תפנית האוניברסיטה הפתוחה ירושלים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תפנית ירושלים - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תפנית ירושלים - בית ספר תפנית ירושלים


תושבי ירושלים שמעוניינים לפתח את הכישורים הניהוליים יכולים ללמוד בשלל הקורסים המתקיימים בתפנית ירושלים. זהו בית ספר למקצועות הניהול שפועל במסגרת מערך לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. מטרת קורסים אלה היא לאפשר פיתוח מקצועי לאנשי עסקים, מנהלים ועובדים בארגונים כדי לסייע להם לפתח את הקריירה ולפתוח דלת להזדמנויות מקצועיות חדשות.


במוסד הלימוד שואפים להתאים את מתכונת ותכני הקורסים לאופי הדינמי של המשק ולשינויים הטכנולוגיים המתחוללים בו. הקורסים מתאפיינים בשיטות לימוד גמישות המשלבות עזרי למידה וטכנולוגיות שונות, מה שיכול לסייע לאנשים עובדים המעוניינים לשלב את ההכשרות עם עבודתם. כמו כן, משולבים בהכשרות תכנים פרקטיים שמסייעים להכיר מקרוב תהליכים ושינויים בעולם העסקי.


סגל מוסד הלימוד מורכב ממגוון של מומחים בתחומים פיננסיים ועסקיים, בהם יועצים ארגוניים, רואי חשבון, מנהלי פרויקטים, יועצים שיווקיים, מנכ"לים ועוד. במהלך הקורסים הם מעבירים מן הידע והכלים שצברו בשוק העבודה אל התלמידים. כמו כן, חלק מן הקורסים כוללים הרצאות של מרצים אורחים מארגונים מובילים.


בית הספר תפנית ירושלים ממוקם בקמפוס הגן הטכנולוגי מלחה. זהו פארק הייטק ועסקים הממוקם בשכונת מלחה ובו פועלות כיום חברות גדולות רבות. המתחם נמצא בסמוך לקניון מלחה ובקרבת אתרים מרכזיים בעיר, כגון תחנת הרכבת מלחה ירושלים.


קורסים תפנית ירושלים


בתפנית ירושלים פועלים קורסי ניהול במבחר תחומים. מרבית הקורסים מתקיימים במתכונת ערב שנוחה למעוניינים לשלב את הכשרתם בלוח הזמנים העמוס של מנהלים ובכירים. השיעורים נערכים לרוב אחת לשבוע. יש להדגיש כי היצע הקורסים בתפנית ירושלים עשוי להשתנות מעת לעת.

 

קורס הנחיית קבוצות


תחום הנחיית הקבוצות מתמקד בתהליכים המתחוללים בקבוצה ובכלים שבהם יכולים להשתמש אנשי מקצוע כדי לעודד ולקדם תהליכים חיוביים אלה. בקורס זה יכולים עובדים מהעולם העסקי לקבל את ההכשרה הנדרשת למנחי קבוצות ולפתח סגנון הנחייה אישי המותאם להם ולארגונים שלהם. הם עוסקים בסוגי דינמיקות קבוצתיות ובגורמים המשפיעים עליהם, בדרכים להתמודדות עם מצבי התנגדות בקבוצה, ובשיטות הנחייה מגוונות שניתן להתאים לצורכי הארגון.


אופיו של הקורס הוא פרקטי והוא כולל התנסויות מעשיות מגוונות שדרכן יכולים המשתתפים לתרגל הלכה למעשה את העקרונות הנלמדים. כמו כן, הקורס משלב תרגול פרקטי של ההנחייה בארגונים חיצוניים בליווי של הסגל, כדי לסייע להם להטמיע בשטח את הכישורים הנלמדים. הקורס מיועד לאקדמאים מענפים רלבנטיים במדעי החברה כגון ייעוץ ארגוני, משאבי אנוש, פסיכולוגיה ועוד.

 

קורס מנהל עסקים


במסגרת קורס מנהל עסקים יכולים מנהלים ובכירים ללמוד טכניקות להתמודדות עם אתגרים במלאכת הניהול. הקורס מבוסס על חמישה מודולים, בתחומים מכירות ושיווק, יזמות עסקית, פרסום בעידן הדיגיטלי, ניהול פיננסי והיבטים משפטיים בניהול. בכל מודול נלמדים כלים פרקטיים לקידום תהליכים בארגונים, לייעול העבודה ולפיתוח הזדמנויות עסקיות חדשות. במתכונת התכנית משולבים תכנים פרקטיים ותיאורטיים, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות וכן במשחקי תפקידים, בסימולציות, בניתוח של אירועים עסקיים ובהרצאות אורח של מנהלים.


התכנית מתאימה במיוחד למנהלים מתחילים וותיקים כאחד, שברצונם לקדם את הידע הניהולי שברשותם ולשכלל את סל המיומנויות המקצועי. התכנית יכולה להתאים גם לבעלי עסקים קטנים שמעוניינים לקדם ולפתח את היוזמות שלהם ולרכוש ידע שיווקי, פיננסי וניהולי מתאים לשם כך. ישנה עדיפות לאקדמאים שברשותם תואר ראשון לפחות בענפים רלבנטיים.

 

קורס ניהול שיווק ופרסום


קורס ניהול שיווק ופרסום מותאם לאופיו הדינמי של השוק המשתנה ולדרישות ממנהלי השיווק. במהלך התכנית נחשפים למגוון של כלים פרקטיים שאותם יכולים המשתתפים לאמץ וכך לשפר את הביצועים המקצועיים. בין היתר, הם מכירים אסטרטגיות ומודלים שיווקיים מקובלים וכן תהליכים בענפי הפרסום והמכירות. נוסף על כך, הם בוחנים את ההתפתחויות הטכנולוגיות בענף השיווק ואת השפעת שינויים אלה על עבודתם של מנהלי השיווק.


הקורס מורכב משלושה מודולים - קידום עסקי בעידן הדיגיטל, מכירות ושיווק, יזמות עסקית וניהול. מודולים אלה משולבים לאורך ההכשרה, שבה נכללים גם שלל תרגולים פרקטיים דיונים ושיחות קבוצתיות על מקרי בוחן.


בקורס זה מרצים אורחים רבים, בהם מנהלי שיווק, מומחים ביחסי ציבור, מומחים בשיווק דיגיטלי, סמנכ"לי רכש ושיווק ומנכ"לים של חברות מובילות. מרצים אלה יכולים לחשוף את המשתתפים לתהליכים אקטואליים המתחוללים במשק ולספר את סיפורם האישי שיכול לתת השראה וכלים להתמודדות עבור המנהלים המשתתפים בקורס.

 

קורס ניהול פיננסי ומשפטי


זהו קורס למנהלים שבו הם יכולים להרחיב את הבנתם בסוגיות משפטיות ופיננסיות אקטואליות וחשובות. בעזרת הרחבת סל הכלים המקצועי בתחום הניהול הפיננסי הם יכולים לקבל החלטות בנושאים כלכליים ופיננסיים ביעילות רבה יותר. כמו כן, הבנה משפטית עשוייה לסייע למנהלים בהתמודדות עם חוזים ודיני עבודה.


במהלך ההכשרה, המשתתפים עוסקים בנושאים כגון מימון, ניהול חסכונות, חסכונות ארוכי טווח, תמחור וניתוח דוחות כספיים. נסקרים גם היבטים בסיסיים בחשבונאות ובביטוח החשובים למנהלים. כמו כן, נלמדים כלים משפטיים יסודיים כגון הבנת דיני חברות והמשפט העסקי.

 

למי מיועדים הקורסים


הקורסים המתקיימים בתפנית ירושלים מתאימים לתושבי ירושלים שברצונם לקדם את הקריירה העסקית או לפתוח דלת לאפיקים חדשים בעולם העסקים. בין היתר, הם יכולים להתאים למועמדים לתפקידי ניהול שברצונם להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם בתפקידים בכירים חדשים. נוסף על כך, הקורסים מתאימים למנהלים, הן ותיקים והן מתחילים, שברצונם לרענן ולשכלל את הידע הניהולי שברשותם כדי לייעל תהליכי עבודה ולשפר את התפקוד הארגוני.


בחלק מן הקורסים, מתקבלים אקדמאים מענפים עסקיים, שיווקיים או יעוציים. קורסים אחרים מיועדים גם למי שאינם אקדמאים, אך ברשותם ניסיון מתאים בעולם הארגוני והעסקי. לעיתים המועמדים עוברים ראיונות קבלה לצורך בחינת הרקע הקודם שלהם והתאמתם לתכנית. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת וממסלול למסלול.


תעודות, אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך


בסיום הקורסים בתפנית ירושלים, משתתפים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד, שפועל כחלק ממערך לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה. תעודה זו והידע הפרקטי הנרכש במהלך ההכשרה יכולים לפתוח עבור הבוגרים דלת לשלל הזדמנויות לפיתוח מקצועי.


נוסף על כך, בוגרים שמעוניינים להמשיך להעשיר את הידע שברשותם יכולים לפנות לקורסי ניהול נוספים. כמו כן, ידע שיווקי או פיננסי יכולים גם הם לסייע רבות למנהלים בייעול ופיתוח של הארגונים שלהם. בתפנית ירושלים ניתן למצוא מגוון של הכשרות שיכולות להתאים למטרות ויעדים מקצועיים של מנהלים במגוון שלבים בקריירה. צוות מוסד הלימוד מסייע למועמדים להתאים את ההכשרה הלימודית לצורכים ולמטרות, כדי לאפשר חוויית למידה מתאימה ויעילה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: תפנית | האוניברסיטה הפתוחה - לימודי תעודה, מתאים לך?

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית

כלים שיעזרו לך לבחור