תפנית האוניברסיטה הפתוחה פתח תקווה

שירות אישי - צור קשר
תפנית האוניברסיטה הפתוחה פתח תקווה

תפנית פתח תקווה - בית הספר לניהול תפנית פתח תקווה


אודות מכללת תפנית פתח תקווה


תושבי פתח תקווה המעוניינים בקידום הקריירה יכולים ללמוד בבית הספר תפנית לניהול. זהו בית הספר למנהלים של מערך לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה ובו מתקיימים קורסי ניהול המותאמים לתהליכים עדכניים במשק הישראלי. בעזרת הידע והכלים הנרכשים בקורסים בתפנית פתח תקווה יכולים הבוגרים להתקדם בסולם הארגוני ולפתוח דלתות לאפיקי קריירה חדשים.


הקורסים בתפנית פתח תקווה עוסקים בין היתר בתחום הייעוץ ובעולם הפיננסי. המשתתפים רוכשים ידע עיוני ומעשי רב במהלך ההכשרות ודרכו נחשפים למיומנויות פרקטיות החיוניות לאנשי מקצוע בעולם הארגוני של היום. הסטודנטים מנתחים אירועים מהסביבה הארגונית, דנים בהתפתחויות ובשינויים בשוק ובוחנים תכונות החשובות למנהלים ולעובדים.


בבית הספר תפנית מבינים כי העולם העסקי של היום הוא דינמי במיוחד וכך משלבים מגוון תכנים פרקטיים ועזרים טכנולוגיים מתקדמים כדי לייעל את הלמידה ולהתאים אותה לאתגרים העומדים בפני מנהלים. הקורסים נערכים במתכונות גמישות המתאימות ללוח הזמנים של העובדים והמנהלים ומשולבים בהם כלים טכנולוגיים כגון שיעורים וחומרי למידה מקוונים כדי לאפשר תרגול ולמידה גם בבית בין המפגשים.


כדי לסייע למועמדים לקורסים השונים לבחור את המסלולים המתאימים להם ולצורכיהם, פועל בבית הספר צוות יועצים מקצועי שיכול לעזור בקבלת ההחלטה. המועמדים יכולים להתייעץ ולהתאים את ההכשרה למטרות המקצועיות ולשאיפות שלהם, וכן לקבל הסבר על הקורסים השונים.


בית הספר תפנית בפתח תקווה פועל בשני קמפוסים בעיר. האחד ברחוב זיכרון יעקב 50 והשני ברחוב השחם 64, בקמפוס מכללת העיר. ההגעה לשני הקמפוסים נוחה בתחבורה הציבורית וברכב מרחבי פתח תקווה.

 

מסלולי לימוד בתפנית פתח תקווה


בין קורסי הניהול הנלמדים בבית הספר לניהול תפנית פתח תקווה נכללים הקורסים הבאים, יש לציין כי היצע הקורסים המוצעים במוסד הלימוד עשוי להשתנות מעת לעת:


קורס ייעוץ משכנתאות


מטרתו המרכזית של קורס יועצי המשכנתאות המתקיים בתפנית פתח תקווה היא הכשרתם של המשתתפים כיועצים מקצועיים פרטיים. הם יכולים לפתח סל מיומנויות נרחב אשר חיוני ליועצים, הכולל כלים מענפים כגון ביטוח ונדל"ן, שיווק ומכירות, מימון ומיסוי. כל המרכיבים הללו יחד יכולים לסייע לבוגרי הקורס להעניק ייעוץ משכנתא מקיף לשלל סוגי לקוחות, בדרך לאיתור ההלוואה המתאימה להם ולצורכיהם.


לאחרונה עולה הביקוש ליועצי משכנתאות, דרישה זו נוצרה הודות לגורמים שונים בשוק, ביניהם הבנתם של לקוחות רבים יותר כי ייעוץ איכותי ומקצועי יכול לסייע להם לחסוך עלויות. אם בעבר הסתמכו מרבית לוקחי המשכנתאות על שירותי הייעוץ המוענקים בבנקים, כיום לא מעט מחליטים לעשות שימוש בשירותיהם של יועצים פרטיים הפועלים ללא קשר אל הבנק. יועצים אלה יכולים לספק ללקוחות את הידע המקיף הנחוץ לפני קבלת ההחלטה החשובה והמשמעותית של נטילת המשכנתא, וכך למנוע מצבים שבהם לקוחות בוחרים בהתחייבות גדולות מדיי שלא מתאימות להם מבחינה כלכלית. משתתפי הקורס בתפנית פתח תקווה לומדים אודות מגמות אלה בשוק ומקבלים את ההכשרה הנדרשת למתן מענה המותאם לצורכי הלקוחות כיום.


קורס זה מבוסס על שילוב בין הרצאות עיוניות לבין תרגולים מעשיים. המשתתפים לוקחים חלק בין היתר בסימולציות שבהן הם מתנסים בתכנון של משכנתאות ובתהליכי העבודה הנדרשים מול הבנקים והלקוחות בעת הגשת הבקשה להלוואה. המרכז המקצועי של התכנית הוא מומחה בענפי האשראי והמשכנתאות שברשותו מעל שלושים שנות ניסיון בעבודה בבנקים למשכנתאות בארץ.

 

קהל הידע של הקורס הוא נרחב למדיי. יכולים ללמוד בו הן עובדים מנוסים מתחום הנדל"ן שברצונם לשכלל את יכולות גיוס מקורות המימון עבור לקוחותיהם והן עובדים בתחומים כגון כלכלת המשפחה ואימון כלכלי, שברצונם לרכוש ידע לסיוע ללקוחות בהחלטות חשובות נוספות בחייהם. כמו כן, התכנית יכולה להתאים לעובדים מענפים משיקים אחרים שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום ייעוץ המשכנתאות, שכאמור הדרישה לו בשוק הולכת ועולה.


מתכונת הלימוד


הקורסים הנערכים בבית הספר תפנית פתח תקווה נערכים במתכונת המותאמת לאנשים עובדים, שכן רבים מהם מיועדים למנהלים ולבכירים או לחלופין לעובדים המעוניינים לקבל כלים לקידום הקריירה. בדרך כלל השיעורים מתקיימים בשעות הערב במתכונת חד שבועית.


בשיעורים משולבים תכנים פרקטיים מגוונים, מסימולציות וניתוח מקרי בוחן מהשוק העסקי ועד לפרויקטים יישומיים ומפגשים עם מומחים מן התעשייה. שילוב זה בין הידע העיוני לכלים הפרקטיים מותאם לדרישות ארגונים כיום בשוק העבודה שבהם נדרשת מן העובדים דינמיות רבה ורב תחומיות. התנסויות פרקטיות אלה גם יכולות לסייע לסטודנטים לצבור ניסיון מעשי כבר במהלך ההכשרה וכך לצאת מוכנים יותר להתמודדות עם אתגרים מקצועיים אחרי סיום הכשרתם.


תעודות ואפשרויות תעסוקה


בסיום הקורסים המתקיימים בבית הספר תפנית מוענקות לבוגרים העומדים בכל החובות הלימודיים תעודת גמר מטעם לימודי החוץ וההמשך באוניברסיטה הפתוחה. הבוגרים יכולים להיעזר בדיפלומה זו ובסל הידע והכלים שנרכש לאורך הקורסים כדי לפתוח דלת לשלל הזדמנויות בשוק העבודה. הם יכולים להשתמש במיומנויות החדשות הללו כדי להתקדם במקום העבודה הנוכחי שלהם או לפרוץ דרך לקריירה במקום עבודה חדש. כמו כן, הוא יכול לשמש אותם לייעול ולפיתוח של תהליכי העבודה הקיימים שלהם, כדי להציע שירות איכותי יותר ללקוחותיהם.


ענפי הייעוץ הכלכלי והניהול הפיננסי הנלמדים במוסד הלימוד חווים לאחרונה צמיחה משמעותית והביקוש לאנשי המקצוע הבקיאים בהם הולך ועולה. בוגרי הקורסים יכולים להשתלב במגוון חברות בתחום העסקי והפיננסי בפתח תקווה ובסביבתה או לחלופין לפתוח עסק עצמאי משלהם ולהציע את שירותי הייעוץ לקהל נרחב של לקוחות.

 

  • כמה מרוויחים מנהלים בישראל? קראו על שכר מנהל


אודות האוניברסיטה הפתוחה - לימודי חוץ והמשך


כאמור, בית הספר תפנית פועל כחלק מלימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. זהו מערך נרחב של קורסים לתעודה שפועל במסגרת של כמה בתי ספר, בהם בית הספר ללימודי תעודה דיפלומה שבו ניתן ללמוד לקבלת דיפלומות ממשלתיות, ובית הספר דיאלוג ללימוד שפות זרות.


בפתח תקווה יכולים הסטודנטים ללמוד בקורסים נוספים מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה הפועלים בעיר וכך להמשיך ולפתח את המיומנויות המקצועיות שברשותם. באופן זה מתאפשר לתושבי העיר ללמוד קרוב למקום מגוריהם ובמתכונות נוחות וגמישות שניתן לשלב עם עבודה ושגרת החיים.


בלימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה מאמינים כי ידע נרחב וכלים פרקטיים יכולים לסייע לעובדים לקדם עצמם מבחינה מקצועית ומשום כך שמים דגש על הפן הפרקטי של המקצועות במסגרת הקורסים הנלמדים. תכניות הלימוד עוסקות בהתפתחויות האחרונות בשוק ובמהלכן ניתן לפתח את המיומנויות הנדרשות להשתלבות בתפקידים שיש להם ביקוש בשוק העבודה.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית