רוצה פרטים על מה"ט?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה"ט לשירותך, מה ברצונך ללמוד?

רוצה לדעת על מה"ט? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע


מה"ט הוא מכון ממשלתי המעניק הסמכות הנדסאי וטכנאי. תפקידו הנוסף הוא להבטיח קיומן של הכשרות מקצועיות בארץ המותאמות לצרכי המשק, המשתנים בכל עת. מכון ממשלתי זה אף פורש חסותו על עשרות מכללות ושלוחות אקדמיות ברחבי ישראל, המתחייבות לעמוד בסטנדרטים מסוימים של תכניות לימוד, הכוללות לעיתים גם מבחנים מעשיים ותקופות התמחות. בתי הספר הפועלים בחסות מה"ט זוכים לתקציב ממשלתי, המאפשר להן להציע מסלולי לימוד במחירים נוחים, וכן להתפתח ולהקים לדוגמא תכניות הכשרה נוספות או סניפים בערים שונות.

 

 

מוסדות הלימוד שבפיקוח המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע

 

מוסדות הלימוד שפועלים תחת הנחיות המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע מתקיימים במסלולי בוקר או במסלולים משולבים - בוקר וערב, במגוון מגמות כגון: אדריכלות ועיצוב פנים, אדריכלות נוף, הנדסת חקלאות, הנדסת מכשור ובקרה, הנדסת פלסטיקה, הנדסת חשמל, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסה אזרחית, הנדסת ביוטכנולוגיה, מדידות, הנדסת כימיה, הנדסת תוכנה, הנדסת סביבה, הנדסת תעשיה וניהול, צילום ומדיה דיגיטאליים, עיצוב תעשייתי, הפקות דפוס, קולנוע וטלוויזיה, הנדסת קול-הגברה והקלטה (סאונד), הנדסת מכונות, הנדסת קירור ומיזוג אויר, הנדסת תקשורת חזותית, הנדסת תקשורת אינטראקטיבית.


מספר רב של מכללות פועלות בפיקוח המה"ט. המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע משתף פעולה עם המועצה להשכלה גבוהה, בכדי להגשים את מטרותיו בקידום ההשכלה וההכשרה הטכנולוגית ולהעלות את רמת הלימודים ואת רמתן המקצועית של המכללות בתחום.

 

 

ועדות המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע

 

מה"ט הקימה מספר ועדות שונות בכדי לתת מענה למקרים ייחודיים. רשימת הועדות כוללת: ועדת הכרה, ועדת משמעת וטוהר הבחינות, ועדת חריגים, ועדה לאישור מגמות, וועדת ערעורים.

 

מטרות המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע

 

המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע אמונה על תהליך ההשכלה וההכשרה במכללות במטרה להעלות את רמת איכות הלימודים. מעורבות המכון באה לידי ביטוי בקביעת תוכניות לימודים ברמה אקדמית, בפיקוח על איכות ההכשרה ותשתיות הלימוד ומתן השתלמויות לראשי המגמות בתחומי המקצועות השונים. לשם יישום ובקרה, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע מוציא מטעמו מפקחים מקצועיים ומחייב את הסטודנטים בביצוע בחינות ממלכתיות, בהגשת פרויקט גמר ובאישור דיפלומות לבוגרים.


המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע מגדיר מספר מטרות, מהם: לעודד סטודנטים להרשם ללימודי הנדסאים תוך פיתוח מסלול לימודים מתקדם לתואר הנדסאי אקדמאי, לספק מענה למכללות וכן הנחיה, ליווי ופיקוח בתחומי מגמות מקצועיות, לתת מענה לדרישות המשק המשתנות תוך הכשרת כוח אדם לתואר הנדסאי וטכנאי מוסמך בתחומים חדשים ומעודכנים, לסייע לסטודנטים בהשמתם בשוק העבודה תוך יצירת קשר ושידוך בין המפעלים להנדסאים מתאימים, מתן סיוע לאוכלוסיות מיוחדות להיקלט בשוק העבודה, לתמרץ בנות לפני גיוס לבחור בלימודים טכנולוגיים ועוד.

 

תעודת רישום בפנקס הנדסאים וטכנאים מוסמכים

 

המחלקה מעניקה תעודות הסמכה לבוגרי מסלולי טכנאים והנדסאים. התעודה מזכה אותם בהכרה מטעם גופים בתעשייה ומוסדות ממשלתיים לצורך קבלת שכר מותאם לדירוגם. בנוסף ההרשמה מתירה להם להשתמש בתואר הנדסאי או טכנאי מוסמך.

 


שכר הלימוד שקובע המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע

המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע קובע כל שנה שכר לימוד שהמכללות הטכנולוגיות שבפיקוחו יכולות לגבות מהסטודנטים. במסגרת פיקוח המה"ט חל על המכללות איסור לגבות תשלום מעבר לזה שנקבע ע"י המה"ט. כמו כן, מה"ט מכיר בלימודים קודמים אותם למדו הסטודנטים בתנאי שהמקצועות שנלמדו מתאימים לתוכנית הלימודים שמאושרת על ידו.


מגמות הלימוד המאושרות על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע

 

מה"ט מאשר את מגמות הלימוד במוסדות הלימוד שבפיקוחו בהתאם לדרישות וצרכי המשק. זאת במטרה לנסות להתאים ביקוש להיצע ולשלב את הבוגרים במקומות התעסוקה מיד עם סיום הלימודים. המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע ממליץ להשיג מידע על מגמת הביקושים במשק לתחום מסויים בהתאחדות התעשיינים ובלוחות הדרושים. כמו כן, מה"ט מפרסם לעיתים משרות פנויות המוצעות על ידי גופים חיצוניים .


תנאי קבלה למוסדות הלימוד בפיקוח המה"ט

 

כדי להתקבל ללימודים במכללות שבפיקוחו של המה"ט על המועמד לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:

• תעודת בגרות ישראלית מלאה עם ציון חיובי ב- 3 יחידות לימוד במתמטיקה.
• תעודת בגרות חלקית הכוללת: ציון חיובי במתמטיקה 3 יח"ל, בבחינה באנגלית 3 יח"ל , בהבעה עיברית 1 יח"ל.
• בעלי תעודת בגרות מחו"ל זקוקים לאישור משרד החינוך על תעודה שוות ערך לבגרות.
• סיום מכינה טכנולוגית-מדעית (קדם הנדסאים) ועמידה בבחינות ממלכתיות.

 

תעודה מטעם מה"ט מושגת בעמידה בדרישות הבאות

 

הסטודנטים נדרשים לעמוד ב- 4 מבחנים חיצוניים של מה"ט, מבחנים פנימיים מטעם המכללות והגשת פרוייקט גמר בתחום הנלמד

פרטי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

 

 

לסיכום

 

מה"ט - מכון ממשלתי להכשרה טכנולוגית, מופקד על הכשרת טכנאים מוסמכים והנדסאים, על הענקת דיפלומת רשמיות לבוגרי הלימודים שעמדו בדרישות המכון, על ניסוח, יישום ואכיפה של הנחיות למוסדות הלימוד, על שיתוף פעולה, ליווי והכוונה של המכללות הפועלות בפיקוחו, על שיפור רמת הלימודים במכללות המציעות לימודי הנדסאי וטכנאי, ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מה"ט?

רוצה לדעת יותר על מה"ט?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מה"ט
שאלות הגולשים בנושא
לימודי הנדסאי בניין - רמת פיזיקה ומתמטיקה
פיזיקה בלימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי - הצגת פרוייקט סופי
לימודי הנדסאי בניין - ללא תעודת בגרות
מסלול מהיר ללימודי הנדסאי בניין
רישום פלילי ולימודי הנדסאי
לימודי הנדסאי - רענון החומר ורמת הלימודים