מכינה 30+ במכללה האקדמית כנרת

שירות אישי - צור קשר
מכינה 30+ במכללה האקדמית כנרת

מכינה לגילאי 30+ במכללה האקדמית כנרת

 

במכללה האקדמית כנרת מתקיימת תכנית מכינה 30+, שבה יכולים מועמדים מעל גיל 30 לשפר את סיכויי קבלתם למגוון מסלולי לימודים לתואר ראשון במכללה זו. הישגיהם של הסטודנטים במכינה יכולים להחליף את הציונים בתעודת הבגרות, למועמדים הזקוקים לכך.


במוסד הלימוד מאמינים בשוויון הזדמנויות בקבלה להשכלה גבוהה וכך שואפים לאפשר לסטודנטים לרכוש את הכלים הנדרשים להמשך הלימודים האקדמיים, בדרך להשתלבות בתואר הראשון ולפיתוח קריירה בענפים מבוקשים. צוות המכינה תומך בסטודנטים במהלך הלימודים במכינה ומציע סיוע וייעוץ לימודי, מערך סיוע זה מותאם לצורכיהם של הסטודנטים ולאתגרים שהם עשויים להיתקל בהם במהלך לימודיהם במכינה.

 

תכנית הלימודים


במהלך מכינה 30+ של המכללה האקדמית כנרת, מקבלים הסטודנטים הכנה ממוקדת לקראת המשך הלימודים לתואר ראשון. הם לומדים סוגיות יסוד בתחומים החשובים לסטודנטים בתחומים השונים ובמקביל מפתחים מיומנויות אקדמיות ואישיות החיוניות לסטודנטים לתואר הראשון.


בין המקצועות הנלמדים במהלך המכינה נכללים אנגלית, הבעה עברית, מחשבת ישראל וכן ענפים מדעיים כגון מתמטיקה וסטטיסטיקה. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים כיצד לבנות אסטרטגיות למידה ולהתמודד עם סוגי טקסטים שונים בעולם האקדמי.


מתכונת הלימוד


מכינה 30+ נפרשת על פני סמסטר אחד, השיעורים בה מתקיימים בשעות הערב פעמיים במהלך השבוע, באופן המותאם לשילוב עם עבודה.


במכינה נכללים מגוון של תגבורים ותרגולים, מתוך מטרה לאפשר לסטודנטים לקבל הכנה מקיפה וממוקדת לקראת המשך לימודיהם באופן המותאם לצורכיהם. הסטודנטים יכולים להסתייע גם במערכי חונכות אישית, בשיעורי עזר ובתגבורים אישיים. בעזרת סיוע פרטני זה הם יכולים להתמודד עם קשיים שעולים במהלך הלמידה ולפתח מיומנויות למידה אישיות.


סטודנטים במכינות יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון לחיילים המשוחררים כמו כן, באפשרותם לקבל מלגות שונות, בהן לחיילים משוחררים. מלגות אלה מוענקות לזכאים העומדים בתנאים והן ניתנות בנוסף למימוש הפיקדון.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית כנרת ניתן ללמוד במסלולי מכינה נוספים, בהם מכינה ייעודית ללימודי הנדסה, מכינה ייעודית למדעי הרוח והחברה ומסלול קדם ייעודי, שבו ניתן לקבל הכנה לקראת לימודים במכינות השונות. תכניות המכינה הקדם אקדמית של מכללת כנרת פועלות זה למעלה מ - 25 שנים ולומדים בהן סטודנטים ממגוון רחב של אוכלוסיות וקבוצות גיל. מטרת העל של מסלולי המכינה היא לספק לסטודנטים את מכלול הכלים הנדרשים לשיפור סיכויי קבלתם למסלולים מבוקשים.


במכללה פועלים בית הספר להנדסה ובית הספר למדעי החברה, שבהם ניתן לקחת חלק במגוון של מסלולים לתואר ראשון. בין התכניות המתקיימות בה ניתן למנות לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת אנרגיית גז ונפט, לימודי ארץ ישראל, לימודי ניהול משאבי אנוש, תואר ראשון דו חוגי בתקשורת וניהול תיירות, ועוד. כמו כן ניתן ללמוד במכללה בתכניות לתואר שני. בתכניות הלימוד השונות במכללה שמים דגש על הקנייה של כלים פרקטיים להשתלבות במגוון תפקידים מבוקשים תוך הכנת הסטודנטים לקראת אתגרים עכשוויים במשק.


תנאי קבלה וקהל יעד


מסלול מכינה זה מיועד למועמדים שגילם 30 ומעלה שברצונם לשפר את סיכוייהם לקבלה למסלולי לימודים שונים במכללה האקדמית כנרת. יכולים ללמוד במכינה הן מועמדים שאין ברשותם תעודת בגרות והן מועמדים בעלי תעודת בגרות שממוצע הציונים בה נמוך מן הסף המבוקש לקבלה ללימודים במכללה האקדמית כנרת.

 


תעודה והמשך לימודים


עם תום הלימודים במכינה, סטודנטים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת סיום מכינה מטעם המכללה האקדמית כנרת. לאחר מכן הבוגרים יכולים להמשיך ללימודים בחוגים שונים במכללה האקדמית כנרת, חשוב להדגיש כי עליהם לעמוד בכל יתר הדרישות המוצבות בחוג לצורך קבלה. מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימודים לצורך קבלת המידע המדויק לגבי תנאי הקבלה לתואר הראשון.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית כנרת