קורס איקומרס למנהלים אונליין תפנית האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס איקומרס למנהלים אונליין תפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס Ecommerce למנהלים בתפנית האוניברסיטה הפתוחה – קורס אונליין

 

משבר הקורונה הוליד שינויים משמעותיים בזירת המסחר. עסקים שעברו לזירת האונליין הצליחו במקרים רבים לצמצם את הפגיעה בהכנסות ולשמור על המשך פעילות עסקית, גם בעידן של חוסר וודאות ושל הנחיות משתנות. כיום מבינים בעלי עסקים רבים כי פעילות בזירת המסחר הדיגיטלי יכולה לסייע להם להרחיב את היקף הפעילות העסקית ולהתכתב עם צורכי השוק.


בתפנית, בית הספר לניהול של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד בקורס איקומרס למנהלים. זהו קורס אונליין שבו מנהלים ובעלי עסקים יכולים להכיר את הפעילות בזירת המסחר האלקטרוני וללמוד כיצד להעביר את העסקים שלהם לפעילות מקוונת באופן יעיל. בתקופה זו של חוסר ודאות עסקית, בעלי עסקים יכולים להשתמש במעבר לפעילות בזירת המסחר המקוון כדי להישאר רלוונטיים ולשמור על העסקים שלהם וכן לשמור על רלוונטיות ולהתאים עצמם לצורכי הלקוחות.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מכירים את ענף המסחר המקוון ורוכשים ידע וכלים פרקטיים לכניסה לפעילות בזירה מסחרית זו. הם מכירים מושגי יסוד חשובים בתחום האיקומרס ולומדים כיצד לנהל את התהליך מבחינה לוגיסטית ופיננסית תוך קבלת החלטות עסקית יעילה ורווחית.


הם מתחילים מהיכרות עם סביבת המסחר האלקטרוני ועם זירות המסחר השונות תוך חשיפה לשיקולים השונים לבחירת מקום השיווק הרצוי ולבחירת הפלטפורמה המתאימה לחנות חיצונית. לאחר מכן הם מתוודעים למושגים לוגיסטיים חשובים כגון ניהול שרשראות אספקה וכן מפתחים מיומנויות ניהול פיננסי תוך בחינת האתגרים הייחודיים לענף זה. כמו כן, הם סוקרים טעויות נפוצות של עסקים בתחילת דרכם בתחום האיקומרס ולומדים כיצד להימנע מטעויות אלה וכיצד להתמודד עם אתגרים שונים העולים בזירת האינטרנט.

 

מתכונת הלימוד


המסלול מתקיים במתכונת קורס אונליין ונלמד באופן מקוון דרך ZOOM. המפגשים מתקיימים אונליין אחת לשבוע, בשעות הערב. היקפו של הקורס 32 שעות לימוד אקדמיות. בזכות מתכונת הקורס המקוונת יכולים מנהלים ללמוד מכל מקום ותוך התאמה לשילוב עם עבודה.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים על מגוון נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • ניהול פיננסי
  • זירות מסחר
  • שרשראות אספקה
  • טעויות נפוצות במסחר האלקטרוני
  • בחירת פלטפורמות לחנות חיצונית
  • ועוד

 

סגל הוראה


המרצה המוביל בקורס והמרכז המקצועי של התכנית הוא מומחה במכירות באינטרנט ובמסחר אלקטרוני, המלווה חברות במשק במעבר למסחר אלקטרוני. ברשותו ניסיון בבנייה ובהוראת קורסים בתחומים הללו במסגרות שונות.


בין המרצים האורחים בתכנית נכללים: מומחה לתחום שרשראות האספקה לאיקומרס; עורכת דין בתחום הקניין הרוחני שמייעצת למוכרים באמזון בסוגיות משפטיות; מייסד חברה בתחום השיווק הדיגיטלי ובעל תעודת גוגל פרטנרס; ועוד.


על מוסד הלימוד


תפנית הוא בית הספר ללימודי תעודה במקצועות הניהול, המופעל על ידי מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. במוסד זה אפשר לקחת חלק במגוון רחב של קורסים בתחום הניהולי, בהם קורסים פרונטליים וקורסים מקוונים המתקיימים ב – ZOOM. באמצעות קורסים אלה יכולים עובדים לרכוש כלים לקדם עצמם מבחינה מקצועית, או לעבור הסבה לתפקיד חדש. תכני הקורסים מותאמים להתפתחויות וחידושים בשוק העבודה ולדרישות של מעסיקים וחברות, במהלכם המשתתפים יכולים להיחשף לשיטות ניהול חדשניות, למודלים ולתהליכים עדכניים וכך להעשיר את סל הכלים המקצועי. בין הקורסים הנוספים המתקיימים במתכונת אונליין אפשר למצוא קורס ניהול פיננסי למנהלים וקורס ניהול משאבי אנוש שבו מתמקדים בהתמודדות עם אתגרים במציאות משובשת ורבת שינויים.

 

תנאי קבלה


קורס זה מתאים לבעלי עסקים ולמנהלים המעוניינים להשתלב בזירת המסחר הדיגיטלית ולהוביל מהלכים שיווקיים אסטרטגיים לצורך כניסה לזירות המסחר אונליין. כמו כן, הוא מיועד למנהלים המעוניינים להרחיב את מעגלי המסחר שלהם על כל מרכיביהם, לרבות פעילות פיננסית, שיווק ומעטפת לוגיסטית. נוסף על כך, הקורס מתאים ליועצים שיווקיים שלהם לקוחות הפועלים בתחום האיקומרס או המעוניינים להשתלב בתחום.

 

תעודה


למשתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה מוענקת עם סיום התכנית תעודה דיגיטלית.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית