לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות מערכות רפואיות במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות מערכות רפואיות במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת אלקטרוניקה עם התמחות במערכות רפואיות במרכז האקדמי רופין

 

שימו לב - ברופין לא מתקיימים לימודי הנדסת חשמל, אלא לימודי הנדסת אלקטרוניקה בלבד!

 

אחד התחומים הצומחים בתעשיית מדעי החיים היא ייצור של מכשור רפואי. רובו של המכשור מתבסס על חיישנים פיזיקליים שעושים שימוש באותות חשמליים. היום ישנו ביקוש רב למהנדסים מוכשרים שיכולים לסייע לפתח את המערכות הללו, לקרוא את האותות החשמליים המופקים במערכות ולתחזק את הציוד האלקטרוני המתקדם במרכזי הטיפול ובבתי החולים.


במרכז האקדמי רופין מציעים תכנית לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות מערכות רפואיות. התמחות זו בלימודי הנדסת אלקטרוניקה, שמה לה למטרה להכשיר מהנדסים שבקיאים באותו חשמליים וגם באנטומיה ופיזיולוגיה, כלים חשובים לפיתוח מכשור לטיפול ולאבחנה. התמחות זו מאפשרת להכיר את המערכות הרפואיות המתקדמות ולהבין את התהליכים שהן מתבססות עליהם. מסלול זה פועל בשיתוף עם בית החולים הלל יפה והוא פותח עבור הבוגרים דלתות לתעסוקה בענפי הביומד וההנדסה בישראל.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו מתמקדים במכשור רפואי ובעיבוד של אותות רפואיים. הם מכירים את המכשור רפואי ובוחנים גם את ההיבטים הפיזיקליים שלו ואת התכן ההנדסי שכרוך בשימוש במערכות הרפואיות. בהמשך הם לומדים להפעיל מכשירי טיפול ואבחון כגון דימות, MRI ו - CT וכן יישומי לייזר בעולם הרפואה. נוסף על כך, הם שמים דגש על פירוש ועיבוד של אותות רפואיים אשר יכולות לשמש צוותים רפואיים להסקה של מסקנות קליניות חשובות.

 


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים ארבע שנים, את ההתמחות ניתן לבחור בשנה השלישית. מוסד הלימוד מציע גם תכנית לימודי ערב בהנדסה, שמיועדת לקהל אנשים עובדים ולהנדסאים שברצונם לשדרג את הקריירה. לימודי הערב נמשכים כארבע שנים וכוללים 12 סמסטרים שנלמדים ברצף כולל בחודשי הקיץ.


שיעורים מתקיימים בין שלושה לחמישה ימים בשבוע. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי מעבדה בהם הם עורכים ניסויים ומתנסים בשימוש במכשור המשמש צוותים רפואיים לאבחון של מטופלים. בשנת הלימודים הרביעית מבצעים פרויקט גמר בו מציעים פתרונות לבעיות הנדסיות וטכנולוגיות. הפרויקט נערך במרפאות, בבתי חולים ובתעשיית המכשור הרפואי.


נושאי הלימוד

 

 • עיבוד תמונות רפואיות
 • עקרונות דימות ברפואה
 • עקרונות הנדסה רפואית
 • רפואה קלינית למהנדסים
 • אופטיקה בתחום הרפואה
 • תכן הנדסי למכשור רפואי    
 • לייזרים ברפואה
 • מדעי יסוד ברפואה
 • מדעי יסוד בביולוגיה
 • מערכות MRI לדימות
 • עיבוד אותות ביולוגיים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי רופין מציע אשכולות התמחות נוספים בפני הסטודנטים. אלה כוללים תקשורת, הנדסת אלקטרוניקה ועיבוד אות ותמונה, ומחשבים. נוסף על כך, מתקיימות תכניות לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסת מחשבים. אפשר ללמוד גם תחומים נוספים כגון לימודי מדעי הים והסביבה הימית, לימודי כלכלה ומנהל, לימודי עבודה סוציאלית ולימודי מנהל עסקים.


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים בעלי בגרות מלאה בממוצע לפחות 70 וציון פסיכומטרי. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 70 לפחות. נוסף על כך יש להציג ציון של 70 לפחות בבחינת הבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות וכן לעבור מבחן פטור בפיזיקה.


מי שאין בידיהם את הציון הדרוש במתמטיקה יכולים לקחת חלק בקורס קדם במתמטיקה. עבור מועמדים בעלי רקע חסר בפיזיקה, מוצע מסלול לימודי יסוד בפיזיקה שמתקיים בשנה הראשונה ללימודים ובסמסטר קיץ. קורס קיץ ביסודות פיזיקה מכניקה מתקיים לפני תחילת שנת הלימודים ומתאים למי שלא חייבים במכינה במתמטיקה ומעניק פטור מסמסטר הקיץ במסלול לימודי היסוד.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת אלקטרוניקה המוענק על ידי המרכז האקדמי רופין.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין