תואר שני בטכנולוגיות למידה דיגיטלית באקדמית רמת גן

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בטכנולוגיות למידה דיגיטלית באקדמית רמת גן

תואר שני בטכנולוגיות למידה דיגיטלית MA באקדמית רמת גן

 

משבר הקורונה הביא לשינוי משמעותי באופן שבו אנשים לומדים, למידה מרחוק ולימוד משולב טכנולוגיות הפכו למרכיב חשוב בתהליך ההוראה והלמידה. ענף דינמי זה רק ממשיך לצמוח ולהתפתח, כאשר הדרישה לפתרונות חדשניים ולמומחים הבקיאים בתהליכי ההוראה הולכת ועולה. מומחים אלה נחוצים הן בבתי ספר והן בארגונים ומוסדות שבהם מתקיימת הדרכת עובדים, בסקטור הציבורי והפרטי.


באקדמית רמת גן ניתן למצוא תכנית לתואר שני בטכנולוגיות למידה דיגיטלית, מסלול שבו ניתן לרכוש ידע וכלים לפיתוח של דרכים חדשניות ללמידה ולהוראה, שבהן משולבות טכנולוגיות מתקדמות. מוסמכי התכנית מקבלים הכשרה כמומחים לפדגוגיות חדשניות וטכנולוגיות למידה דיגיטליות, מה שפותח בפניהם שלל אפשרויות להשתלבות במערכת החינוך ובעולם הארגוני והעסקי. מסלול זה יכול לסייע לעוסקים בענפי ההוראה, ההדרכה ופיתוח הטכנולוגיה להרחיב את סל הכלים המקצועי ולפתח את הקריירה בענף מבוקש.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו לתואר שני לומדים על עקרונות מתקדמים להוראה וללמידה בסביבה טכנולוגית. הם נחשפים ליישומים דיגיטליים שונים להוראה ולמודלים בתחום הלמידה מרחוק. כמו כן, הם לומדים על תהליכי היישום וההטמעה של טכנולוגיות אלה במערכת החינוך ובמערכי הדרכה בעולם הארגוני, תוך דיון במגמה ההולכת וגוברת של מעבר ללמידה מקוונת והצורך לנגישות וזמינות הלימוד.


לאורך התואר, דנים הסטודנטים בדרכים לניצול הטכנולוגיות לצורך מיצוי הפוטנציאל הפדגוגי ובוחנים דרכים להתאמה של פתרונות שונים ללמידה מקוונת. במקביל הם לומדים כיצד לאפיין צורכים בשטח ולפתח סביבות לימוד דיגיטליות חדשניות. נוסף על כך, נלמדים עקרונות בהובלת מדיניות וניהול של סביבות הלמידה, וכן נרכשים כלים מחקריים לניתוח מגמות במערכת החינוך ובמוסדות ציבוריים ופרטיים שבהם מתבססים על הדרכת עובדים ועל למידה ארגונית.

 

מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני נפרשת על פני שנתיים וכוללת חמישה סמסטרים. התואר מותאם למעוניינים לשלב בין לימודים ועבודה, מתקיימים שני מפגשים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים בתכנית נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

  • ממשקי אדם ומחשב
  • מודלים בלמידה מרחוק
  • פיתוח חשיבה יצירתית וביקורתית
  • עקרונות הוראה בסביבה טכנולוגית
  • יישומי טכנולוגיות על ידי מורים ותלמידים
  • חדשנות פדגוגית והטמעת טכנולוגיית תקשוב
  • טכנולוגיות מותאמות לתלמידים עם צרכים מיוחדים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באקדמית רמת גן ניתן למצוא מסלולים נוספים לתואר מוסמך. בין היתר מתקיים תואר שני בייעוץ חינוכי, מסלול תואר שני בחינוך שבו מכשירים יועצים בתחום הרווחה האישית והמערכתית במערכת החינוך, כאשר הסטודנטים יכולים לבחור גם בהתמחות ייעוץ למשפחות. במוסד הלימוד נערך גם תואר שני במנהל מערכות בריאות שבו ניתן לרכוש ידע לקידום קריירה במערכת הבריאות הישראלית. כמו כן, נלמדים בו מסלולים מגוונים לתואר ראשון. בתכניות הלימוד במוסד זה מושם דגש על התאמה לצורכים של אנשים עובדים ומרבית התכניות מתאימות לשילוב בין לימודים וקריירה. הסטודנטים יכולים להרחיב את הידע שברשותם וכך לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולפתוח דלת להזדמנויות חדשות.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים לתואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, יש צורך בהצגת קורות חיים המעידים על זיקה לענף, ניסיון וידע בתחום טכנולוגיות הלמידה. המועמדים עוברים גם ראיון אישי שבו נבדקת התאמתם למסלול.


התואר יכול להתאים למגוון של קהלי יעד. בין היתר הוא מתאים לאנשי הוראה וחינוך שמעוניינים לפתח את הידע המקצועי ולהכיר יישומי חדשנות בהוראה; למדריכים ומנהלי הדרכה בארגונים תעשייתיים, פיננסיים, ארגוני שירות ותקשורת וארגונים ממשלתיים; מנהלים בתחום מערכות המידע שברצונם לרכוש ידע בלמידה דיגיטלית; ויזמים בתחום הלמידה הדיגיטלית שברצונם להרחיב את הידע בענף.

 

תעודה


סטודנטים העומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבל תואר שני MA בטכנולוגיות למידה דיגיטלית המוענק על ידי האקדמית רמת גן. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

למידע נוסף לחצו: האקדמית רמת גן
עוד מסלולי לימוד - האקדמית רמת גן