רוצה פרטים על מכינה או השלמת בגרויות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שיפור בגרות או מכינה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה או השלמת בגרויות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השלמת בגרויות או מכינה - מה כדאי?


בוחרים בדרך המתאימה לכם להגיע ללימודים


הקבלה ללימודים האקדמיים היא צעד חשוב בדרך לרכוש כלים לקראת פיתוח הקריירה. אולם לא תמיד יש בידי המועמדים את כל התנאים שדרושים כדי להתקבל ללימודים. למי שלא מחזיקים בתעודת בגרות מלאה, או מי שצריכים לשפר את הציונים מוצעים פתרונות שונים שבאים לסייע להם להגדיל את סיכויי הקבלה ללימודים.


המועמדים יכולים לבחור בין כמה אפשרויות. אפשר ללמוד במסלול מכינה קדם אקדמית, תכנית שמציעה לרכוש מיומנויות אקדמיות, אשר מחליפה את תעודת הבגרות ונערכת במוסדות האקדמיים עצמם. לחלופין אפשר לבחור לשפר ולהשלים בגרויות בקורסים להכנה לבגרות במכוני ההכנה הפרטיים השונים. לכל אפשרות היתרונות והחסרונות שלה, חשוב מאוד להתאים את המסלול לצורכים האישיים ולבחור בהתאם, כדי ללמוד במסלול היעיל ביותר ולהגיע מהר ככל שאפשר ללימודים שתמיד חלמנו עליהם.

 

 

  מכינה קדם אקדמית השלמת בגרויות
למי מתאים קיימים סוגים רבים ושונים של מכינות, שבאות לענות על צורכים ספציפיים של מועמדים ללימודים. חלקן מיועדות לבעלי בגרות חלקית שצריכים להשלים את הבגרויות החסרות או ידע מקביל. מכינות אחרות מתאימות לבעלי תעודת בגרות מלאה שצריכים לשפר את הממוצע שלהם בתעודת הבגרות. ישנן גם מכינות שמחליפות את תעודת הבגרות. כמו כן, חלק מהמוסדות מציעים מכינות ייעודיות שמאפשרות הכנה קצרה וממוקדת למסלול לימודים מסוים, כגון מכינה ייעודית להנדסה, מכינה ייעודית למדעי הטבע או מכינה ייעודית לחינוך. נוסף על כך, קיימות מכינות למועמדים מעל גיל 30 שמעוניינים להתקבל ללימודים, המכונות מכינות 30+. התכניות להשלמת בגרויות מתאימות הן למי שאין בידיהם תעודת בגרות מלאה (בעלי בגרות חלקית) ורוצים להשלים את היחידות החסרות והן לבעלי בגרות מלאה שרוצים להעלות את הממוצע כדי לשפר את סיכויי הקבלה. מכוני ההכנה לבגרות מציעים גם קורסי הכנה למקצועות בחירה, כגון הכנה לבגרות בפיזיקה או הכנה לבגרות בכימיה, שמתאימות במיוחד למי שחסרים להם תנאים ספציפיים לקבלה למסלולי לימוד ריאליים, כגון לימודי הנדסה.
משך הלימודים

אורך המכינה משתנה ממסלול למסלול. ישנם מסלולי מכינה שנתית, שנפרשים על פני שני סמסטרים וישנם מסלולים קצרים יותר, כגון מכינה סמסטריאלית שאורכה הוא בדרך כלל בין שלושה לארבעה חודשים או מכינת השלמה שאורכת בין חודש לחודשיים.


במכינה הקדם אקדמית (מכינה שנתית) מערכת השעות היא בדרך כלל קבועה ולא ניתנת לשינוי. הקורסים מתקיימים לרוב בארבעה או חמישה ימי לימוד מלאים בשבוע. המכינות הקצרות יותר נוטות להיות גמישות יותר מבחינת לוחות הזמנים.

משך הלימוד להשלמת בגרויות תלוי בצורכים של התלמידים ובכמות היחידות שעליהם להשלים. ניתן ללמוד בקורס הכנה למקצוע בודד שאורכו בדרך כלל בין שלושה לארבעה חודשים. בתכניות להשלמת תעודת בגרות מלאה אורך הלימוד הוא ארוך יותר ויכול להתפרש על פני כשנה. חלק ממכוני ההכנה לבגרות מציעים מסלולים גמישים לאנשים עובדים, במסגרת השלמת בגרויות בערב, לצד התכניות ללימודי יום.
תכנים במכינה קדם אקדמית נלמדים מקצועות בסיס לקראת הלימודים האקדמיים כגון מתמטיקה, אנגלית ויישומי מחשב וכן מיומנויות למידה אקדמיות. במכינה ייעודית נלמדים גם קורסים בתחום הספציפי של התואר כגון פיזיקה, חינוך וכדומה. הקורסים מתמקדים בהכנה לקראת בחינות הבגרות לפי תכנית משרד החינוך. התלמידים מתרגלים את המיומנויות הנדרשות למעבר בחינת הבגרות דרך פתרון של סימולציות ובחינות משנים קודמות.
תנאי קבלה במכינה הקדם אקדמית המועמדים נדרשים להציג ציון בפסיכומטרי (הרף הנדרש משתנה בין המסלולים והמוסדות השונים) או ציון במבחן מימ"ד. חלק מהמוסדות עורכים מבחני כניסה פנימיים באנגלית, במתמטיקה ובעברית. תנאי הקבלה למכינה במסלולים הקצרים יותר, ובייחוד במכינה ייעודית, יכולים לכלול דרישה לבגרות מלאה ולהישגים ספציפיים בבגרות במתמטיקה. רוב מכוני ההכנה אינם מציבים תנאי קבלה כלשהם כדי ללמוד בקורסי השלמת הבגרויות. הם מתאימים גם לחסרי תעודת בגרות ואינם מסתמכים על הציון בבגרות במסגרת הקבלה.
מימון ומלגות מוסדות לימוד רבים מציעים מלגות לתלמידי המכינה. אלה כוללות מלגות של הקרן להכוונת חיילים משוחררים, מלגות מטעם משרד החינוך, מלגות לעולים מטעם משרד הקליטה וכן מלגות פנימיות של המוסדות עצמם. לחיילים משוחררים שלא קיבלו מלגה יש אפשרות ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי, במכינות המוכרות לצורך כך. תלמידים במכוני ההכנה לבגרות יכולים לממן את הקורסים באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים, חלק מן המוסדות גם מציעים מלגות לבגרות על ידי פנימיות לתלמידים.
היכן לומדים מוסדות לימוד רבים מציעים מכינות קדם אקדמיות, אלה כוללים מכללות ואוניברסיטאות. המכינות פזורות ברחבי הארץ וכך ניתן לבחור במכינה קרובה לאזור המגורים, בין אם מדובר במכינה בצפון, מכינה בדרום, מכינה בירושלים או מכינה באזור תל אביב והמרכז. קורסים להשלמת בגרויות מתקיימים במכוני הכנה פרטיים רבים, רוב המכונים מפעילים שלוחות בכל הארץ. בחלק מהמקרים, אפשר ללמוד בקורסים להשלמת בגרויות במסגרת מכינות של מוסדות אקדמיים, כגון חלק מהאוניברסיטאות והמכללות.
המשך ללימודים כדי להתקבל ללימודים האקדמיים בתום המכינה יש לעמוד ברוב המקרים בממוצע ציונים גבוה שדורש מוסד הלימוד. הקבלה מותנית במקרים רבים גם בעמידה בתנאים נוספים של החוג, כמו ציון פסיכומטרי ומבחנים פנימיים נוספים. חשוב להביא בחשבון כי חלק מן המכינות אינן מוכרות בכל מוסדות הלימוד ויש לוודא כי המוסד אליו מעוניינים להתקבל מכיר במכינה המסוימת. לאחר השלמת הבגרויות לתעודת בגרות מלאה בממוצע הנדרש, על המועמדים לעמוד במקרים רבים גם בדרישות לציון פסיכומטרי ולחובות קבלה נוספות כפי שדורש כל מוסד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה או השלמת בגרויות?

רוצה לדעת יותר על מכינה או השלמת בגרויות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מכינה או השלמת בגרויות
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

שאלות הגולשים בנושא
תואר ראשון בגיל 50 ללא תעודת בגרות
משתחרר מהצבא - אין בגרות ושנות לימוד
לימודי סיעוד ללא בגרות
העברת ציוני הבגרות לאוניברסיטה
קבלה למכללות ללא תעודת בגרות
מנהל מערכות בריאות - ציוני בגרות נדרשים
לימודי רפואה בגיל מאוחר וללא בגרות
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!