תפנית האוניברסיטה הפתוחה רעננה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תפנית רעננה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בית הספר תפנית לניהול - רעננה

 

על מוסד הלימוד


תפנית הוא בית הספר למנהלים של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, אשר נוסד לפני כ - 15 שנים. בתפנית רעננה יכולים תושבי העיר רעננה וסביבתה הקרובה ללמוד במכוון קורסים בניהול לתעודה. בקורסים במוסד זה מתאימים למנהלים, לבכירים ולעובדים המיועדים לתפקידים בכירים בארגונים.


בקורסי הניהול השונים המתקיימים בתפנית רעננה שמים דגש על הפן הפרקטי במלאכת הניהול, הם כוללים מגוון של תרגולים, דיונים ומפגשים עם בכירים מהעולם הארגוני. כמו כן, כדי להתאים לרוח השינויים הטכנולוגיים העוברים על התעשייה, שיטות הלימוד הן גמישות ומותאמות לצורכיהם של המנהלים המשתתפים בהם.


סגל המרצים של תפנית רעננה כולל מגוון של מומחים בעלי רקע אקדמי ומקצועי בשוק הפרטי והציבורי. הם מעבירים מן הידע המקצועי שברשותם אל הסטודנטים וכך חושפים אותם להתפתחויות עדכניות מן הזירה העסקית.


בעזרת הידע הנרכש בקורסים השונים יכולים מנהלים לפתח את סל הכלים שברשותם, להיחשף לטכניקות עבודה חדשות ולהעשיר את מיומנויות המנהיגות האישיות. כמו כן, הכלים הנרכשים בהכשרות במוסד זה יכולים לסייע למשתתפים לפתח קריירה חדשה בתחומים כגון ייעוץ, שיווק, הנחייה או הדרכה בעולם העסקי. ידע זה יכול גם לסייע למעוניינים להתקדם לתפקידים ניהוליים ובכירים ולקבל החלטות עסקיות נבונות ויעילות יותר במסגרת התפקידים הללו.

 

קמפוס תפנית רעננה ממוקם בקריית האוניברסיטה הפתוחה בעיר. הקמפוס נמצא במיקום מרכזי והגישה אליו נוחה בתחבורה הציבורית וברכב פרטי מרחבי רעננה.

 

מסלולי לימוד


בין מגוון הקורסים בתחום הניהול המתקיימים בתפנית רעננה ניתן למנות אל ההכשרות הבאות:

 

קורס הכשרת דירקטורים - במהלך הקורס נלמדות סוגיות ניהוליות, משפטיות ופיננסיות החיוניות לעבודתם של דירקטורים ונושאי משרה. המשתתפים דנים בשלל אירועים אקטואליים מהעולם העסקי ובוחנים תהליכים שמשפיעים על שוק ההון ועל המשק הישראלי. הם מתוודעים לרגולציה וכללי ממשל תאגידי ומנתחים סוגיות ניהוליות חשובות.

 

קורס הנחיית קבוצות - בקורס הנחיית קבוצות מתוודעים המשתתפים לשלל תהליכים המתרחשים במסגרות קבוצתיות מהקמתם ועד לסיום פעולתן. בקורס מקנים למשתתפים את הכלים הנדרשים להכשרתם כמנחי קבוצות ומספקים להם ידע תיאורטי ומעשי כאחד. הם יכולים לתרגל תהליכי הנחייה בשטח בליווי ובקרה של מרצי הקורס המנוסים בתחום. הקורס מתאים לאנשי מקצוע אשר נדרשים להנחות צוותים וקבוצות עובדים במסגרת עיסוקם ומעוניינים להרחיב ולפתח את מיומנויות ההנחייה שברשותם.


קורס ייעוץ כלכלת המשפחה - בתפנית רעננה ניתן ללמוד בקורס ייעוץ כלכלת המשפחה. שבו מקבלים כלים תיאורטיים ופרקטיים לאיתור של בעיות בהתנהלותן הכלכלית של משפחות. הם לומדים כיצד לבנות תכניות כלכליות המתאימות לצורכי המשפחה היכולות לסייע לה לאמץ הרגלים בריאים ונכונים יותר. בקורס נכללות הרצאות עיוניות לצד סימולציות שבהן מתנסים בהנחייה של משפחות. המשתתפים מתרגלים קריאה ובנייה של דוחות לניהול תקציבים ולהתייעלות כלכלית. כמו כן, נכללות בו הרצאות של מרצים מענפי הצרכנות והבנקאות.

 

קורס מידענות - בקורס מידענות וניהול משאבי מידע בארגונים יכולים אקדמאים ממגוון תחומי עיסוק להתמחות בניהול משאבי מידע ארגוניים ולהרחיב את הידע שברשותם בענף זה. בין היתר מכשירים את המשתתפים כמידענים בהייטק, בארגונים במגזר הציבורי, במרכזי מידע ובתעשייה עתירת הידע. המשתתפים בקורס מכירים את מקורות המידע האינטרנטיים העכשוויים וכן מקורות שאינם אינטרנטיים כגון עיתונות. הם מתנסים בפועל בשימוש בכלים החשובים למידענים ולומדים לאתר, ליצור, להפיץ ולנהל מוצרי מידע עבור לקוחות עסקיים.


קורס מנהל עסקים - מנהלים ובכירים המעוניינים לפתח את הידע הניהולי שברשותם יכולים ללמוד בקורס מנהל עסקים לתעודה המתקיים בתפנית רעננה. בקורס זה לומדים על מגוון של גישות אסטרטגיות לשיפור תהליכי ניהול ופיתוח עסקי. זהו קורס פרקטי באופיו שבו יכולים המשתתפים להרחיב את סל הכלים הניהולי שברשותם. השיעורים כוללים גם מפגשים עם בכירים מן התעשייה אשר חושפים את המשתפים לתהליכים בחברות מובילות במשק מתוך ניסיונם המקצועי האישי. תלמידי הקורס גם משתפים במפגש ייעוץ עם מרצה בכיר ובו הם יכולים לפתח מיומנויות ניהול עסקי ושיווק, קידום דיגיטלי או ניהול כספים.


קורס ניהול שיווק ופרסום - משתתפי קורס ניהול שיווק ופרסום מכירים מגוון כלים שיווקיים ובונים סל מיומנויות מקצועי דרכו ניתן לשפר את הביצועים בתחום הפרסום ולקדם את הצלחתן של חברות. במהלך התכנית מכירים כלים עדכניים בשיווק ולומדים כיצד ליישם אותם במרחב העסקי תוך פיתוח של חשיבה שיווקית מתקדמת. המשתתפים גם סוקרים טכנולוגיות פרסום ושיווק חדשניות שבהן ניתן להיעזר לצורכי קידום של עסקים. מרצי התכנית הם יועצים ומנהלים מקצועיים ומנוסים בתחום השיווק.


קורס ניהול פיננסי ומשפטי - במהלך קורס ניהול פיננסי ומשפטי יכולים המשתתפים להעמיק בתיאוריות מהעולם הפיננסי ובאופן היישום שלהן בשטח. הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים לסייע למנהלים לקבל החלטות עסקיות נבונות יותר. כמו כן, המשתתפים מפתחים את הראייה העסקית שלהם וסוקרים תהליכים פיננסיים ומשפטיים עכשוויים. קורס זה מיועד בעיקר למנהלים שברצונם להרחיב את האופקים וללמוד כיצד לייעל ולפתח את התפקוד המקצועי שלהם.

 

מתכונת הלימוד


מתכונת הלימוד בקורסים משתנה ממסלול למסלול. היות ורבים מן הקורסים מיועדים למנהלים ולבכירים בעולם העסקי, הם מתקיימים במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה ומרביתם מתקיימים בשעות הערב.


כדי לסייע למשתתפים לפתח ולהעשיר את הכלים המקצועיים שברשותם, משולבים בקורסים הנלמדים בתפנית רעננה מגוון של תכנים פרקטיים. המשתתפים לוקחים חלק בדיונים בכיתה, בסימולציות המדמות אירועים מן העולם העסקי, ניתוח של מקרי בוחן עסקיים וכן במפגשים עם בכירים מן התעשייה שמשתפים אותם במצבים מן השטח. בחלק מן הקורסים המשתתפים גם מכינים פרויקט גמר שאותו הם יכולים לבסס לעיתים על הניסיון המקצועי שלהם בארגונים שבהם הם פועלים, או על ארגונים מוכרים גדולים במשק.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


מסלולי לימודי התעודה המתקיימים בתפנית רעננה מתאימים לקהל ידע נרחב של משתתפים ויכולים ללמוד בהם תושבי רעננה שברצונם לפתח את הידע והכלים הניהוליים שבידיהם. הם מיועדים הן למנהלים מנוסים והן לעובדים שמעוניינים לקבל את הכלים הנחוצים להתקדמות לתפקידים בכירים בארגונים עסקיים. המסלולים יכולים להתאים למנהלים ולעובדים ממגוון מגזרים ותחומי עיסוק, והם מותאמים לאתגרים ולתהליכים אקטואליים שהם חלק מעבודתם השוטפת של בכירים בעולם העסקי.


תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס. חלק מן ההכשרות מתאימות לאקדמאים מענפים רלבנטיים כגון מנהל עסקים, משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני ושיווק. תכניות אחרות יכולות להתאים גם לעובדים ומנהלים שאינם אקדמאים אך מחזיקים בניסיון המקצועי המתאים. לעיתים מתקיימים ראיונות אישיים או מבדקי מיון כדי להעריך את התאמתם של המועמדים לתכנית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: תפנית | האוניברסיטה הפתוחה - לימודי תעודה, מתאים לך?

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית

כלים שיעזרו לך לבחור