מכינה 30+ במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
מכינה 30+ במכללה האקדמית תל חי

מכינה 30+ במכללה האקדמית תל חי - מכינה לגיל 30 ומעלה


לקראת הלימודים באקדמיה


הכניסה בשערי האקדמיה היא שאיפתם של אנשים רבים, אך מסיבות שונות יש מי שניגשים ללימודים רק אחרי גיל שלושים. מועמדים אלה לא תמיד עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים ללימודים לתואר הראשון, שכוללים בדרך כלל תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה, ציון בפסיכומטרי ומרכיבים נוספים. עבור מועמדים אלה נועדה מכינה 30+, תכנית מכינה שמותאמת לצורכים של מועמדים מעל גיל שלושים אשר מציעה להם לפתח מיומנויות אקדמיות ולהשלים פערים בדרך לקבלה ללימודים.


במכללה האקדמית תל חי פועלות מכינות קדם אקדמיות שונות וביניהן גם מכינה 30+. מסלול מכינה זה מיועד לבני שלושים ומעלה אשר ברצונם להתקבל ללימודים האקדמיים במקצועות מדעי החברה במכללה האקדמית תל חי. מכינה 30+ מציעה מגוון רחב של כלים שיכולים לסייע למועמדים ללימודים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ובמקביל לעזור להם לבנות מיומנויות למידה חשובות שיכולות לסייע להם בהמשך דרכם האקדמית כסטודנטים. המכינה מציעה לסטודנטים מגוון אפיקי סיוע והכוונה במטרה להעניק להם מעטפת תומכת בדרך להפיכתם לסטודנטים במכללה.


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים במכינה זו, הסטודנטים רוכשים ידע בתחומי יסוד שחשובים להמשך הלימודים האקדמיים. הם צוברים ידע וכלים בענפים כגון מתמטיקה, השפה האנגלית, שימוש ביישומי מחשב ומשטר מדינת ישראל. נוסף על כך, הם לומדים לפתח מיומנויות אקדמיות והרגלי למידה נכונים שמותאמים לתארים אקדמיים ומאפשרים התמודדות יעילה ונכונה עם חומרי לימוד משלל סוגים.


מתכונת הלימוד


מכינה 30+ של המכללה האקדמית תל חי נפרשת על פני סמסטר אחד. היא נפתחת בשני מועדים במהלך השנה, במועד הסתיו בחודש אוקטובר, או במועד הקיץ בחודש מאי. השיעורים במכינה מתקיים בדרך כלל בשעות הערב.


במהלך המכינה, הסטודנטים זוכים לליווי ולסיוע אישי מצד סגל המרצים. סטודנטים עם לקויות למידה יכולים לקבל סיוע ייעודי בנושא זה מטעם סגל המכינה. במכינה פועלים מרכזי למידה, תגבורים וסדנאות לסטודנטים שזקוקים לכך, המאפשרים התמודדות עם קשיים ובעיות במהלך הלמידה.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במסגרת מכינה 30+ כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

  • יישומי מחשב
  • אנגלית למתחילים
  • מתמטיקה בסיסית
  • מיומנויות אקדמיות
  • משטר מדינת ישראל    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכינה האקדמית של המכללה האקדמית תל חי נוסדה בשנת 1976. היא שואפת להכשיר את הסטודנטים לקראת לימודים אקדמיים וכך הגביר את הנגישות לעולם ההשכלה הגבוהה בקרב מגוון של אוכלוסיות. המכינה מפעילה מסלולי לימוד שונים, אשר באים לכוון את הסטודנטים לאפיקים מגוונים בלימודים האקדמיים. בין המסלולים שניתן ללמוד בהם אפשר למצוא מכינה ייעודית למדעי החברה, מכינה ייעודית לכלכלה וניהול, מכינה ייעודית למדעי המחשב, מכינה לעברית, מכינה למועמדים עם לקויות למידה, מכינה חיזוק במתמטיקה, מכינה מרוכזת במדעים וכן קורס הכנה במתמטיקה שמתאים למועמדים ללימודי כלכלה וניהול. באמצעות מסלולים מגוונים אלה המועמדים יכולים להשתלב במסלולים שמתאימים לצורכיהם ולקבל הכנה מיטבית לקראת המשך הלימודים. בוגרים רבים של המכינות במכללה האקדמית תל חי משתלבים במסלולי הלימודים האקדמיים של המכללה לתואר ראשון, במגוון של מקצועות.


במכללה אפשר ללמוד במגוון של חוגים ומסלולים במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח והפקולטה למדעים ולטכנולוגיה. בין היתר מתקיימים לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי החי, לימודי שירותי אנוש, לימודי כלכלה וניהול ולימודים רב תחומיים. כמו כן המכללה עורכת תכניות שונות לתואר שני אשר מאפשרות להרחיב ולהעמיק את מיומנויות המחקר שלהם. מוסד הלימוד מציע מלגות שונות לסטודנטים, אלה מוענקות על סמך הצטיינות לימודית, צורך סוציו אקונומי, לקיחת חלק בפרויקטים חברתיים וקהילתיים של המכללה ומרכיבים נוספים.


תנאי קבלה


מכינה זו מיועדת למועמדים מעל גיל 30, שמעוניינים להתקבל ללימודים בפקולטה למדעי החברה של המכללה האקדמית תל חי אך אינם עומדים בדרישות הנחוצות לשם כך. במסגרת תנאי הקבלה למכינה, עליהם להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל חובות המכינה מוענקת תעודת סיום מכינה מטעם המכללה האקדמית תל חי. תעודה זו מחליפה את תעודת הבגרות לצורכי קבלה ללימודים במסלולים שונים לתואר ראשון בפקולטה למדעי החברה של המכללה האקדמית תל חי בלבד (המכינה איננה מאפשרת קבלה למוסדות לימוד אחרים). יש לציין כי הקבלה לחוגים השונים תלויה במרכיבים נוספים, בהתאם לדרישות החוגיות של כל אחת מתכניות הלימוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי