רוצה פרטים על ללמוד בירושלים - חוות דעת על מכללות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכללות בירושלים - חוות דעת

רוצה לדעת על ללמוד בירושלים - חוות דעת על מכללות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים אקדמיים בירושלים - איפה כדאי ללמוד?

 

בעיר הבירה פועלים מגוון של מוסדות לימוד אקדמיים אלה כוללים אוניברסיטאות, מכללות אקדמיות ומכללות אקדמיות לציבור הדתי. אפשר ללמוד שלל תחומי לימוד וגם להמשיך ברוב המקרים לתארים מתקדמים. מה חושבים הסטודנטים על מוסדות הלימוד בירושלים?

 

 

אוניברסיטאות בירושלים

 

בירושלים פועלת האוניברסיטה העברית וכן שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה. במוסדות אלה קיימים מגוון מסלולים לתואר במתכונת חד חוגית, דו חוגית, כפולה ועוד. ישנן גם תכניות ייעודיות למצטיינים.


האוניברסיטה העברית


האוניברסיטה העברית היא המוסד האקדמי הוותיק בישראל. בקמפוסים השונים (עין כרם, גבעת רם והר הצופים) פועלות פקולטות כגון מדעי החברה, הנדסה, משפטים וניהול. ניתן למצוא מסלולים פופולריים רבים כגון כלכלה לימודי מנהל עסקים, מקצועות הרפואה ועוד.


מור, סטודנטית לרפואת שיניים: האנשים איכותיים, חומר הלימוד מאוד מעניין אם כי לפעמים המרצים יכולים להפוך חומר פשוט למורכב ואז צריך לחפש מקורות לבד שיבהירו את כוונת המרצה. יש נוכחות חובה בשיעורים, אני לא רואה סיבה לכפות נוכחות. בסך הכל החוויה לא שלילית, הלימודים מאתגרים וחייבים להשקיע המון אך כשמצליחים זה מעניק תחושה עצומה של סיפוק.


יהודה, סטודנט ללימודי משפטים: מקום עם אווירה טובה. יש המון סטודנטים מכל המחלקות ויש חיים כל הזמן. החיסרון הוא העובדה שקשה להרגיש בבית ולהכיר את הסטודנטים שלומדים באותו שנתון. קשה להגיע לקמפוס הר הצופים.


עדי, סטודנטית ללימודי פסיכולוגיה: משום שהאוניברסיטה מובילה מכל הבחינות היא מציעה לסטודנטים אפשרויות להתנסות פרקטית בתחומים רבים. הייתה לי אפשרות להתנסות במחקר פסיכולוגי בשלל נושאים וכלים. למרות שהיא מוסד גדול היחס שניתן לסטודנטים הוא חם ואישי, הן מהמרצים והן מהסגל המנהלי. החיסרון באוניברסיטה הוא אגודת הסטודנטים שפעילה פחות ממוסדות אחרים.

 

 

לימודי הנדסה בירושלים - הנדסה ומדעים


עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה


עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה מתמקדת בהכשרה של מהנדסים לתעשיות השונות. המוסד מציע מסלולים רבים ללימודי הנדסה וגם תכניות לתואר שני בהנדסה.

 

במסגרת התמחויות ניתן ללמוד ענפים שונים כגון מערכות מידע, שמתקיימים כהתמחות במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה.


שירה, סטודנטית ללימודי הנדסת חומרים: מדור הסיוע, מדור הסטודנטים ומדור הבחינות מוכנים כולם לעזור לסטודנטים ומתייחסים לכל פניה. המרצים תורמים מזמנם בתקופת המבחנים ועונים על כל שאלה. מסלול הלימודים מאוד אינטנסיבי, חומר הלימוד והמבחנים קשים. אני לא כל כך מרוצה מהמחשבים, הם איטיים ויש תקלות.


אלון, סטודנט ללימודי הנדסת מכונות: המכללה שקטה, לא גדולה. היחס בין המרצים לסטודנטים אנושי וחם מאוד. ממוקמת במקום נוח בירושלים. החיסרון היחידי לדעתי היא בעיית החנייה בבקרים. חוץ מזה מכללה טובה עם סגל אנושי.


ניסן, סטודנט ללימודי הנדסה פרמצבטית: המוסד יפה, התלמידים איכותיים. המורים למתמטיקה טובים מאוד. אני לא כל כך אוהב שהמחירים בקפיטריה קצת יקרים.

 


המכללה האקדמית הדסה


המכללה האקדמית הדסה מציעה שלל תכניות לתואר ראשון. בין תחומי הלימוד אפשר למנות מדעי החיים, מדעי המחשב, מעבדה רפואית, עיצוב, תואר בתקשורת ולימודי מדעי החברה.

 

המעוניינים לפתח את כישורי הניהול ולהתמחות בענפים שונים יכולים למצוא במכללה לימודי ניהול ארגוני שירות. בין ההתמחויות המתקיימות בתכנית זו ניתן למנות מערכות בריאות, התמחויות בתחום התיירות, מערכות המידע ועוד.

 

במכללה ניתן למצוא מקצועות מבוקשים שונים גם במסגרת התמחויות או מסלולים. אלה כוללים תכנית במשאבי אנוש, שמתקיימים במסגרת לימודי ניהול ארגוני שירות.

 

במסגרות המסלול למדעי ההתנהגות הנלמד במכללה, ניתן למצוא התמחויות לימודי סוציולוגיה, וכן התמחות בתחום הפסיכולוגיה.

 

לימודי מדעי ההתנהגות מתאימים בין היתר למעוניינים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה וכן למי שמתעניינים בקריירה בתחום משאבי האנוש.


נופר, סטודנטית ללימודי פוליטיקה בירושלים: אני אוהבת שאני מרגישה בבית ויכולה לפנות למרצים באופן אישי. אני לומדת בחברת אנשים מדהימים, כולם עוזרים אחד לשני, תענוג להעביר כך שלוש שנים. המכללה ממוקמת במקום מרכזי מאוד, חבל רק שאין חניה בחינם בסמוך למכללה.


זכריה, סטודנט ללימודי אופטומטריה: אני אוהב את האווירה המשפחתית במכללה, כיתות קטנות מאפשרות יחס אישי לכל סטודנט. רמת הלימודים גבוהה אבל לא קשה מדיי. המרצים הוגנים עם הסטודנטים ברמת הבחינות והנגישות לכל שאלה. האוכלוסייה המגוונת שיש במכללה עוזרת להכיר את האחר ולפתוח אופקים.

 

לימודי חינוך בירושלים


המכללה האקדמית דוד ילין


מכללה אקדמית לחינוך שפועלת למעלה מ - 100 שנים בירושלים. במוסד זה אפשר ללמוד לימודי חינוך ולקבל תעודת הוראה בשלל מקצועות.


שירן, סטודנטית ללימודי חינוך מיוחד: אני אוהבת את היחס והאנושיות של המרצים ואת התשוקה שלהם למקצוע. הרמה גבוהה וגורמת לקשיים אבל מראה על האיכות. הקורסים מגוונים ומעניינים. אני לא אוהבת שאין מספיק גיוון חברתי, זו מכללה לחינוך והרוב בנות, אין תחושה של חבר'ה. אין מספיק הסבר על מסלולי הלימוד בימים הפתוחים ובמפגשים הראשוניים, לא הייתי מודעת למסלול חינוך מיוחד מורכב שמתאים יותר למה שרציתי ללמוד. הלימודים אינטנסיביים והשעות ארוכות, קשה לשלב עם עבודה.


שירלי, סטודנטית ללימודי חינוך לגיל הרך:
אין מענה בחלק מהנושאים, כשניסיתי לדבר עם אחראי קליטת הסטודנטים הוא לא הופיע לפגישה שנקבעה. מאידך, המרצים מקצועיים מאוד ומעבירים את החומר בצורה מאוד ברורה.

 

 

לימודי אמנות בירושלים


האקדמיה בצלאל


מוסד זה מתמקד בתחומי העיצוב, האדריכלות והאמנות. ניתן ללמוד למסלולים אקדמיים שונים וגם להמשיך לתואר שני בחלק מהתחומים.

 

נלמדים מקצועות עיצוב רבים בעיר, וכן ענפי אמנות שונים. בין היתר ניתן למצוא לימודי עיצוב תעשיתי, לימודי עיצוב אופנה, עיצוב מוצר, עיצוב גרפי ועוד.


ראם, סטודנט ללימודי תקשורת חזותית: המרצים אכפתיים ועוזרים גם מעבר לשעות הלימודים. האתגר הוא לרצות מרצים שחלקם לא מרוצים. אצל חלק מהמרצים יש עשייה חופשית יותר. בחלק מהקורסים יש הרגשה של בית. הרמה גבוהה ולומדים מגוון נושאים, כך שאפשר להתפתח לתחומים רבים. רכשתי כמה חברים לחיים. אני לא אוהב את הלחץ ואת הביקורות מול כל הכיתה, שיפוט של המרצים. יש חסך בפרקטיקה ובלימודי תכנות.


יותם, סטודנט לתואר ראשון באדריכלות: בבצלאל יש אווירה מיוחדת של עשייה ויצירה. המוסד מקבץ מגוון תחומים שתורמים להעשרת תהליך הלימוד. השיח בין הסטודנטים הוא חלק נהדר בתרומה להתפתחות כמעצבים ואמנים בעתיד. החוויה הסטודנטיאלית בירושלים מיוחדת ונותנת הרבה הזדמנויות פנאי. מהסטודנטים מצופה ללמוד באופן עצמאי ומי שלא קיימת אצלם יכולת ללמוד לבד נתקלים בלא מעט קשיים.


האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים


מוסד זה מתמקד בתחומי המוזיקה, הביצוע והמחול ומעניק תואר ראשון בתחומים אלה. המסלולים חושפים לשלל תקופות וזרמים באמנות.


עינת, סטודנטית ללימודי מוזיקה לתואר ראשון: הגישה והאווירה חיוביים מאוד. הדרישות ברמה הביצועית גבוהות מאוד, אבל ברמה התיאורטית, בשיעורי התיאוריה הדרישות לא מאתגרות מספיק. נראה שאין מספיק התאמה בין רמות התלמידים, מה שיוצר פערים.


ליאור, סטודנטית ללימודי מחול לתואר ראשון: שילוב טוב בין העיוני למעשי. תואר במחול הוא לא דבר מובן מאליו, הבונוס הוא תעודת הוראת מחול. המרצים מצליחים לגרום לי להתעניין במקצועות שלא ידעתי שאלמד במקור.

 

 

לימודים לדתיים בירושלים


המרכז האקדמי לב


מוסד לימודים לציבור הדתי. המרכז מתמקד בתחומי ההנדסה, המחשבים והניהול ומציע חוגי לימוד מגוונים שמתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים.


הדס, סטודנטית להנדסת תוכנה בירושלים: ההנהלה דואגת שנהיה מרוצים ומשתדלים להתייחס לבקשות. המרצים טובים מאוד, אם יש בעיה הם מאפשרים לקבוע זמן להסברים. המכון מאפשר לקבל שיעורי עזר מסטודנטים בשנים מתקדמות שלומדים איתנו.


ישראל, סטודנט ללימודי הנדסת אלקטרוניקה: אני אוהב את הסדר והארגון במוסד הלימוד. חדרי הלימוד, הספרייה וחדרי המחשבים נגישים. יש גיבוש חברתי. המרצים נגישים לשאלות הסטודנטים. בתחילת השנה היה עמוס בתהליך הקליטה.


מכללה ירושלים


המכללה מציעה תכניות לימודי חינוך לציבור החרדי ומיועדת בעיקר לנשים חרדיות. מוצעות תכניות לימוד במגוון מקצועות הוראה לתואר הראשון.


אוריה, סטודנטית ללימודי חינוך מיוחד: אני אוהבת את האווירה הנעימה במכללה. הקורסים ניתנים לבחירה של הסטודנטים. יחס הצוות תמיד מיידי ונעים, מזמין מאוד. אני פחות אוהבת את הדרישות הקפדניות לגבי מטלות ועמידה בלוחות זמנים. יש גם קושי להגיע למקום.


שירלי, סטודנטית לחינוך: הקורסים מעניינים מאוד. אני אוהבת את התנהלות המכללה, הכל מסודר ומאורגן ומוסבר באופן ברור ומפורט לסטודנטים. יש נגישות בתחבורה הציבורית. האוכלוסייה מתאימה לרוח המכללה.


מכללת אפרתה


מכללה דתית לחינוך שמכשירה ברוח הציונות הדתית ומיועדת לנשים בלבד. מתקיימים מבחר מסלולים ללימודי חינוך ואפשרויות שונות לקבלת תעודת הוראה.


אור, סטודנטית ללימודי חינוך לגיל הרך: אוהבת את היחס האישי לבנות, תמיד יש למי לפנות אם יש בעיה. הצוות משתדל לתמוך ולהיות אוזן קשבת. אוהבת את האווירה המשפחתית בין הסטודנטיות במסלול, תמיד נותנות עצה ועזרה.


אילנה, סטודנטית ללימודי הוראת מתמטיקה: אני אוהבת את יחס הצוות והאווירה הטובה, ואת הקבוצות הקטנות שלומדים בהן. אני פחות אוהבת את האווירה בשיעורים שלא תמיד רצינית וכן את דרישות מוסד הלימוד מעבר ללימודים כמו מבחני בקיאות בהלכה.


מכללת אמונה


מכללה לנשים מהציבור הדתי שמתמקדת בתחום הוראת האמנות והתקשורת. ניתן ללמוד הוראת תיאטרון, הוראת עיצוב והוראת אמנות חזותית.


חנה, סטודנטית ללימודי הוראת אמנות: רוב הקורסים עוסקים פחות בחינוך ויותר באמנות. המרצים מוכשרים מאוד וידועי שם ויש מגוון סגנונות של קורסים לבחירה. יש שירותי ספרייה וגם לימודי יהדות. למי שטובה גם באמנות וגם בעיצוב גרפי יש מסלול רב תחומי.


בית הספר מעלה לקולנוע


בית הספר מתרכז בענפי הקולנוע והטלוויזיה, הוא מתאים לציבור הדתי ומציע תכניות לתואר ראשון. ישנה גם אפשרות ללמוד לתעודת הוראת קולנוע. המוסד מפעיל גם שלוחה לנשים מהמגזר החרדי.


ליהי, סטודנטית ללימודי הפקה ובימוי: קבוצות הלימוד קטנות והאווירה אישית. הספריה היא המקום האהוב אליי, ניתנים סרטים כל הזמן לתקופות ארוכות.


מנחם, סטודנט ללימודי בימוי: האווירה המשפחתית משולבת עם חזון וזה מאפשר להפוך חלומות ליצירה אמיתית ונוגעת ללב.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ללמוד בירושלים - חוות דעת על מכללות?

רוצה לדעת יותר על ללמוד בירושלים - חוות דעת על מכללות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד ללמוד בירושלים - חוות דעת על מכללות
שאלות הגולשים בנושא
מכללת עזריאלי בירושלים לעומת אוניברסיטת אריאל
הסבת אקדמאים לסיעוד באזור ירושלים
המדרשה לאופנה בירושלים
לימודי כלכלה וחשבונאות בירושלים, איפה?
הנדסה תעשייה וניהול - המכללה האקדמית בירושלים או מכללת רמת גן?
תואר ראשון בתקשורת בירושלים
לימודי פסיכותרפיה במכון הפסיכואנליטי בירושלים