לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט הרמלין נתניה

לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - אורט הרמלין נתניה

  

כיום המבנים רק הולכים ומתפתחים מבחינת הנראות, התכנון ההתחלתי שלהם והביצוע המאתגר של פרויקט הבנייה עצמו. בניינים חדשים קמים להם לצד אלו הישנים, כשהשוני ביניהם הוא ניכר ואפשר להבין לעומק את המחשבה היצירתית העומדת מאחורי הקמתם. אך לא רק מחוץ למבנים קיימת היצירתיות, כי אם גם בתוך כל המבנים ניתן להצביע על הפן האומנותי שמתפרש החל מהקומה הראשונה של מבנה מסוים ועד האחרונה. הקמת מבנה חדש לגמרי דורשת יישום של כישורים טכניים ואומנותיים כאחד, לשם כך נולד תפקיד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים שמחזיק בסט הכלים הרחב הזה ומיישם אותם במסגרת עבודתו.


אדריכלות ועיצוב פנים שניהם מקצועות מרתקים השלובים יחדיו. האוחזים בתפקיד זה עונים להגדרה של אומנים בתחום הבנייה. ישנה אחריות רבה לעוסקים בתפקיד, כאשר מעבר לתכנון מדוקדק המבוסס על ידע טכני נרחב, הפן האומנותי משחק תפקיד משמעותי ביותר ולכן לצד ההכשרה הטכנית מתעורר הצורך גם לנקודת מבט קריאטיבית. לעבודתם של הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ישנה השלכה משמעותית על הנוחות ואיכות החיים של אותם אנשים אשר יעשו שימוש במבנים אותם תכננו. כמו כן, המבנים הללו צריכים להשתלב בסביבה בה הם נבנים בצורה מושלמת.


זהו תחום מתפתח והוא רק צובר תאוצה עם השנים. אם בעבר הדגש בבנייה היה רק על הפונקציונאליות שלה, הרי שכיום הביקוש הוא לבנייה מעוצבת ואיכותית שנעזרת בטכנולוגיות חדישות. רוב עבודתו של הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מתנקזת לפעילות משרדית, בעיקר בשלבי התכנון של המבנים, כאשר בהמשך עבודת השטח מתבצעת באתר הבנייה של הפרויקט.

 


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים במסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מטעם מכללת אורט הרמלין נתניה כוללת בתוכה רכישת ידע תיאורטי לצד מעשיים. הסטודנטים יורדים לעומקה של תורת הבניה על שלל צדדיה. במסגרת הלימודים, הם יכולים להכיר תחומים שונים כדוגמת תכנון בניינים, אדריכלות נוף, עיצוב מוצר, עיצוב רהיטים ועוד. כמו כן, במהלך הלימודים הם נחשפים לנושאים כמו שרטוט אדריכלי ממוחשב ומדויק, ההיסטוריה של האדריכלות ושל עיצוב הפנים, הכרה מעמיקה עם תוכנות מחשב חדשות שמסייעות במהלך העבודה וכדומה.


הלמידה מתמקדת בעיקרה בהיבט הטכני של התפקיד, במסגרת תוכנית לימודים שנקבעה על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע (מה"ט). על מנת שתכנית הלימודים תענה על הדרישות השונות שיש בשוק, נערכות התייעצויות מדי שנה עם אנשי מקצוע מובילים ביותר במשק הישראלי בתחום ולכן התוכנית עוברת התאמה באופן גורף.


מתכונת הלימוד


במסגרת לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מטעם מכללת אורט הרמלין נתניה, ניתן לבחור בין שני מסלולי לימוד: הראשון הוא מסלול לימודי יום הנמשך כשנתיים וחצי כשהשני הוא מסלול לימודי ערב המשלב לימוד בימי שישי בבוקר בנוסף ומתפרש על פני שלוש שנים וחצי. בסיום הלימודים לצד המבחנים, יש צורך גם להגיש פרויקט גמר המיישם את כל הנלמד.

 

נושאי לימוד

 

 • תורת הבניה
 • תחיקת הבניה
 • תכנון אדריכלי
 • מערכות המבנה
 • המחשה חזותית
 • שרטוט אדריכלי ממוחשב
 • תכנון הנדסי וחישוב סטטי
 • תולדות האדריכלות והעיצוב    
 • גיאודזיה
 • חומרי בניה
 • בנית דגמים
 • תורת הצבע
 • קלימטולוגיה
 • הנדסת אנוש    
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת אורט הרמלין המשתייכת לרשת אורט ישראל היא מכללה טכנולוגית הממוקמת במרכז אזור ההייטק ספיר שבנתניה. המכללה שואפת להיות גורם עיקרי בהכשרת דור העתיד בעבור התעשיות המובילות בארץ. היא מתחזקת קשר שוטף עם גורמים שונים ורבים כמו התעשייה, הצבא, ארגונים במגזר השלישי, מערכת החינוך העירונית וגופים נוספים.

 


תנאי קבלה


למבקשים להתקבל למסלול הלימודים של הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללת אורט הרמלין נתניה, ישנו הצורך להציג תעודת בגרות מלאה או חלקית עם ציונים חיוביים במקצועות אנגלית ומתמטיקה ברמה של שלוש יחידות, כמו גם במקצוע לשון והבעה ברמה של שתי יחידות. ישנה אפשרות להשלים מכינה טכנולוגית על מנת להתקבל אל מסלול הלימודים.


תעודה


סטודנטים אשר יעברו בהצלחה את הבחינות הפנימיות ואת מבחני מה"ט יקבלו דיפלומת הנדסאי.


אפשרויות תעסוקה


עם תום הלימודים סטודנטים אשר יחזיקו בדיפלומת ההנדסאי יוכלו להשתלב במגוון תפקידי מפתח בתחומים כמו בנייה, תכנון, עיצוב, פיקוח ועוד, הן במגזר הציבורי הכולל משרדי ממשלה, מוסדות ציבור שונים, רשויות מקומיות, והן במגזר הפרטי כגון משרדי תכנון, חברות נדל"ן ובניה או משרדי מעצבים ואדריכלים. ישנה אפשרות גם לפתוח משרד ולעבוד כעצמאי בתחום. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יוכלו גם להתפתח לכיוונים הקרובים לתחום העיסוק או להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסה שגם הם קרובים לתחום: הנדסה אזרחית, הנדסת בניין וכן ללימודי תואר ראשון בארכיטקטורה.