מכינה טכנולוגית באורט סינגאלובסקי תל אביב

שירות אישי - צור קשר
מכינה טכנולוגית באורט סינגאלובסקי תל אביב

מכינה טכנולוגית להנדסאים - אורט סינגאלובסקי תל אביב

 

הקבלה ללימודי הנדסאים מתקיימת על סמך מספר קריטריונים, כגון תעודת בגרות מלאה או ציונים מתאימים במקצועות שונים בבגרות, כגון בגרות במתמטיקה, בגרות באנגלית ומקצועות נוספים. תנאים אלה נקבעים על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים, שהוא הגוף האחראי על הסמכת הנדסאים בישראל.


מועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודים יכולים לשפר את סיכויי קבלתם דרך לימודים במכינה טכנולוגית. זהו מסלול מכינה ייעודי המתאים למועמדים ללימודי הנדסאים ומכין אותם לקראת המשך דרכם בלימודים הטכנולוגיים.


תושבי תל אביב המעוניינים להשלים פערים ולהתכונן לקבלה ללימודי ההנדסאי יכולים ללמוד במכינה הטכנולוגית המתקיימת במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב. מסגרת לימודים זו מאפשרת השלמה של תנאי הקבלה הנדרשים למועמדים לצורך הקבלה ללימודי ההנדסאים, תוך מתן מעטפת לימודית תומכת לסטודנטים.

 

תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים במכינה הטכנולוגית במכללת אורט סינגאלובסקי, המועמדים רוכשים בסיס ידע טכנולוגי וכלים במקצועות יסוד החיוניים ללימודי ההנדסאי. התכנית גם מכינה את הסטודנטים לקראת לימודי ההנדסאים דרך פיתוח כישורי למידה והתמודדות עם אתגרים לימודיים.


מקצועות הלימוד הנכללים במכינה זו כוללים - מתמטיקה, אנגלית ועברית. מקצועות אלה נלמדים ברמה המקבילה למבחני הבגרות הנדרשים במסגרת תנאי הקבלה להנדסאים. כמו כן, נכללים שיעורים בתחום מיומנויות הלמידה.

 

מתכונת הלימוד


בהתאם להנחיות מה"ט, היקף המכינה הטכנולוגית הוא 660 שעות לימוד. היא נפרשת על פני פרק זמן של כשני סמסטרים. במהלכה הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וכן בהכנות לקראת מבחני הגמר בתחומים הנלמדים.

 

על מוסד הלימוד


במכללת אורט סינגאלובסקי שבתל אביב מתקיימות שלל תכניות ללימודי הנדסאים, שאליהן יכולים להמשיך בוגרי המכינה שעומדים בכל התנאים. בין התכניות הללו נכללים לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, לימודי הנדסאי תוכנה ומסלולים נוספים. תכניות אלה מותאמות לדרישות מה"ט, רובן מתקיימות בתכנית לימודים משולבת שאורכה שלוש שנים, או בתכניות לימודי יום שאורכן כשנתיים. ניתן ללמוד במכללה גם בתכניות לימודי ההנדסאים במסגרת העתודה הטכנולוגית, מסלול המכין בוגרי י"ב לקראת תפקידים במערך הטכנולוגי של צה"ל בענפים כגן חשמל, תוכנה, אלקטרוניקה וענפים נוספים.


במוסד הלימוד שואפים להכשיר את הסטודנטים להשתלב במבחר תפקידים מבוקשים בתעשייה הטכנולוגית. כדי לסייע להם בהשתלבותם המקצועית, משלבים בתכניות הלימודים השונות תכנים פרקטיים כגון פרויקטים מעשיים, סדנאות, עבודה מעשית במעבדות וסיורים לימודיים, דרכם ניתן להיחשף בפועל לתהליכים ושיטות מן התעשייה.

 

תנאי קבלה


המכינה הטכנולוגית מיועדת למועמדים ללימודי הנדסאים במסלולים השונים, שאינם עומדים בתנאי הקבלה להנדסאים כפי שאלה מוכתבים על ידי מה"ט. כדי להתקבל למכינה, על המועמדים להיות בוגרי 11 שנות לימוד או 12 שנות לימוד ממוסדות המוכרים על ידי משרד החינוך.


במכינה יכולים ללמוד סטודנטים שאין ברשותם ציון עובר באחד מבין המקצועות הנלמדים. באפשרות מועמדים אלה ללמוד רק את המקצוע החסר להם מבלי ללמוד את המקצועות הנוספים הנכללים בתכנית, וכך להשלים את הפערים בתנאי הקבלה ללימודים. המכינה מתאימה גם למעוניינים להשלים את דרישות הקבלה בכל המקצועות הנלמדים.


תעודה


בתום המכינה, הסטודנטים צריכים לגשת למספר מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מה"ט. הבחינות מתקיימות בנושאים הנלמדים במכינה - מתמטיקה, עברית ואנגלית. מי שעוברים הצלחה את הבחינות מקבלים תעודת גמר מכינה המוענקת על ידי מה"ט.


בעזרת מכינה זו, יכולים הבוגרים להתקבל ללימודי ההנדסאים המתקיימים באורט סינגאלובסקי ובמוסדות נוספים ללימודים טכנולוגיים. יש להדגיש כי המועמדים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה המלאים כפי שדורשים מה"ט ומוסד הלימוד, גם מעבר לסיום מוצלח של המכינה. בחלק ממסלולי הלימוד על המועמדים לעבור בחינות מיון או ראיונות, או לעמוד בחובות נוספים. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב