קורס דיני עבודה תפנית האוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תפנית - קורס דיני עבודה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יחסי עבודה ודיני עבודה - תפנית האוניברסיטה הפתוחה

 

לתת את הדין


סכסוכי עבודה והתנגשות בין מעסיקים קיימים כבר החל מתחילתה של המהפכה התעשייתית. במרוצת השנים, חלו תמורות רבות בכל הנוגע לתפישה השלטת לגבי זכויות עובדים במקומות עבודה ולגביי החובות של המעסיקים כלפי העובדים שלהם. כיום, בישראל המציאות מאופיינת במעורבות משפטית אינטנסיבית ביותר בכל הקשור ליחסי עבודה. את מטרתו הראויה של משפט העבודה אין משיגים באמצעות שיחות נפש עם המעסיק או פניה לרגש האנושי שלו. בפניה כזו עולים המניעים של המעסיק והן אלה של עובדיו.


לשם כך, נדרשת ההתערבות של מדינה כמחוקק במטרה לספק את התשתית החוקית להגנה על חופש העיסוק וכן על כבודו האישי של האדם העובד, זאת לצד מערכת אכיפה לאותם מעסיקים אשר גורמים לפגיעות בזכויות עובדיהם.


אם הנכם מנהלים או נושאים באחריות של תפקיד רב משמעות בחברה מסוימת, ישנו צורך בלתי נמנע לקיים היכרות מקיפה עם שלל החוקים והתקנות הנוגעים לעבודה, אלו יוכלו לסייע לכם במקרים רבים. אין זה אומר שעליכם להיות עורכי דין או להחזיק בתואר ראשון בתחום המשפטים בכדי להכיר לעומק את תחום דיני העבודה. דיני עבודה פועלים להסדרה משפטית של יחסי העבודה במבחר אספקטים, בין העובדים למעסיקים ולהיפך. השאיפה היא לשפוט בצורה האובייקטיבית ביותר ככל הניתן שכן המעסיק והמועסק הם שני צדדים בעלי אינטרסים שונים.

 

היכן לומדים?

 

ניתן ללמוד בשלוחת תל אביב

 

  • רוצים לרכוש מיומנויות חשובות לשוק העבודה? קראו הכל על קורס עבודה


תכנית הלימודים


קורס יחסי עבודה ודיני עבודה מטעם בית הספר תפנית כולל העמקה בשלל דיני העבודה במערכת המשפט הישראלי כחוקי מגן. הלימודים חושפים את הסטודנטים לדרכי הפעולה של בתי הדין לעבודה וכן על דרכי ההעסקה של עובדים – כך שיוכלו להבין מהי הדרך הנאותה ביותר לקיים את החוקים הללו. קורס זה נועד בכדי להעניק בסיס יציב בתחום של דיני העבודה לסטודנטים המגיעים מרקע מקצועי שונה ושואפים להתמקצע בדיני עבודה.


מתכונת הלימוד


הקורס יחסי עבודה ודיני עבודה מטעם מכללת תפנית נלמד בהיקף של 40 שעות אקדמיות.


נושאי הלימוד

 

  • חוק הגנת השכר
  • דמי פרישה ומחלה
  • שעות עבודה ומנוחה
  • מערכת המשפט בישראל   
  • תנאי העסקה
  • הרעת תנאים
  • מעמד העובד   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

בית הספר תפנית משתייך לבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בית הספר מוסיף להתפתח ולהתקדם בדרכו, זאת באמצעות ספרות מגוונת לצד הון אנושי מובחר בקרב הסגל האקדמי אשר מאפשרים את קיומם של מסלולי לימוד מרתקים ומאתגרים בעבור הסטודנטים. תכניות הלימוד מאפשרות העצמה אישית לצד השתלבות מקצועית בתחומים מבוקשים בשוק העבודה הישראלי. תפנית ערוכה ומוכנה באופן שיטתי לשינויים הטכנולוגיים והמדעיים הרבים והמהירים ובשל כך אימצה לעצמה שיטות לימוד אשר כוללות נגישות וזמינות.


תנאי הקבלה


בקבלה לקורס זה תינתן עדיפות למועמדים בעלי רקע אקדמי מתאים.


תעודה


בוגרי קורס יחסי עבודה ודיני עבודה מטעם בית הספר תפנית יקבלו תעודת הסמכה בתחום.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי מסלול הלימודים יוכלו להשתלב בשוק העבודה הישראלי במגוון תפקידים: ייעוץ ארגוני, ניהול וגיוס כוח אדם, משאבי אנוש, השתתפות בהדרכת תכניות הכשרה לעובדים בארגונים ובמוסדות פרטיים או ציבוריים ועוד.


זאת ועוד, יוכלו הבוגרים להמשיך למסלולי לימוד נוספים במטרה להעמיק את הידע שלהם ולצבור כלים שישרתו אותם בהמשך הקריירה. תחום לימודי המשפטים יכול להיות רלוונטי במיוחד, כמו גם לימודי ייעוץ ארגוני או קורס במנהיגות חברתית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: תפנית | האוניברסיטה הפתוחה - לימודי תעודה, מתאים לך?

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית

כלים שיעזרו לך לבחור