לימודי הנדסאי מכשור רפואי בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי מכשור רפואי בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי מכשור רפואי - הנדסאים באריאל


טכנולוגיה מצילת חיים


הציוד והמכשור בבתי החולים, במרפאות ובמכונים רפואיים הולך ומשתכלל ומצריך מאנשי המקצוע שמשתמשים בו ידע נרחב בהפעלתו כדי להעניק את השירות האיכותי, היעיל והזמין ביותר לחולים. התקדמות מערכת הרפואה יוצרת דרישה הולכת וגוברת למומחים בהנדסה רפואית שיכולים הפעיל את מכשור האבחון המורכב.


לימודי הנדסאי מכשור רפואי בהנדסאים באריאל מכשירים את הסטודנטים להפעלה ולתפעול של ציוד רפואי, להתאמתו למטופלים ולצורכיהם ולעיבוד של מידע רפואי המתקבל בבדיקות. לאורך הלימודי מפתחים מיומנויות טכנולוגיות מקצועיות בעזרתן יכולים הבוגרים לספק מענה מהיר ושירות אדיב למטופלים שלהם ולעבוד בצוות. לאחר תום לימודי ההנדסאים הם יכולים להשתלב במערכת הבריאות הפרטית והציבורית ולעבוד במעבדות, בבתי החולים, במכונים, בקופות חולים ובחברות לשיווק מכשור רפואי.

 

90% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מקבלים הכשרה להפעלה ותפעול של ציוד רפואי. הם לומדים לבחון ולהתאים את הציוד, לבצע בו תיקונים בסיסיים וכן שמים דגש על עיבוד של מידע רפואי המתקבל בבדיקות.

 

תכנית לימודי ההנדסאים כוללת קורסים מקצועיים שמתמקדים בחידושים מחקריים ובהתפתחויות טכנולוגיות ורפואיות. הסטודנטים לומדים על בקרה, בטיחות ותחזוקת הציוד, על היבטים חוקיים ומשפטיים, על מחשוב ותוכנה, על ההיבט הפסיכולוגי שנוגע לחולים לאורך הטיפולים והבדיקות וכן נלמדים מקצועות כגון הדמיה, קרינה, קרדיולוגיה, נוירולוגיה, ציוד תומך חיים בחדר הניתוח ונושאים נוספים.


מתכונת הלימודים


היקפם של הלימודים הוא שנתיים, והם נערכים 4 פעמים בשבוע במסלול בוקר. נוסף על הלימודים העיוניים, הסטודנטים נדרשים להשתתף גם בהתנסות מעשית בבית חולים בסך של כ - 256 שעות. כמו כן, בשנה השנייה מבצעים גם פרויקט גמר בהנחיית המרצים.


חיילים משוחררים זכאים למימון שכר לימוד של 90%. מוסד הלימוד מציע מלגות לימוד נוספות לסטודנטים מצטיינים ולבעלי צורך בסיוע כלכלי, כגון מלגת הצטיינות שיכולה להגיע עד ל - 1500 שקלים, המיועדת למועמדים בעלי הישגים גבוהים בבגרויות.


נושאי הלימוד

 

  • אתיקה ורפואה
  • כלי דם
  • רפואה גרעינית
  • ניתוחי לב
  • אלקטרופיזיולוגיה
  • שיווק רפואי
  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • רפואת עיניים    
  • החייאה ומצבים דחופים    
  • ועוד


על מוסד הלימודים


בית הספר הנדסאים באריאל עורך מבחר תכניות לימודים להכשרת הנדסאים. בין המסלולים שאפשר ללמוד בו נכללים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי קול, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות רכב ולימודי הנדסאי סייבר. כמו כן פועלות תכניות לימודי תעודה בתחומים מבוקשים במשק כגון ניהול, טכנולוגיה, תכנות ועיצוב.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים לעמוד בתנאי קבלה שמציב מה"ט, אלה כוללים תעודת בגרות מלאה, או לחילופין תעודת בגרות חלקית שבה ציון עובר בבגרות באנגלית ובמתמטיקה, ברמת 3 יחידות ובבגרות, וכן ציון עובר באחד ממקצועות העברית (לשון, ספרות או הבעה) ברמת 2 יחידות.

 

מעבר לכך, יכולים להשתתף בלימודים גם בני 35 ומעלה שברשותם תעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך.

 

בנוסף, מוסד הלימוד מקבל גם בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים.


תעודה


בוגרי המסלול זכאים לקבל דיפלומת הנדסאים "הנדסאי רפואי בהתמחות מכשור רפואי". כדי לקבל את התעודה יש להשלים את כל חובות הלימודים, להגיש את פרויקט הגמר ולהגן עליו בפני ועדה. לאחר סיום הלימודים יש צורך לבצע תקופת סטאז', לאחר סיומה בהצלחה מקבלים תעודת הסמכה "טכנולוג רפואי" מטעם משרד הבריאות.


בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את הלימודים ולהשלים לתואר אקדמי. הם יכולים ללמוד בפקולטה למדעי הבריאות, בפקולטה להנדסה או במסלול "מהנדסאי למנהל" באוניברסיטת אריאל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי המסלול יכולים לעסוק בתחום במערכות הבריאות הציבורית והפרטית כאחד, במגוון משרות בקופות ובתי חולים, מכונים רפואיים, מעבדות, וכן בחברות במגזר הפרטי שעוסקות בשיווק ציוד רפואי.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל