קורס ייעוץ לכלכלת המשפחה תפנית האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס ייעוץ לכלכלת המשפחה תפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס יועצים לכלכלת המשפחה בבית הספר למנהלים תפנית של האוניברסיטה הפתוחה

 

מכוונים לצמיחה כלכלית

 

הפחד הגדול ביותר של כל משפחה הוא הגעה למצב של משבר כלכלי. בתקופה האחרונה, נראים יותר ויותר מקרים של משפחות ישראליות המתמודדות עם קשיים בתחום הכספים, כאשר הן נכנסות למינוס ואינן מצליחות לצבור חסכונות. תפקידם של מאמנים אישיים המתמחים בפיננסים, הוא לסייע למשפחות במקרים כאלה, ולעזור להן להיחלץ ממצבי קריסה כלכלית דרך ייעוץ והכוונה נכונים. השיטה גורסת כי באמצעות חינוך להתנהלות פיננסית נכונה, ניתן להביא לאיזון בין ההכנסות להוצאות, וכך להגיע לצמיחה ולשגשוג אישי ועסקי.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת תל אביב. ניתן ללמוד גם במסלול מקוון.

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת קורס הכשרת היועצים לכלכלת המשפחה, משלבים המשתתפים בין הבנה של יסודות השוק הפיננסי הישראלי, והתוודעות לסוגיות נבחרות בפנסיה, בביטוח, ובשוק ההון, לבין היכרות עם תורת האימון והייעוץ הכלכלי. לאחר מכן, הם רוכשים מיומנויות המאפשרות להם לבנות מערכי ייעוץ בנושאי לקיחת הלוואות, ובחירת מסלול משכנתא. כמו כן, הם מעמיקים בזכויות הכלכליות בישראל, ולומדים כיצד ניתן לסייע ללקוחות לממש זכאויות להחזרי מס ולפיצויים ממקום העבודה. לבסוף, מקבלים התלמידים כלים לתמחור שירותי הייעוץ שלהם, לקראת הקמת עסק אימון עצמאי.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התעודה מתפרשים על פני 100 שעות אקדמיות בסך הכל. במהלך המפגשים, משתתפים התלמידים בהרצאות עיוניות, בדיונים קבוצתיים, בסימולציות, ובתרגולים בעבודה על תוכנות מחשב ייעודיות. כמו כן, הם נדרשים לקחת חלק בפרקטיקום, הו הם מיישמים את העקרונות הנלמדים בכיתה דרך ייעוץ כלכלי לשתי משפחות, שנערך בליווי צוות הלימוד.

 

נושאי הלימוד

 

  • קביעת תקציב משפחתי
  • שמירה על חסכונות
  • הבנת מסמכים פיננסיים
  • הפרשות לקרן הפנסיה
  • שיטות להתייעלות כלכלית
  • מערך המיסים בישראל
  • אחריות ואתיקה של המאמן
  • מודלים להצלחה עסקית
  • פסיכולוגיה כלכלית של משפחות    
  • ועוד

 

סגל הוראה

 

המרכזת האקדמית של התכנית היא מנחת קבוצות ויועצת מנוסה למשפחות, בעלת הכשרה אקדמית בפסיכולוגיה ובייעוץ חינוכי, שהיא ממקימיו של מכון להכוונה פיננסית בתחומי הדיור והמשכנתאות.

 

עוד כולל צוות המרצים: מנחת סדנאות לפיתוח מקצועי ואישי, העוסקת בהוראת מיומנויות ניהול לאנשי עסקים; מאמן עסקי המנחה סדנאות במוסדות לימוד ובחברות במגזר הציבורי והפרטי, שגם פיתח מספר שיטות קואצ'ינג בעצמו; יועצת אסטרטגיה ושיווק, המלווה ארגוניים גדולים בנושאי מכירות; ויועץ ארגוני המומחה לתהליכי שירות.

 

תנאי קבלה

 

הלימודים בקורס מיועדים ליועצים עסקיים, לעוסקים בשיטות אימון אחרות, לבנקאים ולעובדים בענף משאבי האנוש, בעדיפות לבעלי תואר ראשון לפחות. הקורס מתאים למעוניינים לרכוש ידע ומיומנויות באימון לשילוב בפעילות העסקית הנוכחית שלהם, או למביעים רצון לבצע הסבה עסקית לייעוץ. מתאימים מוזמנים לריאיון קבלה אישי.

 

תעודה

 

משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם ועומדים בכל חובות הנוכחות וההגשה, זכאים לקבל תעודת גמר, המוענקת מטעם בית הספר למנהלים "תפנית" של האוניברסיטה הפתוחה.

 

הדיפלומה מוכרת על ידי איגוד היועצים לכלכלת המשפחה בישראל, ומאפשרת הצטרפות לשורותיו. כמו כן, בית הספר עצמו מקיים שיתופי פעולה מקצועיים עם הבוגרים, ומאפשר להם למצוא עבודה במסגרתו.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית