מכינה למדעי החברה במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
מכינה למדעי החברה במרכז האקדמי רופין

מכינה קדם אקדמית למדעי החברה במרכז האקדמי רופין


חברה ואקדמיה


מדעי החברה הם תחום לימודים נרחב מאוד, שכולל בתוכו שדות ידע רבים, כמו פסיכולוגיה, כלכלה, מנהל עסקים, מדעי ההתנהגות, מדעי המדינה, מנהל ציבורי ואנתרופולוגיה. במהלך התואר הראשון לומדים על מגוון תופעות חברתיות, כלכליות ותרבותיות בארץ ובעולם. תנאי הקבלה למסלולי לימוד אלה אינם גבוהים בדרך כלל, אולם כמעט תמיד יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובציון בפסיכומטרי. מועמדים שאין ברשותם אחד מרכיבי הקבלה האלה, יכולים להשתתף במכינה קדם אקדמית, בה אפשר להשלים בגרויות ולרכוש מיומנויות אקדמיות חשובות.


המכינה למדעי החברה במרכז האקדמי רופין מאפשרת למועמדים לחוגי הלימוד השונים במכללה לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים. המכינה כוללת מסגרת להשלמת בגרויות ופסיכומטרי וגם מאפשרת לתלמידיה לרכוש כישורים וידע ייעודיים בענפי מדעי החברה השונים, שיכולים לשמש אותם בהמשך לימודיהם האקדמיים במוסד הלימוד.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במכינה משפרים את הציון שלהם במקצועות החובה לבגרויות, שכוללים את הבגרות באנגלית והבגרות במתמטיקה. כמו כן, הם מתרגלים כישורים אקדמיים חשובים, כמו שימוש ביישומי מחשב ואסטרטגיות למידה וכתיבה אקדמית. בנוסף, הם לומדים סוגיות בסיסיות בענפי מדעי החברה השונים, בתחומים כמו כלכלה ופסיכולוגיה.


מתכונת הלימוד


המכינה למדעי החברה ברופין נמשכת כתשעה חודשים, השיעורים מתקיימים במהלך חמישה ימים בשבוע, בבקרים ואחר הצהריים. הסטודנטים משתתפים במגוון של קורסי ליבה להשלמת בגרויות וגם בקורסים ייעודיים בתחומי מדעי החברה. בנוסף, תלמידים שמעוניינים בכך יכולים גם להתכונן לפסיכומטרי במסגרת המכינה. קורס הפסיכומטרי מתקיים ביומיים במהלך השבוע, במסגרת ימי המכינה.


נושאי הלימוד

 

  • יישומי מחשב
  • יחסי גוף ונפש
  • חברה ישראלית
  • מיומנויות למידה
  • אוריינות אקדמית
  • מושגי יסוד בכלכלה
  • אנגלית - 4 או 5 יחידות
  • מתמטיקה - 3 או 4 יחידות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במרכז האקדמי רופין, שהחל את דרכו בשנת 1949, אפשר ללמוד לתואר ראשון ושני במגוון מקצועות, כמו למשל כלכלה, מנהל, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ותחומי ההנדסה השונים. למוסד הלימוד קמפוס בעמק חפר וקמפוס נוסף במכמורת בו מתמחים במדעי הים.


קהל יעד ותנאי קבלה


מכינה קדם אקדמית זו מיועדת למועמדים לתואר ראשון בחוגי מדעי החברה השונים במרכז האקדמי רופין, ביניהם לימודי כלכלה וניהול, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי מנהל עסקים ולימודי מדעי ההתנהגות.


כדי להתקבל למכינה, המועמדים צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, שברשותם בגרות מלאה או בגרות חלקית. כמו כן, עליהם להציג ציון של 400 ומעלה בפסיכומטרי או במבחן מימ"ד וגם לעבור בחינת מיון פנימית באנגלית.


בסיום המכינה


בסיום המכינה, נערכים מבחנים פנימיים בכל המקצועות. כדי להתקבל לתואר ראשון במרכז האקדמי רופין, יש צורך להציג תעודת סיום מכינה, ובה ציון חיובי בכל המקצועות וממוצע ציונים של 85 ומעלה במקצועות הליבה. לחלופין, ניתן להתקבל גם על סמך ממוצע 70 ומעלה במקצועות מדעי החברה במכינה. כמו כן, אפשר להתקבל גם לפי הציון בפסיכומטרי ובמקצועות המכינה, רף הקבלה משתנה בין החוגים השונים.

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין