לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות עיבוד אות ותמונה במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות עיבוד אות ותמונה במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אות ותמונה B.Sc. במרכז האקדמי רופין

 

אותות וסימנים

 

ענף ההנדסה הוא רחב הנפרש על תחומים רבים, ובהם גם הנדסת החשמל והאלקטרוניקה. תחום זה עוסק בפיתוח טכנולוגיות שונות, כשהתוצרים של תעשייה זו משפיעים על איכות החיים של כל אחד ואחד, החל במוצרי החשמל הביתיים והתעשייתיים, במעבדים, בציוד התקשורת וכלה במערכות הסאונד ובמערכות הרכב.

 

עיבוד אותות הוא תת תחום של הנדסת החשמל והאלקטרוניקה שבו מפענחים אותות, מנתחים אותם, מציגים ומקדדים אותם. הבוחרים ללמוד לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות לומדים על המקורות השונים של האותות, על מוצא חיישנים ועל קרינה אלקטרומגנטית.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אות ותמונה במרכז האקדמי רופין מכשירים את הסטודנטים על מקצועות הבסיס של ענף הנדסת החשמל ומעניקים להם את הכלים העיוניים והמעשיים למחקר וליישום. על תשתית זו הסטודנטים לומדים את נדבך ההתמחות של עיבוד האותות.

 

תכנית הלימודים מורכבת מקורסי בסיס בפיזיקה, במתמטיקה ובשאר המקצועות המדעיים והטכנולוגיים. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים לעבד ולנתח אותות על המאפיינים השונים שלהם, על אותות אודיו ווידאו ועל אותות ביולוגיים. כמו כן, הם לומדים על שערוך אותות ועל הזיהוי שלהם.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. ישנם שני מסלולי לימוד – מסלול בוקר ומסלול לימודי ערב בהנדסה. מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה, ממעבדות ומקורס ליווי פרויקט הגמר.

 

נושאי לימוד

 

 • מתמטיקה יישומית
 • התקנים אלקטרוניים
 • ניתוח ועיבוד תמונות
 • עיבוד אותות אקראיים
 • עיבוד אותות ביולוגיים
 • מעגלים אנלוגיים וספרתיים   
 • המרת אנרגיה
 • אנליזה נומרית
 • מוליכים למחצה
 • מבוא לתקשורת
 • אותות ומערכות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי רופין הוא מוסד להשכלה גבוהה אשר מציע מבחר של מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. המרכז מפעיל ארבעה בתי ספר – בית הספר להנדסה, בית הספר למדעי החברה והקהילה, בית הספר לכלכלה ומנהל עסקים ובית הספר למדעי הים. בית הספר להנדסה מאפשר ללמוד לימודי הנדסת חשמל במגוון התמחויות, ובהן לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תקשורת ולימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות רפואיות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים 70 לפחות הכוללת ציון 80 ומעלה ב - 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או ציון 80 ומעלה ב - 5 יחידות לימוד מתמטיקה וציון 70 לפחות ב - 5 יחידות לימוד בבגרות בפיזיקה. יש לעמוד בהצלחה בבחינת פטור בפיזיקה. הקבלה ללימודים נעשית על בסיס הציון במבחן הפסיכומטרי. מועמדים אשר אין להם את הנתונים הנדרשים יכולים ללמוד בקורסי המכינה בפיזיקה ובמתמטיקה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם המרכז האקדמי רופין.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום ההנדסה. כמו כן, הם משתלבים במגוון תפקידים בתחום הפיתוח, האלקטרוניקה, השירות, התחזוקה ובקרת האיכות.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין