קורס הכשרת יועץ מנטלי למנהיגות והשפעה תפנית האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס הכשרת יועץ מנטלי למנהיגות והשפעה תפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס הכשרת יועץ מנטלי למנהיגות והשפעה בתפנית האוניברסיטה הפתוחה

 

בתפנית, בית הספר למנהלים במערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה מתקיים קורס להכשרת יועצים מנטליים למנהיגות ולהשפעה. בקורס זה ניתן לרכוש ידע וכלים להפיכת הניסיון המקצועי בהובלת אנשים למקצוע מניב, מבוקש ומלא שליחות.


משתתפי הקורס עוברים תהליך תלת שלבי שבו הם מקבלים את ההכשרה כיועצים מנטליים וגם עוברים חוויה אישית משמעותית של בעצמה ובניית הביטחון העצמי והמקצועי. הם יכולים לפתח מיומנויות השפעה, העברת ידע ומסרים שאותן הם יכולים ליישם בעבודתם כיועצים.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת תל אביב

 

תכנית הלימודים


מטרות הקורס כוללות רכישת כלים למנטורינג וייעוץ בדרך להגשמת מטרות ויעדים וכן קבלת הכלים למנהיגות ולהשפעה המבוססים על העברה של מסרים מול יחידים, קבוצות וקהלים. משתתפי הקורס יכולים לבצע חקר עצמי ולדייק את מטרותיהם והדרכים להגשמתן וכן ללמוד כיצד ליצור תהליכים יעילים ומוכווני תוצאות.


התכנית מבוססת על שלושה תהליכי למידה, חקר ורכישת ידע:

 

  • חקר אישי לגילוי העוצמות והחוזקות של המשתתפים ולדיוק של הכיוון והמשמעות האישית
  • שליחות ורכישת כלים למנטורינג, כדי להעביר הלאה את תורת הייעוץ.
  • הקניית יכולות מנהיגות והשפעה כדי לממש באופן פרקטי את החזון ולהניע תהליכים באפן אפקטיבי, תוך התמקדות בעמידה מול קהל, העברת מסרים והשגה של תוצאות.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס 130 שעות, מהן 30 שעות המוקדשות לביצוע של פרקטיקום מעשי.


הקורס מתקיים במתכונת סדנה ובו שיעורים פרונטליים לצד ניתוח אירועים, דיונים כיתתיים, סדנאות פרקטיות והרצאות אורח של מומחים בתחום. כמו כן, המשתתפים מבצעים פרקטיקום שבו הם מלווים נועצים לפי המודלים הנלמדים וכך צוברים ניסיון ומפתחים את מיומנויות הייעוץ.

 

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים:

 

 

  • העברת מסרים
  • הגדלת השפעה
  • הובלה ומיקוד פנימי
  • התראיינות בביטחון
  • ניהול אנרגיה חיובית
  • מנהיגות טרנספורמטיבית
  • ועוד

 

 

סגל הוראה


מנחה הקורס הוא בעל ניסיון בליווי לקוחות ומנטורים בתחום ההצלחה העסקית בארץ ובעולם. הוא מוביל שיטה להתפתחות אישית ומימוש כלים אפקטיביים. כמו כן מרצה ללקוחות פרטיים ולארגונים.


בקורס נכללות גם הרצאות של מרצים אורחים שהם בעלי ניסיון בתחום הייעוץ המנטלי במשק הישראלי.

 

על מוסד הלימוד


בבית הספר למנהלים "תפנית" מתקיימים קורסים נוספים בתחומי הניהול, שבהם יכולים עובדים ומנהלים לפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם ולקדם את הקריירה. לימודי תעודה אלה מותאמים למגמות עכשוויות בשוק העבודה ומשולבים בהם תכנים פרקטיים שיכולים לסייע למשתתפים לצבור ניסיון מעשי בתחום הנלמד.


בין הקורסים המתקיימים במוסד זה נכללים קורס יועצים עסקיים, קורס ניהול פיננסי, קורס דירקטורים, קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס ניהול משא ומתן, קורס פיתוח כישורי ניהול, קורס מיון ואבחון עובדים, קורס ניהול משאבי אנוש ועוד מגוון מסלולים. חלק מן ההכשרות מתקיימות באופן מקוון ומותאמות במיוחד למנהלים שברצונם לרכוש מיומנויות חדשות בתקופת הקורונה.

 

תנאי קבלה


קורס זה מתאים למעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום הייעוץ והאימון המנטלי. הוא מיועד לבוגרי קורסים בתחומי האימון, הנחיית הקבוצות והייעוץ הארגוני. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס יזמים ועצמאיים שברצונם לרכוש מיומנויות לצמיחה אישית ועסקית, וכן מטפלים ומאמנים שברצונם להעשיר את סל הכלים המקצועי שברשותם ליישום בתהליכי התרפיה. נוסף על כך, הקורס יכול להתאים למנהלים ולמנכ"לים שברצונם לעבור תהליך לחיזוק יכולות המנהיגות.

 

תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת יועצים מנטליים למנהיגות ולהשפעה אשר מוענקת על ידי "תפנית" בית הספר למנהלים במערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, בשיתוף עם דורון ליבשטיין. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים ב - 80% מן המפגשים ולקחת בהם חלק פעיל וכן להשלים את הפרקטיקום המעשי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית