תפנית האוניברסיטה הפתוחה מודיעין

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תפנית האוניברסיטה הפתוחה מודיעין.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תפנית מודיעין - בית הספר לניהול תפנית מודיעין

 

על מוסד הלימוד


בבית הספר תפנית לניהול מודיעין מתקיימות תכניות ללימודי תעודה שמתאימות למנהלים ולעובדים שברצונם לפתח את כישורי הניהול. בקורסים השונים יכולים סטודנטים תושבי מודיעין להתמקצע במיומנויות ייעוץ וניהול וכך להרחיב את אפשרויות התעסוקה. במסגרת הקורסים ניתן לפתח ולשכלל כישורי ניהול וכן לצבור ידע בענפים משיקים חדשים לצור פיתוח הקריירה לאפיקים חדשים.


כדי לסייע לסטודנטים בקורסים השונים לצבור ניסיון יישומי ולהכיר מקרוב את הכלים הנלמדים, משולבים בהכשרות מגוון עזרים וכלים מעשיים. הסטודנטים משתתפים בדיוני עמיתים בכיתה, מתנסים בסימולציות וניתוח של מקרי בוחן עסקיים וכן עורכים פרויקטים מסכמים שבהם דנים בכלים הנלמדים ומיישמים אותם על המתרחש בארגונים.


סגל המרצים של בית הספר כולל מומחים בענפי העסקים השונים, בהם יועצים ארגוניים, מנהלים בכירים, מנכ"לים ועוד. הם בעלי ניסיון בתפקידים שונים בעולם הארגוני והם מעבירים מן הניסיון הזה אל הסטודנטים במהלך הקורסים ומספקים להם נקודת מבט עדכנית על המתרחש בשוק. בחלק מן הקורסים נכללות גם הרצאות אורח של מרצים מן התעשייה, שמשתפים את הסטודנטים באתגרים וסוגיות אקטואליות מן השטח בתחום עיסוקם.


בסיומם של הקורסים בניהול מקבלים הבוגרים תעודה מטעם לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. תעודה זו והידע הרב הנרכש במהלך ההכשרות יכולים לסייע להם לפתוח דלת לקידום מקצועי ולהתקדמות לתפקידים חדשים ומספקים בעולם הארגוני.


אודות לימודי המשך וחוץ האוניברסיטה הפתוחה


בית הספר "תפנית" פועל במסגרת מערך לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. אלה הם מספר מוסדות ללימודי תעודה שבהם יכולים הסטודנטים להתמקצע ולרכוש את הכלים לפתיחת אפיק קריירה חדש ומבוקש.


היצע הקורסים של לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה מתאים למגוון רחב של אוכלוסיות במבחר שלבים לאורך החיים. בין היתר ניתן למצוא קורסים לחיילים משוחררים המעוניינים לרכוש מקצוע, קורסים לאנשי מקצוע מנוסים יותר שברצונם לשכלל ולרענן את סל הכלים המקצועי, תכניות למעוניינים לעבור הסבה ועוד.


תושבי מודיעין יכולים ללמוד בשלוחות השונות קורסים בענפים כגון לימודי שפות (בבית הספר דיאלוג) או לימודי תעודה והכשרה (בבית הספר דיפלומה).

 

מסלולי הלימוד


בבית הספר תפנית מודיעין מתקיימים כיום מספר קורסים לתעודה, מרביתם במקצועות הייעוץ השונים וכלכלת המשפחה. בקורסים אלה מתמקדים במרכיבים פרקטיים החשובים ליועצים ולמנהלים כדי לסייע לסטודנטים בהרחבת סל הכלים המקצועי. יש לציין כי היצע הקורסים במוסד זה עשוי להשתנות מעת לעת.


בין הקורסים אותם ניתן ללמוד בתפנית מודיעין נכללים:


קורס ייעוץ כלכלת המשפחה


במסגרת הקורס המשתתפים מקבלים את ההכשרה הנדרשת ליועצים לכלכלת המשפחה ורוכשים כלים לסיוע לקידום הכלכלי של משפחות. המיומנויות הנרכשות במהלך הקורס יכולות לסייע לבוגריו לפתח קריירה כיועצי כלכלת המשפחה.


במהלך קורס זה, המשתתפים רוכשים את יסודות הידע הכלכלי הנחוץ לסיוע למשפחות בתחום הפיננסי. הם לומדים כיצד לבנות תכניות כלכליות יעילות עבור בני המשפחה וכיצד להתאים אותן לקשיים עמן מתמודדות אותן משפחות. בקורס מכירים הן מרכיבים תיאורטיים של המקצוע והן סוגיות פרקטיות ליישום בשטח.


הקורס מתקיים בשיטת חמשת השלבים. לפי שיטה זו, המשתתפים מתחילים מהיכרות עם יסודות תיאורטיים ופרקטיים בענף כלכלת המשפחה, ובשלב השני ממשיכים לבחינה של כלים לזיהוי מצבן הכלכלי של המשפחות ואיתור הבעיות הגורמות לאותם כשלים פיננסיים. בשלב השלישי הם לומדים כיצד בונים תכניות חיסכון והתייעלות להתמודדות עם אתגרים כלכליים. בשלב הרביעי הם לומדים להתבונן קדימה אל עבר העתיד ולבנות תקציבים עתידיים לעמידה ביעדים פיננסיים של המשפחות לצורך התנהלות נבונה יותר. השלב החמישי והאחרון בקורס מתמקד בתחום ייעוץ כלכלת המשפחה כמקצוע ובמהלכו נרכשים כלים לפיתוח של יזמות עסקית.


משתפי הקורס משלבים בין לימודי עיוני בהרצאות פרונטליות לבין תכנים פרקטיים כגון סימולציות ייעוץ. הם גם נחשים להרצאות של מרצים אורחים מענפים כגון צרכנות ובנקאות כדי לקבל תמונה מלאה יותר על עולם כלכלת המשפחה. כמו כן, הם מקבלים חומרי לימוד ודוחות מובנים לניהול תקציבים, בעזרתם ניתן לתרגל גם בין המפגשים את תהליכי ההתייעלות הכלכלית הנלמדים.

קורס יועצי משכנתאות


משתתפים בקורס להכשרת יועצי משכנתאות של תפנית מודיעין רוכשים מכלול של כלים ומיומנויות הנחוצים ליועצי משכנתאות פרקטיים. במהלך התכנית מעמיקים את הידע בענפים כגון ביטוח, מיסים, מכירות, נדל"ן ומימון ונחשפים להתפתחויות עדכניות בשוק המשכנתאות הישראלי.


במהלך הקורס לומדים המשתתפים מגוון רחב של נושאים, החל מסוגי המשכנתאות והתמהילים ועד להיבטים רגולטוריים שחשובים ליועצי המשכנתאות בעבודתם. כמו כן, הם לומדים על התנהלות הבנקים בתחום המשכנתאות ומגבלות שונות, סוגי הלווים ושימושים במחשבוני משכנתאות קיימים. הם לומדים גם על שיקוליהם של הבנקים בעת אישור המשכנתאות ואת תהליך בחינת הבקשות.


בהמשך נלמדים תהליכי בניית תמהילים אופטימליים ללקוחות בהתאם לצורכיהם ולמטרותיהם, לרבות הכנת הבקשות למשכנתאות והגשתם בהתאם לנדרש. נוסף על כך, נלמדים סוגיות בביטוחי משכנתא וביטחונות המקרקעין וכן היבטים בתחום הנדל"ן, כגון היכרות עם מיסוי מקרקעין. לאחר מכן המשתתפים רוכשים כלים מקצועיים חשובים ליועצים, לרבות כלים לבניית עסקי ייעוץ עצמאיים וקידומם, שיטות מכירה שונות וכלים להתמודדות יעילה עם התנגדויות.


הקורס מתאים למגוון רחב של מועמדים שברצונם לקבל את ההכשרה הנדרשת כיועצי משכנתאות. בין היתר הוא יכול להתאים לעוסקים בתחום הנדל"ן כגון משקיעים, יזמים ומתווכים שברצונם להעמיק את הבנתם בגיוס של מקורות מימון לעסקאות. כמו כן, הוא מיועד ליועצים ולמאמנים בתחום הכלכלי וכן לעובדים בענף הביטוח המעוניינים להעמיק את הבנתם בענף המשכנתאות. הקורס יכול להתאים גם למעוניינים בהסבה מקצועית לתחום, בהם גם עובדים הפורשים מן המערכת הפיננסית.


מתכונת הלימוד


מתכונתם של הקורסים בתפנית מודיעין משתנה ממסלול למסלול. הם מתקיימים בדרך כלל במתכונת קורס ערב כדי להתאים ללוח הזמנים של מנהלים ושל אנשים עובדים. בתכניות הלימוד משולבים שיעורים עיוניים ומעשיים, המשתתפים עורכים פרויקטים יישומיים ונחשפים לתהליכים מן השטח גם דרך דיונים ומפגשים עם מומחים ומנהלים מן העולם הארגוני. כדי להתאים לתהליכי התפתחות טכנולוגיים העוברים על המשק, בבית הספר שואפים לסייע ללמידה גמישה באמצעות עזרים דיגיטליים שאליהם יש לסטודנטים גישה גם מחוץ לכיתה, כגון ספרי לימוד וחומרי למידה מקוונים.

 

תנאי קבלה


תכניות לימודי התעודה בתפנית מודיעין מיועדים כאמור לקהל יעד נרחב של משתתפים, הן מנהלים מנוסים וותיקים והן מנהלים בתחילת הדרך ומועמדים לתפקידים מבוקשים בעולם הארגוני. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס וכי התנאים לקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. בחלק מן התכניות יש צורך בניסיון מקצועי בענפים רלבנטיים, כגון ייעוץ, ניהול או פיננסים. בתכניות אחרות ישנה עדיפות למועמדים אקדמאים בענפים מתאימים. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא והעדכני בנושא תנאי הקבלה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: תפנית | האוניברסיטה הפתוחה - לימודי תעודה, מתאים לך?

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית

כלים שיעזרו לך לבחור