לימודי הנדסאי תוכנה התמחות בסייבר בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי תוכנה התמחות בסייבר בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי תוכנה עם התמחות סייבר בהנדסאים באריאל

 

לוחמה וירטואלית

 

העולם הווירטואלי חולש על יותר ויותר תחומים של העולם האמיתי, במקום ללכת לרופא אפשר לשאול את גוגל, במקום לצאת למקומות בילוי החוויה החברתית מתרחשת במרחבי הרשת ובמקום לקנות עיתון מודפס אפשר להקליק על העכבר ולקרוא בחינם און־ליין. החיים האינטרנטיים לא פסחו על דרכי הלחימה, והיום כדי לשדוד בנק לא צריך כובע צמר ואקדח אלא רק האקר טוב.

 

כל ארגון ומוסד, אם פרטי ואם ציבורי, ואף אנשים פרטיים, מחזיקים במידע רגיש שמי שמחזיק בו יכול לנצל אותו לרעה. כדי להתמודד עם לוחמת הסייבר נדרשים מתכנתים מקצועיים ומיומנים אשר יכולים לזהות תקיפות אופציונאליות ולהגן על רשתות התקשורת בזמן תקיפת אמת.

 

מחלקה זו משתתפת בתכנית הלאומית ++Expert להכשרת הנדסאים, שבה לצד הלימודים התיאורטיים במכללה מתקיימת התנסות מעשית בחברות מובילות במשק בתגמול כספי. הסטודנטים יכולים לבנות מסלולי קריירה מקצועיים ורלבנטיים ולפתוח עבורם אפשרויות קידום והעסקה.


סטודנטים נבחרים בתכנית זוכים למעטפת לימודית, כלכלית, תעסוקתית ואישית בפרויקט "הזנק להנדסאים".

 

90% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר בהנדסאים באריאל מקנה לסטודנטים את כל הכלים, העיוניים והמעשיים, לעבוד בעולם התוכנה ולהגן באופן אקטיבי ופסיבי על רשתות התקשורת והאינטרנט. הסטודנטים לומדים על רשתות התקשורת הקיימות, על היצע השרתים ועל דרכי צריכת האינטרנט, הן במחשב והן במכשירים הניידים.

 

תכנית התמחות זו בלימודי הנדסאי התוכנה מכשירה את הסטודנטים לזהות מתקפות סייבר ועל דרכים להתמודד איתן בשעת אמת ובזמן שגרה. הם לומדים לתכנת, לקודד ולקרוא קודים וקריפטוגרפיות המסייעות לעבודת התכנות השוטפת ולעבודת מניעה של התקפות סייבר מסוגים שונים.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים מתקיימים בכמה מסלולים. ניתן ללמוד במסלול יום שהיקפו כשנתיים ובו ארבעה סמסטרים, במסלול אביב ובו חמישה סמסטרים או במסלול משולב שאורכו כשלוש שנים, המסלול המשולב מתאים במיוחד לאנשים עובדים ומתקיימים בו שיעורים בשני ערבים ובשבוע ובבוקר יום שישי.

 

מתכונת הלימודים כוללת קורסי מבוא, קורסי תקשורת, קורסי התמחות בסייבר וקורסי ליווי לפרויקט הגמר. השיעורים מתקיימים הן במתכונת עיונית פרונטאלית והן במתכונת מעשית יישומית.

 

סטודנטים במסלול סייבר לוקחים חלק בתרגולים מעשיים במרכז החקר לטכנולוגיות הסייבר שפועל באוניברסיטת אריאל.

 

חיילים משוחררים זכאים ל - 90% מימון שכר לימוד. סטודנטים שלהם ממוצע בגרות גבוה במיוחד יכולים לקבל גם מלגת הצטיינות בגובה של עד 1,500 שקלים.

 

נושאי הלימוד

 

 • הגנה רשתית
 • מבוא להגנת סייבר
 • מערכות הפעלה
 • זיהוי תקיפות סייבר
 • רשתות תקשורת
 • טכנולוגיות אינטרנט
 • שירותים ארגוניים
 • תכנות תשתית רשת
 • מערכות ספרתיות    
 • תקשורת קריפטוגרפיה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הנדסאים באריאל היא מכללה טכנולוגית הפועלת בשטח אוניברסיטת אריאל. המכללה מכשירה הנדסאים בשלל מסלולי התמחות המותאמים לתעשייה ולטכנולוגיה בישראל. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי תוכנה, תקשורת ואינטרנט ולימודי הנדסאי טכנולוגיות מים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסאי תוכנה מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות עם ציון בשלוש יחידות בגרות במתמטיקה, ציון בשלוש יחידות אנגלית וציון בשתי יחידות הבעה עברית. יכולים להתקבל גם בוגרי מכינות טכנולוגיות קדם־הנדסיות שעברו את בחינות מה"ט במתמטיקה, באנגלית ובספרות ובוגרי מכינות קדם־אקדמיות. מועמדים שגילם מעל 35 מתקבלים על בסיס אישור המוכיח 12 שנות לימוד.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תעודת הנדסאי תוכנה עם התמחות סייבר מטעם מה"ט. כמו כן, הם זכאים לתעודות הסמכה - תעודת ההסמכה AWE Educate של חברת אמזון ותעודת בוגר CSSP - Cyber Security System Pro.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים יכולים להמשיך ללימודי הנדסה והם משתלבים בשוק העבודה במגוון חברות ועסקים הנזקקים לתמיכה בתחום התוכנה והסייבר, כמו הגנה על אתרי אינטרנט ועל סביבת התוכנה, פיתוח תוכנה, ניהול רשתות תקשורת, ניתוח מערכות וניהול בסיסי נתונים, הטמעה והדרכה של מערכות מחשב ובדיקות תוכנה.

 

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל