תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות משפחה במכללת תל חי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות משפחה במכללת תל חי

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה במכללה האקדמית תל חי

 

עוזרים למשפחה

 

המשפחה היא הקשר האנושי הראשון שלנו, ההורים מספקים את הצרכים הפיזיים והרגשיים מהרגע הראשון והאחים מספקים את היחסים החברתיים ואת ההתמודדויות עם קונפליקטים בין אנשים. התא המשפחתי מלווה אותנו לאורך כל החיים ומשפיע עלינו בין שנרצה בכך ובין שלא. משפחות רבות מתמודדות עם משברים או שיש להם צרכים מיוחדים והם נזקקים לעזרה של איש חיצוני אשר יכול לסייע להם הן מהיבט הרווחה והן מהיבט הנפשי והרגשי.

 

עובדים סוציאליים המתמחים בתחום המשפחה לוקחים על עצמם את התפקיד המאתגר ובעל החשיבות של סיוע ומתן עזרה למשפחות במצבים שונים הנזקקים לתמיכה של איש מקצוע. להם הכלים הטיפוליים והחברתיים לעזור להם להתמודד עם מצבי המשבר ולהחזיר את המשפחה לתלם, הן כיחידה אחת והן את הפרטים שבה.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה במכללה האקדמית תל חי לומדים על המודלים השונים להתערבות בזוג ובמשפחה. הסטודנטים לומדים על הגישות הטיפוליות המותאמות למצבים המשפחתיים השונים – הורים, ילדים ומשפחה כיחידה אחת.

 

תכנית התואר השני בעבודה סוציאלית מכשירה את הסטודנטים על התפקידים השונים הקיימים ביחידה המשפחתית, על מערכות היחסים בין הפרטים שביחידה ועל ההשפעות שיש להם אחד על השני. כמו כן, הם לומדים על ההתמודדויות שמשפחה עוברת, הן משפחה נורמטיבית והן משפחות עם הורים גרושים, משפחות שאיבדו את אחד מבני המשפחה או משפחות הרוסות. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים את הכלים לסייע למשפחות במצבי משבר, כמו סמים, עוני והתמכרויות, ולתת להם את התמיכה המערכתית שלה הם נזקקים.

 

מתכונת הלימוד

 

מסלול זה לתואר שני נמשך כשנתיים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי ליבה, קורסי חובה בהתמחות משפחה, קורסי בחירה, קורסי סמינר והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • עבודה בצוות בין־מקצועי
 • תיאוריות בזוגיות
 • הערכת תכניות ופרקטיקה
 • סוגיות מיניות בטיפול
 • קבוצה ככלי התערבות
 • אתיקה וחוק בעבודה סוציאלית
 • תיאוריות של פרקטיקה
 • מיומנויות התערבות בזוג והמשפחה
 • גישות יצירתיות בטיפול    
 • מודלים להתערבות בטיפול המשפחה    
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת תל חי היא מוסד להשכלה גבוהה המאפשרת ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בכל אחת מן הפקולטות שלה – הפקולטה למדעי הרוח והחברה והפקולטה למדעים. כמו כן, המכללה מפעילה מכינה קדם־אקדמית, מכון ללימודי אמנות, מכון לדרמה־תרפיה, מכון לתרפיה באמנות ומרכז ללימודי חוץ והשתלמויות. תכניות הלימוד של המכללה מדגישות את קידום המדע, החברה ואיכות הסביבה בישראל באמצעות שיטות הוראה מתקדמות. בין התארים האקדמיים של המכללה אפשר ללמוד תואר שני בחינוך, תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, תואר שני בדרמה תרפיה ותואר שני בלימודי הגליל.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בעבודה סוציאלית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע ציונים 80 לפחות ושיש להם ניסיון מעשי של שנתיים לפחות כעובדים סוציאליים.

 

 

תעודה


הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר M.A בעבודה סוציאלית מטעם המכללה האקדמית תל חי.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי