לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה התמחות בתקשורת במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה התמחות בתקשורת במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תקשורת B.Sc. במרכז האקדמי רופין


מתקשרים עם דרישות התעשייה


הדרך בה נתונים מעובדים ומאוחסנים עברה שינויים משמעותיים בעשורים האחרונים. מערכות התקשורת מושתתות היום ברובן על מערכות ממחושבות מתקדמות שרק הולכות ומשתכללות כל הזמן. כדי לפתח מערכות חדשות ולקדם את התעשייה, בדגש על ענף ההייטק, דרושים מהנדסים שמתמחים בתקשורת ההנדסית ובאופן התכנון והתפעול שלה.


המרכז האקדמי רופין עורך מסלול לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות תקשורת כאחת ההתמחויות במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. התכנית באה להכשיר את הסטודנטים להתמודדות עם אתגרים עדכניים בתעשיית ההייטק. הבוגרים יכולים להשתלב בשלל תפקידים בחברות בענפי התקשורת והמחשבים.


תכנית הלימודים


בתחילת המסלול הסטודנטים רוכשים בסיס בתחומי המדעים וההנדסה וסוקרים סוגיות מרכזיות בפיזיקה, בתכנות ומתמטיקה. בהמשך הם מעמיקים במערכות תקשורת ממגוון סוגים, כגון מערכות סלולריות, לווייניות, אופטיות ואלחוטיות. לאחר מכן הם לומדים לעבד ולנתח מידע ונתונים המתקבלים במערכות אלה וכן להתמודד עם שגיאות ותקלות בקידוד ובפעילות השוטפת.


מתכונת הלימוד


ההתמחות מוצעת לבחירת הסטודנטים החל מהשנה השלישית ללימודיהם. על הסטודנטים לבחור עוד התמחות בנוסף. לימודי הנדסת חשמל נמשכים ארבע שנים, הם מתקיימים במסלול לימודי בוקר בו לומדים שלושה עד חמישה ימים בשבוע וכן בתכנית לימודי ערב שכולל גם סמסטרים בקיץ.

 

במהלך התכנית הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה וגם בעבודה מעשית במעבדות המכללה. בשנה הרביעית הם מבצעים פרויקט גמר מעשי שמתקיים בחברות תעשייה ומאפשר להם לתרגל מיומנויות הנדסיות ולצבור קשרים בשוק העבודה. סטודנטים במסלול לימודי הערב יכולים לבצע את הפרויקט בחברות בהן הם עובדים.


נושאי הלימוד

 

 • מערכות רדיו ו - RF
 • שדות אלקטרומגנטיים
 • רשתות תקשורת תאית
 • מערכות אלקטרומגנטיות
 • מערכות תקשורת סלולרית
 • מערכות לווייניות ואלחוטיות    
 • אפנון מידע
 • דחיסת מידע
 • מבוא לצפינה
 • שגיאות קידוד
 • תקשורת ספרתית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במרכז האקדמי רופין אפשר ללמוד במגוון של מסלולי לימוד בתחום ההנדסה, אלה כוללים לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסת מחשבים. במסגרת לימודי הנדסת חשמל מוצעות התמחויות נוספות: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ועיבוד אותות, מערכות רפואיות או מחשבים. סטודנטים שנתוני הקבלה שלהם גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגות מטעם מוסד הלימוד.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה היא למועמדים שלהם תעודת בגרות מלאה בממוצע של 70 ומעלה. הם צריכים להציג ציון של 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות או ציון של 70 לפחות ברמת 5 יחידות, וכן ציון של 70 ומעלה בבגרות בפיזיקה ברמת יחידות. מעבר מבחן פטור בפיזיקה. נוסף על כך נדרש ציון בפסיכומטרי.


מי שאינם עומדים בדרישות במתמטיקה ובפיזיקה יכולים להשתתף בקורסי קדם שמציעה המכללה או לעבור מבחנים לקבלת פטור מהקורס. בוגרי לימודי הנדסאים יכולים גם הם להתקבל, כאשר ממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 80 וברשותם ציון במבחן אמי"ר.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך התכנית זכאים לקבל תואר ראשון B.Sc. בוגר הנדסת חשמל ואלקטרוניקה שמוענק על ידי המרכז האקדמי רופין.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין