קורס הכשרת מטפלות במעונות במכללת סמינר הקיבוצים

קורס הכשרת מטפלות במעונות במכללת סמינר הקיבוצים

 הכשרת מטפלות במעונות במכללת סמינר הקיבוצים

 

לידתו של פעוט היא אירוע מרגש ומשנה חיים. תינוק חדש ויפה מגיע לבית, למשפחה ולשכונה. זה הזמן לחגיגה. בני המשפחה מסתכלים על הילד החדש ותוהים: האם הוא יהיה כוכב כדורגל, האם היא תהיה מוזיקאית מפורסמת, האם הוא יגלה את התרופה לסרטן, האם היא תהיה לנשיאת המדינה? רק העתיד יודע מה צופן לעולל הקטן. אך בשביל לספק לו את כל הכלים שיעזרו לו במסלול חייו, קיים הצורך ללמוד במסגרת פדגוגית מותאמת.


מגיל 0 עד 3, מוחו של התינוק גדל ל - 80% מגודלו הבוגר, והוא פעיל פי שתיים ממוחם של המבוגרים. עשרות שנים של מחקרים הראו עד כמה החוויות המוקדמות ביותר של הילדים פועלות לרווחתם בכל הנוגע לטווח הארוך של חייהם. חוויות מוקדמות של החיים מתורגמות לאחר מכן למוכנות לקראת בית הספר, להצלחה אקדמית ולרווחה בשלל תחומי החיים. ההצלחה כבוגרים מתבססת על ההצלחה כילדים. כאשר ילדים רבים יותר בקהילה מוכנים ללמוד, כך עולים ברמתם הקהילה, ההון האנושי וההון החברתי.

 

מסלול הכשרת מטפלות - מחנכות לגילי לידה עד שלוש במכללת סמינר הקיבוצים יכשיר אתכם לטפל ולחנך את הגיל הרך במסגרות החינוכיות השונות שקיימות בישראל.
 

תכנית הלימודים


מטרת הקורס להקנות ידע עיוני וכלים פרקטיים עדכניים הנחוצים לעבודה כמטפלות - מחנכות במעונות לגיל לידה עד שלוש שנים. המשתתפים רוכשים ידע פרקטי ועיוני לחינוך וטיפול מיטיבי בגיל הרך ומעמיקים את הידע בנושאים התפתחותיים וחינוכיים רלוונטיים לעבודה במעון. הם גם מפתחים מיומנויות שילוב ויישום ידע עיוני בעבודה מעשית במעונות.

 


מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס 220 שעות לימוד. היא נערכת באופן היברידי ומשלבת לימודים פרונטליים עם לימודים מקוונים ב - ZOOM.


מתקיימים שמונה מפגשים פרונטליים אחת לחודש בקמפוס, 25 מפגשים מקוונים וכן עבודה מעשית במקומות העבודה.
 

נושאי הלימוד

 

  • רב תרבותיות
  • חובת דיווח על פי דין
  • סימני מצוקה בילדים
  • איכות טיפול בגיל הרך
  • תזונה ואורח חיים בריא
  • תפישה חינוכית לגיל הרך
  • העשרת שפת המטפלים מחנכים
  • בריאות ומניעה של מחלות מדבקות
  • התמודדות עם מצבי שחיקה ולחצים
  • ועוד


על מוסד הלימודים


מכללת סמינר הקיבוצים היא מכללה אקדמית לחינוך בישראל. במכללה לומדים כ - 6000 סטודנטים וסטודנטיות במגוון רחב של תכניות לימודים חדשניות הנוגעות לתחום החינוך. במכללת סמינר הקיבוצים ישנן תכניות לימודים רבות לתואר ראשון B.Ed. ולתעודת הוראה. למעוניינים להתקדם ולהתפתח בעולם החינוך וההוראה, המכללה מציעה גם תכניות לימוד לתואר שני, לצד תכניות להסבת אקדמאים כמו גם תכניות חדשניות ללימודי תעודה או השתלמויות מקצועיות. במכללה מקנים חשיבות רבה ליחס האישי לסטודנטים. הם זוכים לליווי איכותי, מקצועי ותומך מכיוון הסגל האקדמי, שעוזר להם להשלים את החובות למסלולי הלימוד השונים ולזכות בהכשרה מקיפה וחווייתית.


תנאי קבלה

הקורס מיועד למטפלות - מחנכות שברצונן לעבוד במעונות יום, וכן למי שעובדות בפועל במעונות יום במשך פחות משנה. עליהן לעבור ראיון קבלה אישי. 

 


תעודה


בוגרי תכנית ההכשרה יזכו לתעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.


אפשרויות תעסוקה


האפשרות השכיחה ביותר לתעסוקה למטפלות - מחנכות לגיל הרך היא השתלבות במסגרות החינוך הרשמיות. ניתן לבחור בין המעונות, הגנים לגילאי טרום חובה, הגנים לגילאי חובה והחטיבה הצעירה בבתי הספר. זוהי אפשרות נהדרת לשוקלים להחליף מקצוע ולמי שמעוניין להמשיך ולהתפתח בתוך מוסדות החינוך.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים