הסבת אקדמאים להוראת קולנוע במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת קולנוע במכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים להוראת קולנוע במכללה האקדמית בית ברל


לוח, גיר, מצלמה ומסך


בתקופה של מהפכה במדיה ושל צמיחתם של ערוצי תקשורת חדשניים ופורצי דרך, מערכת החינוך יכולה לעשות שימוש בכלים הללו כדי לקדם תהליכי הוראה בבתי הספר. מורים לקולנוע יכולים לשמש מתווכים לעולם המדיה עבור התלמידים שלהם ולהטמיע בהם את התשוקה ליצירה ולחקר העולם שסביבם, דרך המצלמה והמסך. במערכת החינוך שואפים להכשיר יוצרים אקדמאים לתפקידי הוראה, כדי שיוכלו להעביר מן הניסיון שלהם בתעשייה לדור הצעיר.


קולנוענים ויוצרים בתחומי המדיה שמעוניינים בקריירה שיש בה שליחות יכולים ללמוד בתכנית להסבת אקדמאים להוראת קולנוע של המכללה האקדמית בית ברל. המסלול להסבת אקדמאים מאפשר ליוצרים לרכוש את הידע וההסמכה הנדרשים בתחום החינוך, בעזרתם יוכלו להשתלב במערכת החינוך כמורים לקולנוע. זהו מסלול רב גילי שמכשיר מורים לכיתות א' - י"ב ומספק להם את הכלים להנחלת אהבת הקולנוע והיצירה לצעירים.


תכנית הלימודים


מסלול זה עוסק במגוון ההיבטים הדידקטיים, הפדגוגיים והמעשיים שדרושים למורים לקולנוע. המשתתפים מפתחים את המיומנויות המקצועיות שברשותם בתחום החינוך והם לומדים כיצד להעביר מושגים ותהליכים בתחום הקולנוע והמדיה לתלמידים בשכבות גיל שונות. הם גם סוקרים את תהליכי ההתפתחות של תלמידים מבחינה חברתית, רגשית ותרבותית ומתוודעים לתפקיד הקולנוע בחייהם של צעירים היום. הם גם רוכשים ידע בתכנון תכניות לימוד ובבניית מערכי שיעור משמעותיים ויצירתיים בקולנוע שמותאמים לצורכים של כיתות הטרוגניות.

 


מתכונת הלימוד


תכנית הסבת האקדמאים להוראה במסלול זה נפרשת על פני כשנה אחת. שיעורים עיוניים מתקיימים ביום שבועי מלא אחד, יום נוסף בשבוע מוקדש להתנסות מעשית בהוראה. מורים מנוסים שברשותם שלוש שנות ניסיון לפחות בהוראה יכולים ללמוד בהתנסות בהיקף מצומצם יותר בהתאם לנתונים המקצועיים שלהם. חלק מן הקורסים בתכנית מתקיימים באופן מקוון.


ההתנסות המעשית שנכללת בתכנית זו מאפשרת לאקדמאים לתרגל בפועל את הכלים להוראת קולנוע בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים. הם מתנסים בהוראה פעילה, בלמידה בקבוצות ולוקחים חלק בקבוצות חקר ולמידה בבתי הספר ובמכללה. את ההתנסות מלווה תמיכה של מדריכים פדגוגיים בבתי הספר שמסייעים לאקדמאים בעת ההוראה, בתכנון מערכי השיעור ובמתן משוב על עבודתם בכיתות.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בית ברל ניתן למצוא מבחר תכניות להסבת אקדמאים להוראה, לצד התכניות לתואר ראשון בחינוך, תואר שני בחינוך ולימודי תעודה. תכניות אלה מתקיימות במסלולים שונים כגון המסלול להסבה לגיל הרך, הסבה לבית הספר היסודי, הסבה לחינוך המיוחד או הסבה לחינוך העל יסודי.


האקדמאים במסלולי ההסבה יכולים לבחור מתוך שלל מקצועות התמחות, בהתאם לרקע הקודם שלהם באקדמיה או לפי המקצוע אותו הם מעוניינים ללמד בבתי הספר. ניתן להתמחות בין היתר בתכניות הסבת אקדמאים להוראת אמנות, הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה, הסבת אקדמאים להוראת אזרחות, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת תרבות ישראל והתמחויות נוספות. בחלק מן התכניות יכולים אקדמאים מצטיינים במיוחד ללמוד במסלול מקוצר ולהיעזר במלגות לימוד.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לאקדמאים בתחומי הקולנוע והמדיה, שמעוניינים להשתלב בתחום החינוך. הוא מיועד גם למורים אקדמאים, שמעוניינים להרחיב את הסמכתם לתחום הקולנוע. כדי להתקבל, יש צורך בתואר ראשון בקולנוע או בענפים משיקים בממוצע ציונים של לפחות 75. המועמדים עוברים גם ראיון אישי לבחינת התאמתם למסלול. מועמדים שאין ברשותם רקע עיוני ומעשי בתחום הקולנוע נדרשים לבצע השלמות בהיקף שנקבע על ידי מוסד הלימוד.


תעודה


למשתתפים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות במסלול ניתנת תעודת הוראה מטעם המכללה האקדמית בית ברל. יש לציין כי כדי לזכות ברישיון ההוראה יש צורך להשלים שנת סטאז' בהוראה ולעמוד בחובות נוספים כפי שדורש משרד החינוך.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל