לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה בהנדסאים באריאל


בקדמת הטכנולוגיה התעשייתית


אספקטים רבים בטכנולוגיה העכשווית מבוססים במידה רבה על הנדסת מכונות. תעשיות כמו תרופות ומזון, רפואה, טכנולוגיה ומדע, הן רק חלק מהענפים שבהם נעשה שימוש נרחב בענף זה. מכטרוניקה הוא תחום המהווה חלק מתחום הנדסת המכונות ומתמקד במערכות ממוחשבות ואלקטרוניות. הנדסאי מכונות המתמחים במכטרוניקה הם בעלי ידע נרחב במגוון רחב של מערכות טכנולוגיות ולפיכך יכולים להשתלב בשלל משרות ותפקידים במבחר רב של תעשיות במשק הישראלי.


מבין עיסוקיהם של הנדסאי מכטרוניקה ניתן לציין תכנון ופיתוח רובוטים, בקרת תהליכי ייצור, ייצור תרופות וטכנולוגיות מים. על כן, המעוניינים לעסוק בתחום זה, נדרשים בהכשרה מקצועית מקיפה, שתקנה את הכלים הנחוצים כדי לעסוק במקצוע על היבטיו השונים. זו כוללת תחומים כגון מתמטיקה, פיזיקה, אלקטרוניקה, תכנות מחשבים, תהליכי ייצור ממוחשבים, מערכות בקרה ועוד. הנדסאים באריאל מציעים מסלול ללימודי הנדסאי מכונות עם התמחות במכטרוניקה. מסלול זה מיועד לכל המעוניינים לעסוק בתחום המכונות והמערכות המשולבות בתעשייה הישראלית.

 

90% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים.

 

מחלקה זו משתתפת בתכנית הלאומית להכשרת הנדסאים ++EXPERT, שבה משולבים לימודים תיאורטיים במכללה יחד עם התנסות מעשית בחברות מובילות במשק הישקאלי בתגמול כספי. הסטודנטים בונים מסלולי קריירה מקצועיים ועדכניים אשר כוללים אפשרויות קידום ותנאי העסקה טובים.


כמו כן, ישנה אפשרות ללמוד במסגרת "מקום - מגדלור לאקדמיה", מסלול עתודה י"ג - י"ד שמכשיר הנדסאים בשתי פעימות, למעוניינים להשתלב בהייטק הישראלי ובמערך הטכנולוגי של צה"ל. הסטודנטים בתכנית לומדים במסלול הנדסאים וצוברים נ"ז לתואר מהנדס.

 


תכנית הלימודים


מטרת מסלול זה היא להקנות לתלמידים מיומנויות מקצועיות בתחום המכונות והמכטרוניקה בפרט. תחילה, הם לומדים מקצועות המהווים מבואות, לרבות מתמטיקה, אלקטרוניקה, פיזיקה וחשמל. בהמשך, הם לומדים נושאי תשתית, החיוניים להמשך לימודיהם במסלול, כולל תכנות מחשבים, בקרים מתוכנתים ואלקטרוניקה תעשייתית. כמו כן, הם מתעמקים במערכות רובוטיות, תכנון מחשבים, תהליכי ייצור ממוחשבים ועוד.

 

בהנדסאים באריאל הוחלט על עדכון תכנית הלימודים מתוך העבודה המשותפת עם מעסיקים במגוון תחומים ולאור הצורך האמיתי לביצוע אינטגרציה בין ענף המכטרוניקה לתחום החשמל. לשם כך נוספה הסמכת חשמלאי מוסמך במסגרת לימודי ההנדסאי. לימודי הסמכה אלה מוטמעים על פני כל המסלול. משך הלימודים הוא כשנתיים.


מתכונת הלימוד


הלימודים במסגרת התכנית להנדסאי מכונות ומכטרוניקה נמשכים כשנתיים. הם משלבים למידה תאורטית עם התנסות מעשית, הכוללת בין היתר פרויקט גמר יישומי אותו עורכים בשנה האחרונה.

 

חיילים משוחררים זכאים למימון שכר לימוד של 90%. בעלי ממוצע בגרויות גבוה במיוחד יכולים לקבל מלגת הצטיינות עד 1,500 שקלים.

 


נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנלמדים במהלך מסלול זה ניתן לציין:

 

 • בקרים מתוכנתים
 • חוזק חומרים
 • רובוטיקה ו – HMI
 • מבוא לפיזיקה
 • אלקטרוניקה וחשמל
 • מתמטיקה להנדסאים
 • מערכות בקרה
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • מכלולים מכניים
 • תהליכי ייצור ממוחשבים
 • תכנות מחשבים    
 • מכניקה של אנרגיה סולרית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בהנדסאים באריאל מגוון רחב של מסלולים ללימודי הנדסאי. בין התכניות המוצעות במכללה ניתן לציין מסלול הנדסאי אלקטרוניקה, מסלול הנדסאי חשמל, מסלול הנדסאי מכונות בהתמחות רכב ומסלול הנדסאי תוכנה – תקשורת ואינטרנט. כמו כן, ישנה תכנית המאפשרת לימודים הן לתואר הנדסאי והן לתואר אקדמי במקביל.


תנאי קבלה

מועמדים שמעונייני להתקבל ללימודים נדרשים בהצגת תעודת בגרות ישראלית מלאה. לנרשמים שברשותם בגרות חלקית, ישנה אפשרות להירשם עם אישור משרד החינוך על ציון 55 ומעלה במספר מקצועות, ביניהם בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ומעלה, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לפחות ומקצועות העברית ברמת 2 יחידות. גם בוגרי מכינה 30+ בעלי תעודת סיום 12 שנות לימוד יכולים להתקבל לתכנית.


תעודה


תלמידים העומדים בדרישות המסלול זכאים לדיפלומת הנדסאי מכונות - מכטרוניקה המוכרת על ידי מה"ט. ניתנת גם תעודת חשמלאי מוסמך במסגרת לימודי תעודה ובתשלום נוסף.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית להנדסאי מכונות יכולים להשתלב בשלל תחומים בתעשייה הישראלית, באפשרותם להשתלב בתחום פיתוח המכונות והכלים, בניהול פרויקטים, בתכן מכני, בבקרת תהליכי ייצור, בתכנון ופיתוח הייצור, באבטחת איכות, בהפעלת קו ייצור עבור ציוד מתקדם ועוד שלל אפיקי תעסוקה.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל