תואר שני באקדמית רמת גן

שירות אישי - צור קשר
תואר שני באקדמית רמת גן

תואר שני באקדמית רמת גן

 

מתחילים בפברואר 2021


האקדמית רמת גן מפעילה מסלולי לימוד מגוונים בתחומים מבוקשים בשוק העבודה הישראלי, בהם מקצועות פרא רפואיים, ענפי מערכות המידע, תחום החינוך וענפים ניהוליים שונים. לצד שלל מסלולים לתואר ראשון שמתקיימים במכללה, אפשר ללמוד בה גם בתכניות לתואר שני שדרכן יכולים עובדים בענפים שונים לקדם את הקריירה ולרכוש ידע מעשי שחיוני להתפתחות בתפקידם. בעזרת הכלים והמיומנויות שנרכשים בתואר השני שואפים במוסד הלימוד לסיים לקידום אנשי מקצוע איכותיים שיכולים לקדם תהליכים חברתיים ולפתח את ענפי המשק השונים לעבר יעילות וצמיחה.


התכניות לתואר שני במכללה מתמקדות בכלים ובכישורים שנחוצים לעובדים בשוק העבודה של היום. הן משלבות דוגמאות ומקרים מן התעשייה במטרה לחשוף לסוגיות אקטואליות מעולם התעסוקה. הן כוללות עיסוק בתהליכים ודילמות מחיי היום יום של העובדים ובמקביל חושפות אותם לחידושים ותמורות שצפויים להתחולל בענפים הללו בעתיד הקרוב, במטרה להכין אותם לקראת אתגרי העתיד בתעשייה. חלק מן המסלולים לתואר שני מוכרים גם למטרות הכרה בקידום מקצועי מטעם גורמים ממשלתיים.


מתכונת הלימוד


האקדמית רמת גן מפעילה תכניות לימוד שבאות לסייע לסטודנטים לשלב בין הלימודים לעבודה בנוחות ומאפשרות לסטודנטים להמשיך ולעבוד בזמן התואר השני. רוב התכניות כוללות יום שבועי מרוכז אחד והן נפרשו על פני פרק זמן של כשנתיים.


חלק מן המסלולים משלבים תרגולים מעשיים ודיונים כיתתיים שמאפשרים לסטודנטים להתנסות בפועל בכלים הנלמדים. קורסים מסוימים נלמדים בקבוצות קטנות. בתכנת לתואר שני בייעוץ חינוכי מתקיים גם סמינר פרקטיקום, שבו מתנסים באופן מעשי בייעוץ בבתי ספר.


מסלולי לימוד


אלה הם המסלולים לתואר שני שניתן ללמוד באקדמית רמת גן:


תואר שני בייעוץ חינוכי


תואר שני בייעוץ חינוכי מתמקד בהקנייה של ידע אקדמי וכלים להתמודדות עם אתגרים יום יומיים במערכת החינוך. הסטודנטים לומדים בהרחבה על תחום הרווחה האישית והרווחה המערכתית של מסגרות חינוכיות מגוונות. הם מתוודעים לגישות תיאורטיות, לכלים ייעוציים ולתהליכים בהוראה ומפתחים מיומנויות להבנה ולהערכה של תוצרים במחקר המדעי. במהלך התכנית, יכולים אנשי הוראה לרכוש את הכלים הנחוצים להתקדמות לתפקידי ייעוץ, שבעזרתם הם יכולים להשפיע ולהוביל שינוי במערכת החינוך.


במסגרת תכנית התואר השני בייעוץ חינוכי הסטודנטים יכולים לקחת חלק בהתמחות בהנחיית קבוצות. התמחות זו שמה דגש על הפן היישומי של הנחיית קבוצות ובמהלכה הסטודנטים לומדים לערוך שיתופי פעולה יעילים ופורמים ולקדם דינמיקה קבוצתית אפקטיבית במסגרות בית ספריות. הם מעמיקים בתיאוריות ומתודולוגיות בענף הנחיית הקבוצות, מכירים פעילויות חינוכיות שבהן יש צורך בפעילות קבוצתית ורוכשים מיומנויות להוביל שינוי בתהליכים קבוצתיים. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות מנהיגות ויכולות לכתיבה ויישום של תכניות התערבות קבוצתיות שמותאמות לצורכים של המערכת.

 

נוסף על כך, באקדמית רמת גן מציעים התמחות ייחודית, חדשה ויישומית בתחום הייעוץ למשפחה. הסטודנטים בהתמחות זו יכולים להעמיק, להעשיר ולעדכן את הידע התיאורטי והמתודולוגי שברשותם בתחום הייעוץ למשפחות וכך להעצים את העבודה הייעוצית במרחב המשפחתי. התמחות זו כוללת היכרות עם שלל מבנים משפחתיים בחברה הישראלית בממד רב תרבותי. הסטודנטים מכירים פעילויות חינוכיות שבהן יש נחוצות מיומנויות ייעוץ למשפחות. הסטודנטים רוכשים מיומנויות וכלים לעבודה ייעוצית נכונה ויעילה עם משפחות ועם ילדים. בהתמחות זו התנסות מעשית בה מתרגלים תהליכי ייעוץ למשפחות במסגרת הייעוץ הבית ספרי. הסטודנטים בונים תהליכי עבודה המשותפים לבית הספר ולמשפחה, כשטובתם של הילדים במרכז.

 

 

תואר שני במנהל מערכות בריאות


עובדים בענף הבריאות בתפקידים ניהוליים, בתחום הרפואי או הפרא רפואי שמעוניינים להשתלב כמנהלים בכירים בתחום הבריאות יכולים ללמוד בתואר השני במנהל מערכות בריאות של האקדמית רמת גן. במהלך תכנית זו רוכשים מגון של כלים ומיומנויות שיכולים לסייע למנהלים לקדם ארגונים ומוסדות בריאות ולשפר את התפקוד בהם.


לאורך התכנית לתואר שני, הסטודנטים לומדים על מגוון נושאים שיחד מרכיבים את מערכת הבריאות המודרנית. הם לומדים להתמודד עם משימות ניהוליות מורכבות ובוחנים הבנה מעמיקה של שיטות ניהול שמתאימות לתחום הבריאות.


בין היתר, הם לומדים על שירותים בבתי חולים פרטיים וציבוריים ועל מסגרות טיפול קהילתיות, על צורכים ייחודיים בתחום בריאות הפרט כבסיס לאספקה של שירותי טיפול, על תהליכים אצל מקבלי החלטות להעלאת האפקטיביות של משאבים מוגבלים במערכת הבריאות וכן על צורכים ייחודיים של אוכלוסיות שזכאיות לקבל שירותים שונים, ביניהן קשישים וקבוצות מרקע כלכלי, חברתי ותרבותי שונה.


עבור עובדים בתחומים שונים בעולם הרפואה והבריאות, התואר השני במסלול זה יכול למלא חלק מן הדרישות לקבלת הסמכות מקצועיות ולמטרות קידום מקצועי, בהתאם לדרישות של ההסתדרות הרפואית, משרד הבריאות וגורמים נוספים בתחום הרפואה. בין היתר, יכולים המוסמכים לקבל הכרה להתמחות במינהל רפואי מטעם המועצה המדעי של ההסתדרות הרפואית וכן לקבל הכרה לפטור במדעי יסוד להתמחות רופאים. כמו כן, האגף לבריאות השן מעניק הכרה בתכנית זו כפי שמצוין בתקנות רופאי השיניים. משרד הרווחה והאגף לטיפול בזקן מכירים בתכנית לצורך התמחות וקידום בענף הגרונטולוגיה.

למידע נוסף לחצו: האקדמית רמת גן
עוד מסלולי לימוד - האקדמית רמת גן