מהייטק להוראה תכנית להוראת מדעי המחשב או המתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
מהייטק להוראה תכנית להוראת מדעי המחשב או המתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

מהייטק להוראה תכנית להוראת מדעי המחשב או המתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל


במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל מתקיימת תכנית "מהייטק להוראה", תכנית ייחודית להוראת מדעי המחשב או המתמטיקה המיועדת ליוצאי הייטק. בתכנית זו יכולים עובדי הייטק שברשותם תואר אקדמי בתחום הנדסי או מתמטי לקבל את ההכשרה הנדרשת לעשות שינוי בקריירה ולעבור לעסוק בהוראת מדעי המחשב או מתמטיקה בחינוך העל יסודי.


במסלול "מהייטק להוראה" יכולים עובדי ההייטק לרכוש ידע נרחב בחינוך ולהכיר שיטות הוראה המותאמות לדרישות מערכת החינוך של היום. הכשרה זו מאפשרת שינוי מקצועי לענף שיש בו שליחות רבה וביקוש בשטח. תכנית זו מוכרת על ידי משרד החינוך, והיא מותאמת למתווה של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג).

 

מה לומדים?


במהלך לימודיהם בתכנית זו להסבת אקדמאים להוראה, יכולים עובדי ההייטק לפתח כישורי הוראה ולהכיר היבטים פדגוגיים, חברתיים וערכיים הנדרשים למורים. הם מרחיבים את האופקים בתחומי מדעי החברה והרוח ובפרט חינוך ופדגוגיה. בתכנית נכללים קורסים בענפים כגון סוציולוגיה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה של חינוך וכן קורסים הנוגעים לשיטות הוראה, מחקרי בחינוך והערכה בחינוך.


נוסף על כך, מושם דגש על שילוב בין שיטות מסורתיות בהוראה לבית שיטות מתקדמות וחדשניות ובפרט שיטות מגוונות להוראת מתמטיקה ולהוראת מדעי המחשב. הסטודנטים לומדים כיצד ניתן לקדם פיתוח כישורי למידה וחשיבה עצמאיים אצל התלמידים ולעודד למידת צוות.


בתכנית נכללת גם התנסות מעשית בהוראה. הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות משמעותית בבתי ספר שבה הם מתרגלים תהליכי הוראה ועמידה מול כיתה, תוך ליווי ותמיכה של סגל מקצועי מנוסה.

 


כמה זמן לומדים?


מדובר בתכנית במבנה גמיש, לרוב ניתן להשלים את הלימודים תוך שלושה סמסטרים, ניתן גם לפרוס את הלימודים על פני מספר רב יותר של סמסטרים, באופן המותאם אישית לסטודנטים. בדרך כלל מתקיימים הלימודים בשעות אחר הצהריים והערב כדי להתאים לאנשים עובדים. בתכנית שמים דגש על הקניית יחס אישי ותמיכה של הסגל המקצועי. כמו כן, מתמקדים בהקנייה של כישורי עמידה מול קהל והנחייה, אשר חשובים למורים לעתיד.

 

מהם תנאי הקבלה?


תנאי הקבלה לתכנית זו הינם:

  • יוצאי תעשיית ההייטק
  • תואר ראשון הנדסי בתחומים תוכנה, מחשבים, חשמל ואלקטרוניקה, אווירונאוטיקה או מתמטיקה (או מקצועות קרובים)
  • ציון ממוצע בתואר הראשון - 70 ומעלה

 

איזו תעודה מקבלים?


בתום התכנית זכאים האקדמאים לקבל תעודת הוראה במתמטיקה או במדעי המחשב לבתי ספר על יסודיים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, מסלול זה מכשיר את עובדי ההייטק להשתלב במערכת החינוך. בוגרי התכנית אשר עומדים בכל הדרישות יכולים להשתלב בבתי ספר על יסודיים כמורים למתמטיקה או למדעי המחשב (בהתאם להתמחות הנבחרת). מדובר במקצועות בעלי דרישה גבוהה במערכת החינוך העל יסודית היום, בוגרי התכנית יכולים להשתלב בבתי ספר בפריסה ארצית.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית להנדסה בראודה היא מוסד אקדמי הממוקם בעיר כרמיאל, שבו נלמדים מסלולים לתואר ראשון ושני במקצועות ההנדסה. מוצעים לימודים בענפים כגון חשמל ואלקטרוניקה, תוכנה, מכונות, תעשייה וניהול ועוד.


נוסף על כך, מתקיימות תכניות נוספות בתחום לימודי ההוראה. בין אותם מסלולים נכללים תכנית תעודת הוראה בתחום הנדסי המיועדת למהנדסים ולסטודנטים להנדסה במכללה; מסלול משולב במתמטיקה והנדסה; מסלול להכשרת הנדסאים להוראת המקצועות הטכנולוגיים המיועד להנדסאים בענפים אלקטרוניקה, חשמל ומכונות; ועוד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל