לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות תקשורת במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות תקשורת במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת מחשבים עם התמחות בתקשורת מחשבים B.Sc. במרכז האקדמי רופין

 

תקשורת המונים

 

העולם התרבותי והתקשורתי כולו מבוסס כיום על האינטרנט, בין שאלה תוכנות לעיצוב לענפים השונים, מערכות סריקה של טקסטים, טכנולוגיות רפואיות ומערכות לרכב. כל אלה ועוד הן תוכנות ואפליקציות אשר משמשות באופן תדיר בחיי היום יום. מאחורי כל פיתוח טכנולוגי, משחק חדש או מערכת משנה מציאות עומדים צוות של אנשים אשר זה עיסוקם, כשהמטרה שלהם היא לשנות את המציאות הקיימת ולשפר אותה.

 

האנשים אשר בוחרים ללמוד הנדסת מחשבים בהתמחות תקשורת מחשבים מקבלים את הכלים ואת המיומנויות לתכנן, לעצב את הדרכים שבהן מכשירים שונים יכולים לתקשר זה עם ולהעביר מידע בצורה בטוחה.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות תקשורת מחשבים במרכז האקדמי רופין מקנים לסטודנטים ידע מעמיק על שלושת היסודות העיקריים של הנדסת המחשבים – הנדסת תוכנה, הנדסת חומרה והנדסת רשתות. השילוב של יסודות אלו מכשיר את הסטודנטים על תכנון מערכי פעולה ומערכי תגובה המושתתים על שפה לוגית, הם לומדים על תכנון ובנייה של מערכות חשמליות ועל תכנון והקמה של מערכות של אחסון מידע ושל העברת ידע בצורה אלחוטית בין מחשבים שונים.

 

תכנית הלימודים בהתמחות תקשורת מחשבים מכשירה את הסטודנטים על התקשורת מבוססת האינטרנט, כאשר הדגש העיקרי הוא על רשתות אלחוטיות ורשתות סלולריות, על מולטימדיה ועל בטיחות ברשת.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכנות הלימוד מורכבת מחמש חטיבות עיקריות – קורסי מדעי בסיסיים, קורסי הנדסה בסיסיים, קורסים מקצועיים מתקדמים, לימודים כלליים וקורסי התמחות בתקשורת מחשבים. ניתן ללמוד במסלול לימודי ערב בהנדסה שכולל סמסטרים בקיץ ומאפשר שילוב עם עבודה.

 

נושאי לימוד

 

 • אבטחת רשתות
 • מודלים חישוביים
 • תקשורת מחשבים
 • תכנות מונחה עצמים
 • מעגלים אנלוגיים וספרתיים
 • מערכות תקשורת אלחוטיות    
 • מבוא לצפינה
 • עיבוד אותות
 • חישוב מבוזר
 • דחיסת נתונים
 • תורת הקבוצות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי רופין הוא מוסד להשכלה גבוהה המאפשר מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בבתי הספר השונים שלו – בית הספר לכלכלה ומנהל עסקים, בית הספר למדעי החברה והקהילה, בית הספר למדעי הים ובית הספר להנדסה. בבית הספר להנדסה אפשר ללמוד לימודי הנדסת חשמל ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסת מחשבים מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 70 ומעלה הכוללת ציון של 80 לפחות ב - 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או ציון 70 ומעלה ב - 5 יחידות לימוד מתמטיקה וציון 70 לפחות ב - 5 יחידות לימוד בבגרות בפיזיקה. נוסף על כך יש לעבור בחינת פטור בפיזיקה. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול ציוני תעודת הבגרות עם ציון בחינת הפסיכומטרי. מועמדים אשר אין להם את ציוני הסף הנדרשים יכולים להשתתף בקורסי המכינה של המרכז בפיזיקה ובמתמטיקה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.Sc. בהנדסת מחשבים מטעם המרכז האקדמי רופין.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בחברות הגדולות המפתחות מנועי חיפש, תוכנה ואתרים לצרכים שונים. כמו כן, הם משתבצים בחברות הייטק ובחברות סטראטאפ ובמגזר הציבורי במשרדים ממשלתיים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין