רוצה פרטים על לימודי קרימינולוגיה בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי קרימינולוגיה באזור הצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי קרימינולוגיה בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קרימינולוגיה בצפון הארץ


רוצים ללמוד קרימינולוגיה בעכו, בטבריה, בצפת ובצפון?


בדומה לחברות אחרות, גם החברה הישראלית ידעה תמיד תופעות של פשיעה ועבריינות. מוסדות הממשלה וגופי הביטחון עושים מאמצים נרחבים כדי לצמצם את תופעות האלימות בחברה שלנו במטרה להעלות את רמת הביטחון האישי של הציבור. מקבלי ההחלטות שואפים קודם כל להתמודד בצורה יעילה עם העבירות שמתרחשות, דרך ענישה, תיקון ואכיפה, אך במקביל מתקיימות פעולות לבנייה של מדיניות להתמודדות עם הפשיעה. הבנייתה של מדיניות זו אינה משימה פשוטה שכן עליה להביא בחשבון את מגוון התהליכים והתמורות שמתחוללים בחברה שלנו כל העת וכן את התהליכים שצפויים להתרחש בעתיד.


הפשיעה בישראל היא מגוונת מאוד וכוללת עבירות בדרגות חומרה שונות ומסוגים שונים, כגון עבירות אלימות גופנית ותקיפה, עבירות רכוש, עבירות מין, עבירות סמים וסוגים נוספים. גם מבצעי העבירות מייצגים מגוון רחב למדיי, הם מגיעים מקהילות ואוכלוסיות רבות, מאזורים דמוגרפיים רבים בארץ וכוללים צעירים ומבוגרים, נשים וגברים.


באזור צפון הארץ ישנם מספר מוסדות לימוד שבהם אפשר ללמוד לימודי קרימינולוגיה. אלה מפוזרים באזורים שונים בצפון, כגון בגליל העליון ובגליל התחתון. חלקם מציעים לימודי קרימינולוגיה במסגרת חג חוגית, באחרים מתקיימת תכנית דו חוגית בה משלבים את הלימודים עם תחום דעת נוסף ובחלק מן המוסדות לימודי הקרימינולוגיה מהווים חטיבה מתוך לימודים רב תחומיים (תואר BA כללי). לימודי קרימינולוגיה מאפשרים להכיר מקרוב מגוון של היבטים בפשיעה, בשיקום ובאכיפת חוק והם פותחים דלת בפני מי שרואי את עתידם במערכת התיקון, הביטחון או הטיפול.

 


מוסדות הלימוד


האקדמית גליל מערבי


לימודי הקרימינולוגיה של האקדמית גליל מערבי, שממוקמת בעיר עכו, מתקיימים במתכונת חד חוגית או במסלול דו חוגי. מטרתם של הלימודים להקנות לסטודנטים ידע נרחב בהתנהגות עבריינית וסוטה ומאפשרת להם להכיר היבטים ענישתיים, אכיפתיים, טיפוליים ומשפטיים של ההתנהגות העבריינית. הם לומדים לעבוד עם מאגרי מידע רלבנטיים ורוכשים כלים להשתלבות בתפקידי שיקום, הדרכה, חינוך וסיוע לשלל אוכלוסיות, כגון אסירים משוחררים, מתמודדים עם התמכרויות, בני נוער בסיכון וקהילות נוספות אשר מעורבות בסטייה החברתית.


במסגרת הלימודים הסטודנטים משלבים בין לימודים עיוניים לבין פרויקט מעשי, שמאפשר להם להתנסות בעבודה יישומית במסגרות שיקום ואכיפה, כגון בבתי כלא, במוסדות לסיוע לילדים בסיכון, במרכזים לנפגעי התמכרויות ובבתי חולים פסיכיאטריים. הפרויקט המעשי שואף לחשוף את הסטודנטים לאפיקי תעסוקה אפשריים לאחר תום הלימודים. נוסף על כך, הסטודנטים יכולים ללמוד בתכנית ייחודית בשם "תואר פלוס", זו מאפשרת לשלב את הלימודים עם לימודי תעודה רלבנטיים אשר מסכימים אותם כמנחים לקבוצות נוער וילדים בסיכון. באופן זה מקבלים כלים ממוקדים ופרקטיים ליישום בשוק העבודה לאחר תום הלימודים.


המכללה מציעה תכניות לימודים נוספות, כגון לימודי סוציולוגיה, לימודי לוגיסטיקה, לימודי כלכלה, לימודי חינוך, לימודי שימור, תואר ראשון בתיאטרון ותכניות לתואר ראשון בניהול בהתמחויות שונות. ניתן ללמוד גם במסלול לימודים רב תחומיים, בו בין המסלולים המוצעים מתקיימת תכנית בדגש קרימינולוגיה וסוציולוגיה בשילוב עם חטיבות לימוד נוספות.


המכללה האקדמית עמק יזרעאל


המכללה האקדמית עמק יזרעאל מציעה לימודי קרימינולוגיה אשר מתקיימים במתכונת דו חוגית. אפשר לשלב את הלימודים עם חוגים שונים, כגון לימודי מדעי המדינה, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי חינוך או לימודים בחוג הרב תחומי. הלימודים מקנים ידע נרחב בדרכי שיקום, טיפול, מניעה ועבודה עם אוכלוסיות מוחלשות וקידומן.


הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות מעשית במהלך הלימודים, במסגרתה הם מכירים מקרוב מסגרות לטיפול ולשיקום, ההתנסות כוללת סיורים, מפגשים עם אנשי מקצוע כגון משפטנים, אנשי חוק ושופטים וכן עבודה עם אסירים והיכרות עם מחלקות אכיפה וביטחון. דרך ההתנסות הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון מקצועי בתחומם וגם להיחשף לתהליכים עדכניים כפי שאלה מתרחשים בשטח. נוסף על כך, לקראת סיום הלימודים מתקיים פרקטיקום בקהילה, במסגרות טיפוליות, חינוכיות ושיקומיות והוא משלב עבודה סמי - טיפולית במסגרת ארגונים שונים. הפרקטיקום מלווה בהדרכה קבוצתית מטעם אנשי מקצוע כגון עובדים סוציאליים ופסיכולוגים.


במסגרת הלימודים הסטודנטים יכולים לבחור בין שני מסלולי התמחות. אלה כוללים את ההתמחות בנוער בסיכון, או ההתמחות בכשירות תרבותית:

 

 

  • נוער בסיכון: התמחות זו משולבת עם החוג לחינוך של המכללה, היא מכשירה לעבודה משמעותית בשדה החינוכי עם בני נוער וצעירים המצויים במצבי סיכון. במסגרת ההתמחות לומדים על קבוצות סיכון ועל מסגרות שיקום וטיפול שמתמקדות בנוער.

 

  • כשירות תרבותית: ההתמחות משותפת לחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. היא מקנה כלים לניתוח ולחשיבה שמתמקדים בריבוי תרבויות וזהויות בחברה הישראלית. היא מעניקה ידע ורגישות תרבותית וחשיבה ביקורתית שחשובים למתן מענה לצורכים של אוכלוסיות וקבוצות מגוונות.


עוד נלמדים במכללה האקדמית עמק יזרעאל לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי סיעוד, לימודי שירותי אנוש, לימודי מדעי המדינה, לימודי כלכלה וניהול ותכניות נוספות.


המכללה האקדמית כנרת


לימודי קרימינולוגיה מהווים את אחת מחטיבות הלימוד שבהם יכולים הסטודנטים לבחור במסגרת לימודים רב תחומיים של המכללה האקדמית כנרת. במהלך הלימודים הרב תחומיים יש לבחור בארבע חטיבות מתוך שש חטיבות שמוצעות, בהן: לימודי כלכלה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי ארץ ישראל, לימודי חינוך, לימודי משאבי אנוש וארגון ולימודי קרימינולוגיה. דרך החטיבות אפשר להיחשף לתחומי דעת שונים ולהרחיב בהם את הידע וגם לדון בנקודות השקה ושילוב ביניהם.


במסגרת חטיבת הלימוד בקרימינולוגיה הסטודנטים דנים בשלל נושאים, ביניהם תורת הענישה, מדיניות ביטחון, אחריות פלילית וכן תיאוריות בסטייה חברתית ופסיכופתולוגיה. כך הם לומדים על תהליכים שונים בזירת החוק והאכיפה בישראל של היום.


חטיבת הלימוד מורכבת מקורסים עיוניים ולימודים מעשיים, אשר כוללים סמינריונים מחקריים שמאפשרים להרחיב את הכלים בתחום הידע המסוים. המכללה מאפשרת לאנשים עובדים לבנות תכנית לימודים רב תחומית אשר מותאמת לצורכיהם. הלימודים במחלקה הרב תחומית מתפרשים על פני כשלוש שנים, שיעורים מתקיימים בשני ערבים בשבוע וכן בימי שישי בשעות הבוקר.
במכללה האקדמית כנרת אפשר ללמוד במגוון של מסלולי לימוד, בתחומי מדעי החברה או בתחום ההנדסה. בין מסלולי הלימוד שמוצעים בה נכללים לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי ארץ ישראל, לימודי ניהול תיירות ומלונאות, לימודי חינוך וקהילה ותואר ראשון בתקשורת.


המכללה האקדמית צפת


במסגרת הלימודים הרב תחומיים שמתקיימים במכללה האזורית צפת, ניתן ללמוד גם במסלול קרימינולוגיה ואכיפת החוק. מדובר בלימודי קרימינולוגיה לעובדים בזרועות הביטחון, שנערכים בתכנית למשרתים במשטרה, בשירות בתי הסוהר ומסגרת ביטחון נוספות, מסלול זה פתוח גם למי שאינם משרתים בזרועות הביטחון. במהלך הלימודים לומדים לנתח דפוסי התנהגות נורמליים ועברייניים ומתוודעים לתיאוריות בתחום הפשיעה.


היקפם של הלימודים במסלול הרב תחומי הוא שבעה סמסטרים והם מתפרשים על פני כשנתיים וסמסטר. לימודים בקרימינולוגיה משלבים במסגרתם כמה חטיבות, בהן נכללות חטיבה באכיפת חוק, חטיבה בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים, חטיבה בלימודים כלליים. כל אחת מן החטיבות כוללות כמה קורסים שסוקרים היבטים שונים של הקרימינולוגיה והתפתחותן של תיאוריות מרכזיות בה. נוסף על כך, סטודנטים בתכנית ללימודים רב תחומיים יכולים לבחור בין חטיבות נוספות כגון לימודי סוציולוגיה וניהול רב תחומיים, לימודי מדעי המדינה וניהול, לימודי כלכלה וניהול או לימודי ניהול ומשאבי אנוש.

 


אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים


בוגרי לימודי הקרימינולוגיה יכולים להשתלב במגוון של תפקידים בתחום השיקום ואכיפת החוק. בין היתר, הם יכולים לפעול במערכת הביטחון, כגון במשטרה, בשירות בתי הסוהר, בשירותי המבחן או במערכת המשפט. כמו כן, באפשרותם לפנות לאפיקים שיקומיים וטיפוליים ולפעול כמדריכים במסגרות לנוער בשיקום ונוער בסיכון כגון פנימיות או מעונות, בעמותות שונות, באגפי הרווחה של רשויות מקומיות ובתכניות ציבוריות ופרטיות שונות להתמודדות עם התמכרויות, למניעת אלימות ולסיוע בהיבטים שונים שנוגעים לתופעות פשיעה.


נוסף על כך, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים לפנות לתארים מתקדמים וכך להרחיב את השכלתם. באפשרותם ללמוד לתואר שני בקרימינולוגיה בהתמחויות שונות (כגון תואר שני בקרימינולוגיה ואכיפת חוק, תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות שיקום, תואר שני בקרימינולוגיה קלינית ותואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות בהתמכרויות. כמו כן, הבוגרים יכולים לפנות לתואר שני בענפים משיקים נוספים, כגון תואר שני בפסיכולוגיה, אשר יכול לסייע להם להגיע לתפקידים טיפוליים; תואר שני בעבודה סוציאלית; תואר שני במדעי ההתנהגות; תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ומסלולי לימוד נוספים. יש לציין כי במקרים בהם ממשיכים לתחום דעת אחר יש צורך בדרך כלל בביצוע השלמות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי קרימינולוגיה בצפון?

רוצה לדעת יותר על לימודי קרימינולוגיה בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור