לימודי תקשורת חזותית B.Des ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי תקשורת חזותית B.Des ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון B.Des ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

ב SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתקיימת תכנית לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון, שמטרתה הכשרת מעצבים שברשותם ידע טכנולוגי ואמנותי כאחד. במוסד הלימוד שואפים להצמיח מעצבים מקוריים וגמישים מחשבתית שביכולתם לחשוב מחוץ לקופסה וליצור מגוון תוצרים ייחודיים. בתכנית מתבססים על תפקידיהם של מעצבים בעידן של שינויים טכנולוגיים מואצים, פורמטים חדשים ותכנים מגוונים ודינמיים.


בוגרי לימודי תקשורת חזותית יכולים להשתלב בתעשיות הטכנולוגיות המתקדמות במגוון מסגרות כגון משרדי פרסום, בתי סטודיו, חברות הייטק, גופי מדיה וחברות דיגיטל, וכן במערכת החינוך והתרבות. הכלים הנרכשים במהלך התכנית יכולים לסייע לבוגרים לפעול וליצור באופן עצמאי ולהתמודד עם אתגרים ביצועיים, מחקריים ואנליטיים העולים כיום בזירת העיצוב המקומית והגלובלית.

 

היכן לומדים?


הלימודים מתקיימים בקמפוסים בבאר שבע ובאשדוד.

 

תכנית הלימודים


לתכנית מספר מטרות עיקריות ובהן הכשרת הסטודנטים להובלת עיצוב יצירתי בתעשיית הדיגיטל וטיפוח אחריות ורגישות חברתית וריבוד האוכלוסיות בארץ בעבודתם של המעצבים. כמו כן, פועלים להקנות לסטודנטים את האוריינות הטכנולוגית והאמנותית שתסייע להם להתמודד עם אתגרים בעולם הדיגיטלי, וכן לסייע להם לפתח את סל הכלים האמנותי הנדרש לביטוי אותנטי וחדשני.


התכנית מותאמת לתפקידי המעצים בעידן הטכנולוגיות והפורמטים המשתנים. במהלך התואר הסטודנטים דנים במהפכה הדיגיטלית ובאתגרים אקטואליים הנוגעים למאגרי הידע האדירים בתחום התמונה, הצליל והטקסט. הם מפתחים בסיס אמנותי נרחב בענפים כגון איור, רישום, עיצוב בתנועה, אנימציה, עיצוב אינטראקטיבי ווידאו ארט.


המתווה הפדגוגי של התכנית מבוסס על ארבעה שלבים: רגישות אמנותית, אוריינות טכנולוגית, אדם וקהילה וחשיפה לעיצוב עולמי. הסטודנטים מפתחים סל כלים פרקטי ובונים חשיבה יצירתית שתסייע להם בהשתלבות בתעשייה הטכנולוגית כמעצבים ויוצרים בעלי שפה מקורית וייחודית.


במסגרת הקורסים הנכללים בתכנית הסטודנטים מפתחים שפה חזותית אישית ולומדים להעביר קונספטים ורעיונות. הם עוסקים במדיית מסכים כגון סמארטפונים, קולנוע, טלוויזיה ומחשבים. כמו כן, הם דנים בקומפוזיציות המשלבות בין טקסט, תנועה, סאונד ותמונה.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים ארבע שנים. הם כוללים קורסים עיוניים וכן התנסויות פרקטיות דרכן הסטודנטים יכולים להכיר את עקרונות העיצוב ולפתח שליטה במיומנויות המחשה חזותית ויצירה של מסרים למגוון של פלטפורמות דיגיטליות. מתקיימות מספר מעבדות בענפי עיצוב שונים, וכן שיעורי סטודיו וסדנאות אורח. לקראת סיום הלימודים עורכים הסטודנטים פרויקט גמר מסכם.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך התואר כוללים בין היתר:

 

  • עיצוב מסך.
  • אסטרטגיה ומיתוג.
  • וידאו וסרטוני רשת.
  • עיצוב קונספט ארט.
  • מגמות בעיצוב עכשווי.
  • חשיבה אינטראקטיבית.
  • חוויית משתמש וקוגניציה.
  • אנימציה ופרה פרודקשיין.
  • גישות חברתיות ואתיות בעיצוב.
  • ועוד.

 

על מוסד הלימוד


ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתקיימים מסלולים נוספים לתואר ראשון ושני. בין המקצועות הנלמדים במכללה נכללים הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מכונות, הנדסת בניין, הנדסת תוכנה והנדסה כימית. כמו כן, נלמדים לימודי מדעי המחשב, ותואר ראשון באדריכלות. נוסף על כך, פועלת במכללה מכינה קדם אקדמית שבה יכולים מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה להנדסה לשפר את סיכויי קבלתם. במהלך לימודי ההנדסה במוסד זה משולבים קורסים בגישת Project Oriented שבהם מתמודדים עם אתגרים ומשימות אמיתיים מן התעשייה וכך מכירים מקרוב את עבודתם של מהנדסים בשוק של היום.

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתקשורת חזותית, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה ולעבור בהצלחה מבחני כניסה בעיצוב וברישום. כמו כן עליהם לעבור ראיון אישי. לקבלת המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.

 

תעודה


לסטודנטים המשלימים בהצלחה את הלימודים מוענק תואר ראשון בתקשורת חזותית B.Des המוענק על ידי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון