול ופקולטה למשפטים.


לירית, סטודנטית ללימודי פסיכולוגיה: אני אוהבת את השירותים שהאוניברסיטה מציעה ואת האווירה הסטודנטיאלית. המיקום של האוניברסיטה מצוין. בכל יום רביעי יש אירועים לסטודנטים. המרצים והמתרגלים אכפתיים ומקצועיים. החנייה לא נוחה למי שאין ברשותו תו חניה.


ליאן, סטודנטית ללימודי ביולוגיה: התואר מעניין, המרצים נותנים יחס אישי והזדמנות לעסוק בתחום אותו הם מלמדים בצורה פרקטית במעבדות ובפרויקטים. יש תחושה שהמקום רוצה לקדם אותך. החסרונות באוניברסיטה הם הבירוקרטיה ובעיית חנייה, אם כי אגודת הסטודנטים לקחה את התלונות לתשומת לבה ופועלת לשנות.

 


הטכניון


בטכניון - המכון הטכנולוגי לישראל מתמקדים בענפי ההנדסה והמדע. ניתן ללמוד לתואר ראשון בשלל מקצועות ללימודי הנדסה, לימודי מדעי מדויקים ולימודי מדעי הטבע והחיים ולחקור נושאים מגוונים.


עתליה, סטודנטית ללימודי הנדסת תעשייה וניהול: אני אוהבת את הרמה הגבוהה שהמוסד מקפיד עליה. אגודת הסטודנטים משקיעה המון ודואגת, למשל למזון מוזל בקמפוס. לדעתי קבלת הפנים לסטודנטים החדשים לוקה בחסר, למי שכמוני אין לה קרובים בטכניון, לא מכוונים ומסבירים.


שירלי, סטודנטית ללימודי הנדסה ביו רפואית: אני אוהבת את מוסד הלימודים למרות שהוא נוקשה, את העיר והאנשים. הטכניון נותן כלים רבים ובא לקראת הסטודנטים. אני לא אוהבת את העומס במהלך הסמסטר, מועדי ב' בסמסטר החורף גולשים לתחילת סמסטר אביב ומקשים על תחילת הסמסטר.

 


מכללות בגליל - לימודים בגליל המערבי ובגליל העליון

 

האקדמית גליל מערבי


האקדמית גליל מערבי ממוקמת סמוך לעכו ובה מתקיימים מגוון מסלולי לימוד. בין היתר ניתן ללמוד את מקצועות מדעי הרוח, מדעי החברה, חינוך וניהול.


רעות, סטודנטית ללימודי קרימינולוגיה: המכללה נוחה ונגישה, מבחינת חנייה ותחבורה ציבורית. במסלול ללימודי קרימינולוגיה יש היבטים מעניינים אך גם קורסים בהם המרצים לא קונקרטיים והדרישות לא ברורות. קורסים אחרים נותנים כלים לשימוש בעתיד המקצועי.


אלעזר, סטודנט ללימודי כלכלה ומנהל עסקים: יש קושי מבחינת היחס אל הסטודנטים, צריך לבוא לקראתם. צריך לשבח את סגל המרצים שמאוד תומכים ועוזרים לסטודנטים.

 


המכללה האקדמית תל חי


המכללה ממוקמת באצבע הגליל ובה ניתן ללמוד במגוון חוגים ומסלולים. מוסד הלימוד מפעיל פקולטה למדעי החברה ופקולטה למדעים ולטכנולוגיה.


אורטל, סטודנטית ללימודי עבודה סוציאלית: אוהבת את האווירה הייחודית, יש תחושה שכולם מכבדים את כולם וזה משתקף גם ביחס מן המרצים. התכנים מעניינים והם חיזקו אצלי את ההבנה שעשיתי החלטה נכונה. המחיה כאן זולה יחסית לשאר הארץ ושכר הלימוד האוניברסיטאי מקל עליי לשלב לימודים ועבודה. אני פחות אוהבת את המרחקים ואת העובדה שצריך רכב או טרמפים כדי להגיע לכל מקום.


נופר, סטודנטית ללימודי מדעי המזון: יש יחס אישי מהמרצים וראשי החוגים. האווירה סטודנטיאלית וצעירה והנוף עוצר נשימה. תמיד יש מענה ועוזרים בכל בעיה. יש מסלול ללקויי למידה שעוזר לאלה שקשה להתקבל כמו כולם. יש לנו גם אגודת סטודנטים מצוינת.


המכללה האקדמית כנרת


מכללת כנרת שבעמק הירדן מפעילה בית ספר למדעי החברה והרוח ובית ספר ללימודי הנדסה. מוצעים גם מסלולים ייעודיים לאנשים עובדים.


גיא, סטודנט ללימודי תיירות ומלונאות לתואר ראשון: אוהב את האווירה הנעימה במכללה, קמפוס נהדר והמרצים מאוד נחמדים. האנשים טובים מאוד והנוף מעולה. פחות אוהב את שיעורי החלון שיש במכללה.


איתמר, סטודנט ללימודי הנדסת משאבי מים: המכללה קטנה ולכן יש יחס רב לסטודנטים. המסלול קשה אבל מעניין מאוד ואני ממליץ עליו בחום.


המכללה האקדמית עמק יזרעאל


במכללת עמק יזרעאל אפשר ללמוד במבחר תכניות לימוד בתחומי מדעי החברה, החינוך והניהול. אלה כוללות לימודי עבודה סוציאלית, לימודי כלכלה וניהול, לימודי שירותי אנוש ותואר ראשון בתקשורת.


קרין, סטודנטית ללימודי כלכלה: פחות אוהבת את התנהלות המכללה, יש תחושב שלא באים לקראת הסטודנטים וממוצע הנכשלים מעל 50%. לא תמיד יש קשר בין החומר הנלמד למבחן. יש מרצים ומתרגלים שלא ניתן להבין אותם.


מעיין, סטודנטית ללימודי מדעי ההתנהגות: מבחינתי דירוג המכללה גבוה מבחינת שביעות הרצון. אגודת הסטודנטים חזקה מאוד ומאפשרת פעילויות והפוגות מהלימודים. יש נגישות רבה למרצים ולמזכירות. פחות אהבתי את העובדה שהתואר לא כל כך פרקטי וצריך תואר שני.

 


לימודי חינוך בצפון

 

תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

 

במוסד זה מציעים שלל תכניות לימודי חינוך. אלה כוללות לימודי חינוך מיוחד, לימודי הוראת לשון, לימודי הוראת חינוך גופני ולימודי הוראת היהדות.


נעמה, סטודנטית ללימודי חינוך לגיל הרך: אוהבת את המרצים שעוזרים ונותנים מעצמם. גם המזכירות נרתמות לעזרת הסטודנטים. הקורסים מעניינים אך חלקם פחות רלבנטיים, אני חושבת שיכולים לספק קורסים חשובים יותר.


רביד, סטודנט ללימודי חינוך מיוחד: היחס במכללה חם ואישי. יש אוירה נחמדה וכיפית עם הסטודנטים. אתה מרגיש שניתן לפנות למרצים ולהנהלה עם בעיות. יש אווירה של בית, לאת לא עוד סיסמא.


מכללת אורנים


במכללת אורנים לחינוך שבקריית טבעון אפשר ללמוד לימודי חינוך במסלולים מגוונים ולקבל תעודת הוראה לשלל מקצועות באמנות, במדעי הרוח ובמדעים המדויקים.


חן, סטודנטית ללימודי חינוך מיוחד:
אוהבת את היחס האישי שאני מקבלת מהמרצים. אני לא כל כך אוהבת את העובדה שעליי לקחת קורסים מיותרים לטעמי. יש חוסר התחשבות בסטודנטים עובדים, לא עוזרים במציאת סידור למערכת השעות.


שני, סטודנטית להוראת מדעי הטבע: האוכלוסייה שלומדת במכללה היא איכותית מתוך אידיאולוגיה וערכים. אניא והבת את המרצים להוראת המדעים ואת הגן הבוטני שמשמש את הסטודנטים. הספרייה היא כמו בית שני לכל סטודנט.


מכללת גורדון לחינוך


מכללת גורדון ממוקמת בחיפה ובה אפשר ללמוד בשלל תכניות ללימודי חינוך. מוצעות גם תכניות לתואר שני לבוגרים.


רינת, סטודנטית ללימודי הוראת תקשורת ומתמטיקה: אני אוהבת את ההתנסות המעשית בה יום בשבוע צופים ומעבירים שיעורים. בחינוך חשוב לתרגם את התיאוריה לפרקטיקה. פחות אהבתי את העומס, רוב הקורסים שווים נקודת זכות אחת ויש המון קורסים.


עדי, סטודנטית ללימודי חינוך לגיל הרך: מצב החנייה במכללה לא נוח, אין מספיק מקומות חנייה. היתרון במכללה היא היותה אינטימית וקטנה, קל ליצור קשרים עם סטודנטים אחרים. גם ההיכרות עם המרצים עמוקה יותר.

 

 

לימודים לחרדים בצפון


מכללת שאנן לחינוך


מכללה המיועדת לציבור הדתי לאומי ומתמקדת בלימודי חינוך לדתיים. נשים וגברי לומדים בתכניות נפרדות, ניתן לבחור בין שלל מסלולי התמחות.


בתיה, סטודנטית ללימודי חינוך לבית הספר היסודי: אני מאוד מרוצה מהמכללה, במיוחד מיחס הצוות המסור שעוזר לכל סטודנט. השנה אני מכינה את הסמינריון וקיבלנו ליווי מקצועי לכך. יש לנו ימי עיון בנושאים כמו משמעת בכיתה ופסיכולוגיה התפתחותית, שמעשירים את הידע ותורמים מאוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכללות בצפון הארץ?

רוצה לדעת יותר על מכללות בצפון הארץ?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מכללות בצפון הארץ
שאלות הגולשים בנושא
המסלול המקוצר בצפון להסבת אקדמאים לסיעוד
הנדסת בניין באוניברסיטת חיפה ומכינה בטכניון
אוניברסיטת חיפה או מכללת עמק יזרעאל?
הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד בגורדון, אורנים או אוניברסיטת חיפה
האוניברסיטה הפתוחה - לימודי משפטים בצפון
האם קיים חוג סיעוד בטכניון בחיפה?
לימודי עיצוב-פנים במכללת קווים בחיפה