תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה וחוסן במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה וחוסן במכללה האקדמית תל חי

תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמקדות בטראומה וחוסן במכללה האקדמית תל חי

 

לא לעולם חוסן

 

עבודתו של העובד הסוציאלי היא בין המשימות הקשות שיש, הם מתמודדים באופן יום-יומי עם מצבים קשים, עם אוכלוסיות מוכשלות, עם מקרי סעד ועם אנשים הנזקקים לטיפול מידי. אחד מהתפקידים המאתגרים ביותר של העובד הסוציאלי הוא לתת מענה במקרים של אסונות ומצבי חירום. בעתות אלה על העובד הסוציאלי להיות רגיש לסביבה, להעריך את הסיטואציה ולתת את המענה הטיפולי המותאם לכל אדם שנזקק לו.

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה וחוסן מקנים לעובדים הסוציאליים כלי עבודה מתקדמים למען מענה מידי בשעת מצוקה ובד בבד לבנות תכניות טיפול לאנשים שחווים פוסט טראומה או חוו אירועים טראומתיים בעברם.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה וחוסן במכללה האקדמית תל חי מכשיר את העובדים הסוציאליים לתפקידי הדרכה, ניהול ופרקטיקה מעשית מתקדמת בשירותי הרווחה השונים. הסטודנטים לתואר השני רוכשים מיומנויות ושיטות עבודה מתקדמות והם מתמודדים עם אתגרים מקצועיים, לרבות בחינה וביקורת על דפוסי הפעולה הקיימים בתחום העבודה הסוציאלית. לשם כך הם לומדים על הפילוסופיה של המדע, תיאוריות של פרקטיקה מעשית לצד תיאוריות אמפיריות ואפריוריות של שיטות טיפול.

 

תכנית התואר השני בעבודה סוציאלית בהתמחות זו מתמקדת בתפקיד של העובדים הסוציאליים כנותני מענה ראשוני במצבי חירום. הסטודנטים מקבלים הכשרה להתמודדות עם מצבי מצוקה בשלבים הראשונים שלהם ולתת את התמיכה הטיפולית הנדרשת. הסטודנטים נחשפים למקרי טראומה שונים ולשיטות התערבות המותאמות לכל מקרה ומקרה. כמו כן, הם לומדים על גישות טיפוליות במצבי אסון המוניים, במצבי משבר, במקרים של פוסט-טראומה ובהליכי שיקום של אוכלוסיות פגועות.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא כשנתיים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי ליבה, קורסי התמחות בטראומה וחוסן, קורסי בחירה והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

  • אתיקה בעבודה סוציאלית
  • הערכת תכניות ופרקטיקה
  • טיפול התנהגותי קוגניטיבי
  • גישות יצירתיות בטיפול
  • קבוצה ככלי התערבות
  • התערבויות במצבי חירום ודחק
  • טראומטיזציה משנית
  • מהלכי חוסן
  • שיקום פסיכו-סוציאלי לאוכלוסיות פגועות

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית תל חי היא מוסד להשכלה גבוהה אשר מציע מבחר מסלולי לימוד הן לתואר ראשון והן לתואר שני. נוסף על הלימודים האקדמיים המכללה מציעה תכניות לימוד במכון לתרפיה באמנות, במכון ללימודי אמנות, במכון לדרמה-תרפיה, במכינה קדם אקדמית ובמרכז להשתלמויות וללימודי חוץ. בעזרת שיטות הוראה מתקדמות המכללה פועלת למען קידום המדע, החברה ואיכות הסביבה. בחוג לעבודה סוציאלית אפשר ללמוד לתואר שני בהתמחויות שונות, ובהן תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות לימודי המשפחה ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ניהול והדרכה.

 

תנאי קבלה

 

במסגרת תנאי קבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע ציונים 80 לפחות אשר יש להם ניסיון תעסוקתי בעבודה סוציאלית של שנתיים לפחות.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית מקבלים תואר M.A בעבודה סוציאלית מטעם המכללה האקדמית תל חי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי