לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות מערכות תוכנה במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות מערכות תוכנה במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת מחשבים עם התמחות במערכות תוכנה B.Sc. במרכז האקדמי רופין

 

בית תוכנה

 

המחשבים והתוכנות שרצות עליהם הפכו לחלק אינטגראלי בחיי היום יום של כל אדם ואדם. אך מרבית האנשים לוקחים את המחשב כמובן מאליו ולא מביאים בחשבון את האנשים שעומדים מאחוריו. על כל תוכנה, חומרה, אפליקציה, משחק ופיתוח טכנולוגי יש צוות של מפתחים ומהנדסים שהמטרה שלהם היא לשפר את איכות החיים ולשנות את המציאות הקיימת.

 

מערכות התוכנה הם הבסיס של תחום הנדסת המחשבים והעוסקים בתחום זה הם אחראים לפתח ולשכלל את המערכות הקיימות כיום את התשתיות לאימות אלגוריתמים ואת כלל יישומי המחשב.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות מערכות תוכנה במרכז האקדמי רופין מכשירים את הסטודנטים על ההיבטים העיוניים והמעשיים של תחום הנדסת המחשבים. הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס של הדיסציפלינה בקורסים כמו מתמטיקה בדידה, אותות ומערכות ומעגלים אנלוגיים ומעגלים ספרתיים.

 

תכנית הלימודים בהתמחות מערכות תוכנה מקנה לסטודנטים ידע על המודלים לייצוג נתונים ועל הדרכים לממש אותם במערכות התוכנה. הסטודנטים לומדים על מסד הנתונים ORACLE ועל עקרונות שפות התכנות הן הפונקציונאליות והן הלוגיות. נוסף על כך, הם חוקרים לעומק את המתודות לאימות אלגוריתמי ויישומי של תוכנה ושל חומרה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא כארבע שנים. מתכונת הלימוד בנויה מחמש חטיבות מרכזיות: קורסי מדע בסיסיים, קורסי הנדסה, קורסים מקצועיים, לימודים כליים וקורסי התמחות במערכות תוכנה. ניתן ללמוד במסלול לימודי בוקר או בתכנית לימודי ערב שכולל סמסטרים בחודשי הקיץ.

 

נושאי לימוד

 

 • מערכות זמן אמת
 • מתמטיקה יישומית
 • תכנות מונחה עצמים
 • אימות תוכנה וחומרה
 • מערכות בסיסי נתונים
 • עיבוד ספרתי של אותות    
 • שפות תכנות
 • תורת הקבוצות
 • מודלים חישוביים
 • גרפיקה מחשבית
 • מערכות תקשורת    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי רופין הוא מוסד לימוד ללימודים גבוהים המציע מבחר של מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בכל אחד מבתי הספר שלו – בית הספר להנדסה, בית הספר למדעי הים, בית הספר למדעי החברה והקהילה ובית הספר לכלכלה ומנהל עסקים. את לימודי הנדסת המחשבים אפשר ללמוד בהתמחויות שונות, ובהן לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות מערכות מחשבים, לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות עיבוד אות ותמונה, לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות תקשורת מחשבים ולימודי הנדסת מחשבים בהתמחות מערכות רפואיות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת מחשבים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 70 לפחות אשר כוללת ציון 80 ומעלה ב - 4 יחידות בבגרות במתמטיקה או ציון 70 לפחות ב - 5 יחידות וציון 70 ומעלה ב - 5 יחידות בבגרות בפיזיקה. כמו כן יש לעבור מבחן פטור בפיזיקה. המועמדים מתקבלים על סמך שקלול ציון בחינת הפסיכומטרי עם ממוצע ציוני תעודת הבגרות. מועמדים ללא ציוני הסף משתתפים בקורסי מכינה במתמטיקה ובפיזיקה. מי שאינם עומדים בתנאים יכולים ללמוד במכינות ותכניות הכנה. בעלי בגרות מלאה או חלקית יכולים ללמוד במכינה למדעים ולהנדסה. כמו כן, תכנית ההכנה "בדרך לאקדמיה" מתאימה לבעלי בגרות מלאה שעומדים בדרישות הקבלה ומבקשי להתקבל ללא פסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל הדרישות של הלימודים מקבלים תוארB.Sc. בהנדסת מחשבים מטעם המרכז האקדמי רופין.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים כמפתחים וכחוקרים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. הם משתבצים בחברות הגדולות כמו גוגל ומייקרוסופט ובחברות הייטק.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין