דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה ירושלים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה ירושלים.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


דיפלומה ירושלים האוניברסיטה הפתוחה  


על דיפלומה ירושלים


דיפלומה ירושלים הוא מוסד ללימודי תעודה, שבו מתקיימים שלל קורסים. קורסים אלה מתמקדים בהכשרת המשתתפים להשתלבות במקצועות נדרשים במשק. בוגרי הקורסים השונים שעומדים בתנאים מקבלים תעודות הסמכה מוכרות שמאפשרות להם פיתוח מקצועי, בין אם באמצעות קידום במקום עבודה קיים ובין אם כהסבה מקצועית בענף חדש.


הקורסים המתקיימים בדיפלומה ירושלים מתאימים לתושבי ירושלים שברצונם לפתח קריירה בענפים שיש להם ביקוש במשק של היום. כדי לסייע להם בפיתוח סל הכלים הנחוץ לרכישת המקצוע, הקורסים הנערכים במוסד הלימוד הם פרקטיים במתכונתם. בקורסים משולבים פרויקטים יישומיים שבהם ניתן לתרגל את החומר הנלמד ולצבור ידע פרקטי וכלים להמשך הדרך המקצועית. הסטודנטים יכולים להיעזר בעזרי לימוד כגון מאגרי מידע וספריית האוניברסיטה הפתוחה. סגל המרצים של מוסד זה כולל מגוון של מומחים שברשותם ניסיון אקדמי ורקע נרחב בשוק העסקי. הם משתמשים בידע הנרחב שברשותם כדי לסייע לסטודנטים במהלך הקורסים ולהדריך אותם לקראת פיתוח עתידם המקצועי.


הקורסים המתקיימים בדיפלומה ירושלים מוכרים בסטנדרטים של משרד העבודה והרווחה (משרד הכלכלה), משרד החינוך ומגוון של גופים נוספים בהתאם לתחום הנלמד. הסטודנטים יכולים לגשת בסיום הקורסים למבחנים ממשלתיים שעורכים גופים אלה וכך לקבל תעודות גמר ותעודות מקצוע מטעם. דיפלומות אלה יכולות לסייע לסטודנטים בפתיחת דלתות בשוק העבודה ובקידום מקצועי.


קמפוס דיפלומה ירושלים ממוקם בשכונת מלחה, במתחם הגן הטכנולוגי. זהו קמפוס הייטק הפועל בירושלים ובו חברות רבות במגוון תחומים כגון תוכנה, טכנולוגיה ותעשייה. הגישה אל המתחם נוחה מרחבי העיר ברכב או בתחבורה הציבורית.

 

קורסים דיפלומה ירושלים


בדיפלומה ירושלים מתקיים מגוון רחב של לימודי תעודה. ההכשרות המקצועיות נערכות בכמה מרכזים שלכל אחד מהם התמחות משלו, ביניהם המרכז לעיצוב פנים שבו נערכים קורסים בתחומים כגון עיצוב פנים ועיצוב הבית; מרכז להפקת אירועים שבו ניתן לרכוש את הכלים להשתלבות בענפי עיצוב והפקת האירועים; מרכז הכשרות מקצועיות שבו נערכים קורסים בפיקוח משרד העבודה בענפים מבוקשים; ועוד.


בין התכניות המתקיימות בדיפלומה ירושלים -


(לתשומת לבכם, היצע הקורסים בדיפלומה ירושלים עשוי להשתנות מעת לעת)

 

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, המתקיים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה, ניתן לקבל את הכלים להשתלבות בתפקידי מנהלי חשבונות במוסדות ובארגונים עסקיים. בקורס זה מקבלים הכנה לקראת מבחני ההסמכה לדרגה הראשונה בסולם הדרגות המקצועי בתחום החשבונאי, הידועה גם כדרגת בסיסי ומתקדם. הסטודנטים מכירים את הנושאים הנכללים בבחינות, לרבות תורת המסחר, ביצוע חישובים מסחריים, חשבונאות פיננסית, מערכת המיסוי הישראלית, וכן היכרות עם מערכות חשבונאות ממוחשבת ותוכנות להנהלת חשבונות.

 

קורס חשבי שכר - משתתפי קורס חשבי שכר מקבלים הכנה למבחני ההסמכה אשר נערכים על ידי משרד העבודה ולשכת רואי החשבון. במהלך התכנית מכירים שלל כלים מקצועיים לעריכת חישובי השכר לעובדים בסקטור העסקי תוך התוודעות לחקיקה העדכנית ולתקנות לניכוי ולזיכוי של עובדים. הקורס מתאים למעוניינים להשתלב במערך השכר של ארגונים וכן לעובדים שיש לתפקידם כיום השקה לנושא השכר המעוניינים להתמקצע בו ולהרחיב את תחומי האחריות המקצועיים שלהם. בין היתר, יכולים ללמוד בו מנהלי חשבונות, מנהלי משאבי אנוש ועובדים במחלקות שכר. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון בהכשרה מקצועית זו.

 

קורס ניהול והפקת אירועים - במהלך קורס ניהול והפקת אירועים המשתתפים משלבים בין ידע עיוני לכלים פרקטיים החיוניים לעיצוב, הפקה וניהול של שלל סוגי אירועים ממגוון גדלים ומטרות. המשתתפים לומדים על תהליכי העבודה הנדרשים למנהלי אירועים, מפיקי אירועים ומעצבי אירועים החל מתכנון האירוע ועד לניהולו בשטח. הקורס כולל ארבע חטיבות - מבוא והיכרות עם סוגי אירועים, עיצוב אירועים, היכרות עם ספקים בתחום האירועים וכן חטיבה בה רוכשים מיומנויות שיווק וניהול החיוניות בתחום האירועים. בקורס משולבים כלים פרקטיים כגון סימולציות ותרגילים, וכן סיורים לימודיים לאתרים וספקים. במהלך הסיורים מתוודעים לאתרים לא שגרתיים לאירועים, מסיירים בגני אירועים ומכירים חברות בתום התאורה ובענפים נוספים. כמו כן, לקראת סיום התכנית בונים תיק הפקה אמיתי לאירוע לבחירת התלמידים, בו הם יכולים ליישם את החומר הנלמד בהנחייה של מנחה.

 

קורס עיצוב הבית הום סטיילינג - קורס עיצוב הבית הום סטיילינג כולל היכרות עם שלל מושגים בתחום העיצוב הנחוצים לעיצוב של חללי דירות ופנים. משתתפים בקורס משלבים בין היכרות עם מושגים בעיצוב הבית יחד עם כלים מתחום ההום סטיילינג. כך הם לומדים לעצב מגוון של חדרים בדירות תוך היכרות עם צורכים ואתגרים ייחודיים לכל אחד מן החדרים. כמו כן, נעשית היכרות עם טרנדים וסגנונות מבוקשים בתחום ההום סטיילינג בארץ ובעולם. כדי לסייע לתלמידים לפתח את המיומנויות המקצועיות, משולבים בתכנית שיעורים עיוניים יחד עם סיורים לימודיים בחנויות בתחומים כריהוט וצבע וכן תרגולים לשימוש בתוכנת סקצ'אפ ליצירת הדמיות ולוחות השראה.

 

קורס עיצוב ותכנון פנים - זהו קורס עיצוב פנים המתפרש על פני פרק זמן של כשנתיים. הוא נערך בתכנית בין תחומית שבה מכירים מושגים ותהליכים מתחומי העיצוב, הטכנולוגיה והאדריכלות. הסטודנטים מתוודעים להיבטים רעיוניים, חברתיים ואנושיים החשובים בתחום עיצוב הפנים. הם רוכשים כלים עיוניים ומעשיים כאחד בעולם העיצוב תוך היכרות עם ההיסטוריה של עיצוב הפנים, עם מגמות עכשוויות מבוקשות ועם תוכנות מתאימות שבהן משתמשים מעצבי הפנים בעבודתם. שלל הכלים המעשיים הנלמדים במהלך הקורס מתורגלים גם במסגרת של פרויקטים שעורכים המשתתפים, שבהם הם מתנסים בפועל בתהליכי תכנון הפנים. בוגרי הקורס יכולים להשתלב כמעצבי פנים במשרדי אדריכלים ומעצבים וכן ביכולתם לפתוח סטודיו או משרד עצמאי משלהם בתחום עיצוב הפנים. הקורס מוכר למימוש הפיקדון הצבאי לחיילים משוחררים.

 

קהל היעד - למי מתאימים הקורסים?


הקורסים הנערכים בדיפלומה ירושלים מיועדים לתושבי ירושלים שברצונם לפתח את הקריירה ולהשתלב בענפים מבוקשים במשק. הם מתאימים הן לעובדים שברצונם לעבור הסבה מקצועית לתחומים כגון עיצוב, חשבונאות, הפקת אירועים ועוד, והן למי שברצונם לשדרג את הידע המקצועי בתחום העיסוק הנוכחי שלהם. ישנם קורסים המיועדים לבעלי ניסיון קודם בתחום הנלמד, אולם קורסים רבים מתאימים גם לחסרי ניסיון מקצועי קודם.


רבים מבין הקורסים מתקיימים במתכונת ערב או בשעות אחר הצהריים, וכך יכולים להתאים לאנשים עובדים המעוניינים לשלב את ההכשרה בלוח הזמנים המקצועי והאישי.


תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס. בחלקם יש צור להצגת אישור על השלמת 12 שנות לימוד. בקורסים המפוקחים על ידי גורמים ממשלתיים כגון משרד העבודה או לשכת רואי חשבון, תנאי הקבלה נקבעים על פי רוב על ידי אותם גורמים. לעיתים מתקיימים מבחני מיון או ראיונות אישיים עם המועמדים. יש להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: דיפלומה - לימודי תעודה | האוניברסיטה הפתוחה, רוצה מקצוע?

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור