הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה באורט רחובות

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה באורט רחובות

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות לוגיסטיקה - אורט רחובות


תהליך הדעתו של מוצר מרצפת הייצור אל הלקוח היא מורכבת ומלאת אתגרים. בתחום הלוגיסטי, אנשי המקצוע נדרשים לקבל מגוון רחב של החלטות, בנושאים כגון מיקום, עלות, לוחות זמנים ואיכות. כל אלה יחד יכולים לסייע לייצור יעיל יותר ובעיקר רווחי יותר. להנדסאי התעשייה והניהול חשיבות רבה במערך הלוגיסטי של מפעלים ותרומה רבה לשגשוגם.


באורט רחובות יכולים תושבי רחובות ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, מסלול לימודים טכנולוגיים הפותח בפניהם שלל אפיקים מקצועיים בתעשייה ובמשק. הנדסאי תעשייה וניהול בעלי ידע ומיומנויות בתחום הלוגיסטי מבוקשים כיום במבחר תחומים, בין היתר במפעלים ובארגונים יצרניים. הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים מגוונים כגון מנהלי רכש, תומכי ייצור, מנהלי מערכות מלאי, מנהלי הפצה ומחסנים ועוד.

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודי ההנדסאים במגמה זו, הסטודנטים מתוודעים לשלל שיטות וכלים החשובים לאנשי לוגיסטיקה. מיומנויות אלה יכולות לסייע להם לפתח ולקדם את ליבת הייצור של מפעלים וחומרים ולספק להם את השירותים והחומרים הנדרשים לעמידה ביעדים. הסטודנטים עוסקים במגוון היבטים של פעילות מערכות לוגיסטיות, לרבות סוגיות באיכות, ניהול רכש, כמויות, עלויות ופרמטרים נוספים החיוניים לניהול לוגיסטי יעיל ותקין.


בין התחומים הנלמדים, הם מתמקדים בניהול מערכי המלאי של הארגןו כגון מחסנים מתקדמים ומערכות ההפצה. נוסף על כך, נלמדות שיטות עבודה בתחום הרכש התואמות את הצורכים של התעשייה של היום, לרבות שילוב של תוכנות ויישומים כגון מערכות SAP ו - MS Project, שהן מערכות ממוחשבות לניהול של משימות ופרויקטים תעשייתיים באופן יעיל ומהיר.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה באורט רחובות מתקיימים במסלול ערב המתאים לאנשים עובדים, אורך הלימודים כשלוש שנים. הסטודנטים משתתפים במגוון של שיעורים עיוניים וכן בתרגולים פרקטיים אשר נערכים במעבדות מוסד הלימוד. כמו כן, הם מבצעים פרויקט מסכם, שבו ניתן ליישם בפועל את הכלים הנלמדים בתכנון של שלל פתרונות עבור התעשייה, בהנחייה של מנחה מן המכללה.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול במגמת לוגיסטיקה לומדים מגוון של נושאים בהתאם לתכנית המוכתבת על ידי מה"ט. בין הנושאים הנכללים בלימודים:

 

 

  • בינה עסקית
  • סחר בין לאומי
  • ניהול פרויקטים
  • כלכלה תעשייתית
  • ניהול מחסן והפצה
  • תהליכי ניהול רכש
  • תוכנת MS project
  • מערכות מידע לוגיסטיות
  • ניהול המלאי ושרשרת האספקה
  • ועוד


על מוסד הלימוד

 

אורט רחובות עורכים עוד שלל תכניות לימודי הנדסאים, בין המגמות הפעילות במכללה ניתן למנות לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה ולימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. כמו כן, פועלת במוסד זה מכינה להנדסאים המיועדת למועמדים ללימודים הטכנולוגיים שברצונם להשלים פערים ולשפר את סיכוייהם להתקבל ללימודים.


ניתן ללמוד בתכניות מה"ט או במסלולי עתודה טכנולוכית, תכניות המאפשרות לבוגרי י"ב להתכונן לקראת שירות ביחידות טכנולוגיות בתחומי החשמל, המכונות, התוכנה וענפים נוספים. הניסיון הנצבר בלימודים וביחידה הטכנולוגית מסייע לפתוח דלתות לתעשייה וללימודים אקדמיים.


במוסד הלימוד פועלות גם מבחר תכניות לימודי תעודה בתחומים טכנולוגיים ותעשייתיים, שבהם יכולים ללמוד בין היתר בוגרי הלימודים הטכנולוגיים שברצונם לפתח ולשכלל את סל המיומנויות המקצועיות שברשותם. לימודי התעודה מוכרים ברובם על ידי גורמים כגון משרד העבודה והרווחה לקבלת תעודות ממשלתיות.


תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודי ההנדסאי, על המועמדים לעמוד בדרישות מה"ט לקבלה ללימודים. עליהם להציג בגרות מלאה או לחלופין בגרות חלקית ובה ציונים עוברים במקצועות בסיס - בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בעברית ברמת 3 יחידות לימוד. יכולים גם להתקבל בוגרי מכינה טכנולוגית העוברים את בחינות הגמר בהצלחה.


תעודה


בסיום הלימודים מקבלים סטודנטים העומדים בהצלחה בכל התנאים דיפלומת הנדסאים מטעם מה"ט. את הדיפלומה יכולים לקבל מי שעוברים את כל הבחינות הפנימיות, את המבחנים החיצוניים הנערכים על ידי מה"ט וכן מי שמשלימים את פרויקט הגמר המסכם ומגינים עליו בפני וועדת מה"ט.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות