קורס ניהול משאבי אנוש במציאות משובשת בתפנית האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול משאבי אנוש במציאות משובשת בתפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס ניהול משאבי אנוש במציאות משובשת בתפנית – האוניברסיטה הפתוחה


תקופתנו מתאפיינת בשינויים טכנולוגיים מהירים ובתהפוכות כלכליות וחברתיות, אליהן חברות וארגונים עסקיים בכלל הענפים במשק נדרשים להתאים עצמם.


בין ההשלכות המשמעותיות של שבירת השגרה והתמודדות עם משברים, ניתן למנות את הגורם האנושי, תחום עיסוקם של מחלקות ניהול משאבי אנוש וכוח אדם. היכולת של הארגון להצליח וגם להתמודד עם אתגרים תלויה במידה רבה בעובדים ובמסוגלותם לעמוד בקצב ההתפתחויות.


על כן, מוטלת אחריות רבה על כתפיהם של מנהלי אגפים ומחלקות בתחום משאבי האנוש, והם נדרשים ללמידה בלתי פוסקת, תכנון ושינוי כיוון בהתאם לתהליכים ולתמורות המתחוללות. רבים בוחרים להשתתף בהכשרות מקצועיות ובהשתלמויות, על מנת להתעדכן בחידושים האחרונים.


בקורס ניהול משאבי אנוש המתמקד במצבי מציאות משובשת, שמתקיים בתפנית – בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, מועברים ידע וכלים שיכולים לסייע להתמודד עם סיטואציות של חוסר ודאות ומציאות שמשתנה במהירות.


תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית הלימודים בקורס עבודה זה היא קודם כל, להעניק כלים לפיתוח וקידום מקצועי עבור המשתתפים. במהלך הקורס, נפרשות בפני המשתתפים הבעיות עמן מתמודדים כיום בעולם ניהול משאבי האנוש, בפרט בתקופות של חוסר ודאות ושינויים תכופים. הם רוכשים מיומנויות שיכולות לסייע להם להוביל תהליכי שינוי ואדפטציה בעת משברים ויציאה מהשגרה, וכן למצב את השיקולים הקשורים בניהול משאבי אנוש, ולהציב אותם במוקדי קבלת ההחלטות בארגונים בהם הם פועלים.


חלק מתכנית הלימודים סובב סביב מיתוג מעסיקים ובטיפוח תרבות ארגונית בזמני תהפוכות חברתיות. כמו כן, הסטודנטים מפתחים את יכולות התקשורת הבינאישית שלהם, ולומדים כיצד להטמיע תהליכים בארגון לפי גישת Growth Mindset.


מתכונת הלימודים


הקורס נערך פעם בשבוע בשעות הערב, ומונה כ – 8 מפגשים בני 3 שעות כל אחד. היקף הלימודים כ – 32 שעות אקדמיות, והם מתקיימים אונליין.


לצד ההרצאות, הפלטפורמה המתוקשבת בבית הספר מאפשרת גישה דרך האינטרנט להקלטות השיעורים, לחומרי לימוד, לפורומים בהם ניתן להתייעץ ולדון יחד עם הסטודנטים והמרצים, ועוד.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס מגוונים ומותאמים לשינויים הדינמיים במשק וכן לגישות הארגוניות החדשניות שמתפתחות כל העת. כך למשל, הסטודנטים לומדים על:

  • ניהול אג'ילי
  • ניהול עובדים
  • מחוברות ארגונית
  • מבוא למיתוג עסקי
  • גישת Growth Mindset
  • מיומנויות תקשורת בינאישית
  • לקיחת חלק בקבלת ההחלטות
  • שינוי סדרי עדיפויות בעת משבר
  • תהליכי הטמעת תרבות ארגונית
  • ועוד


על סגל ההוראה


המרצה בקורס היא יועצת ארגונית בעלת ניסיון רב שנים, שפועלת גם כרכזת מקצועית בקורס התנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש באוניברסיטה הפתוחה. היא מתמחה בדרכים לגבש זהות ארגונית ולהטמיעה, לפתח מערכות משאבי אנוש, ללוות תהליכים של הגדרת יעדים ושל שינוי בארגונים, כולל בניית תכניות עבודה ודרכים לביצוע מעקב ובקרה. כמו כן, היא עוסקת גם בייעוץ אישי וקבוצתי עבור מי שעוסקים בתחומי הניהול.


על מוסד הלימודים


תפנית, בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, הוא מוסד לימודים להכשרה ולפיתוח מקצועיים, במסגרתו ניתן להשתתף בקורסים לתעודה במגוון נושאים. מרכזי הלימוד שפועלים בתפנית עוסקים בניהול עסקי, ניהול טכנולוגי, ניהול סביבה ארגונית, ועוד.


מלבד הקורסים בהנחייה פרונטלית, מוצעים בתפנית גם קורסים מקוונים שמועברים דרך האינטרנט, בסוגיות מרכזיות המעסיקות את עולם הניהול בימינו. בין היתר, ניתן למנות קורסי ניהול בתחומים כמו פיננסים, אסטרטגיות שיווק דיגיטלי, ומשאבי אנוש.


תנאי קבלה


הקורס מתאים למי שעוסקים בניהול התוכן של מחלקות משאבי אנוש בחברות וארגונים שונים, למנהלים בכירים ומנהלי אגפים ומחלקות שעבודתם מצריכה מהם להתנהל מול אנשים, וכן לבעלי עסקים שפועלים ישירות מול עובדיהם.


תעודה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה, ועומדים בדרישות הפדגוגיות, זכאים לתעודת גמר דיגיטלית מטעם תפנית – בית הספר למנהלים באוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס יכולים להיעזר בכלים ובידע המעשי שנרכש במהלכו, לצורך פיתוח מקצועי וקידום הקריירה שלהם בארגונים בהם הם פועלים. בתקופות סוערות של תהפוכות חברתיות וטכנולוגיות, המיומנויות שנלמדות במסגרת הקורס מאפשרות להתאים את התרבות הארגונית להתפתחויות, וגם להבין בצורה מיטבית את ההשפעות של האירועים על העובדים בארגון, ולשנות תהליכים בתוכו בהתאם לכך.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית